Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Már látszik a baba feje a...

Már látszik a baba feje a hüvelynilásnál (kitolásnál), amikor mégis császár lesz?

Figyelt kérdés
Tehát arra vagyok kiváncsi, hogy van e ilyen, hogy természetesen halad a szülés és már a kitolási szaknál tart majd hirtelen mégis császár lesz belöl? Ilyenkor a kitolásnál már lártszodik a baba feje a hüvelynyilásnál?

2016. szept. 6. 20:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem, egy ponton túl már nem lehet császár. Ha a szülőcsatornában van már, akkor már onnan nem lehet visszarángatni a hason keresztül. Ilyenkor jön a fogó, meg a vákuum, ha neadjisten annyira elakad.
2016. szept. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
20%
Kitolás közben az orvosom mosolyogva megjegyezte, hogy kb. annyi haja lesz a gyereknek, mint neki (kopaszodik :)), aztán mégis császár lett.
2016. szept. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%
Ez baromság második. Ha látja a gyerek hajat, akkor képtelenség a csaszarmetszes.
2016. szept. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Bezony, velem is így volt. Szülőcsatornában akadt el (csont a csontban), így alulról vákuummal húzták, fentről egy másik orvos passzírozta lefelé. Császár már esélytelen volt.

Mondjuk nálam annyi komplikáció összejött, hogy a kontrollon az orvos mondta (terhesség alatt pedzegettem, hogy legyen császár), hogy ha tervezek még gyereket, a pozitív teszt után azonnal császárra ír ki - őt is megizzasztotta a szülés.

2016. szept. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
49%

Kettőnk közül ki volt ott?

A baba nem jött egy ponton túl a nyakára tekeredett, rövid köldökzsinór miatt, a feje búbját viszont látta a doki a szülésznővel együtt.

(#2)

2016. szept. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
51%

Drága 2!

Maradjunk annyiban, hogy ha a gyerek feje látható, a csaszarmetszest nem élné túl.

2016. szept. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy jártam, mint a 2-es, de belőlem bizony kipaszírozták azt a gyereket. Császárról szó sem volt!
2016. szept. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajna nekem is elakadt rossz befordulas miatt es nem tudnak mar csaszarozni. 2 vakum gep es nyomtak a hasam kegyetlenul. Majdnem ott maradtunk. Ilyenkor mar sajna nem lehet csaszarozni. Jol mondjak a tobbiek.
2016. szept. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
A haját lehet látni beékelődés nélkül is, de ha már a hüvelynyílásnál van a kicsi, akkor onnan már csak előre van valahogy, akárhogy, de császár lehetetlen. Tehát az elképzelhető, hogy az orvos látja már, hogy kopasz, de még nincs beékelődve.
2016. szept. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Eszter76 ***** válasza:
74%
Nekem másfél óra tolófájás után lett mégis császár az első babám. A homlokcsontnál elakadt és nem fért be a szülőcsatornába, aztán esett a szívhang - a doki azt mondta, hogy ha vissza tudja tolni, akkor császár lesz. Vissza tudta - gondolom, hogy látta is a feje tetejét - bár ezt csak ő tudná megmondani. Hiába volt császár, a babámnak olyan "csúcsfeje" volt, hogy még a hüvelyi úton született babáknak se volt olyan... több centiméterrel lett "kisebb" a gyerek, amikor visszaalakult utána a fejecskéje rendes formára.
2016. szept. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!