Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen érzés volt először...

Milyen érzés volt először meglátni a gyermeteket?

Figyelt kérdés

38 hetes kismama vagyok, tegnap elment a nyákdugóm. Bármelyik pillanatban érkezhet a fiam. A szüléstől már nem félek, nagyon várom azt a pillanatot, amikor végre meglátom azt a kisembert, aki bennem fejlődött hónapokon át.

Ti mit éreztetek? Le lehet egyáltalán írni azt az érzelmi dömpinget, ami akkor keletkezik az emberben?


Előre is köszönöm! :)


2010. ápr. 12. 15:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Rendkívüli, és leírhatatlan:) Én nem vagyok egy sírós meg meghatódós fajta de mindkét szülésem után sírva fakadtam mikor megláttam a gyerekeimet:)

Olyan az egész mint egy nagy meglepetés:) Hiszen fogalmad sincs, KI rejtözött benned 9 hónapig:)

2010. ápr. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

3 hete szültem.


Elmondani nem tudom, milyen volt... Kék volt, véres, magzatmázas és csúcsfejű, amikor a mellemre tették, de úgy éreztem (és azóta is úgy érzem), hogy ő a világ legszebb kisbabája. Azonnal szagolgatni meg puszilgatni kezdtem. :-) Csodás illata volt, pedig még meg se fürösztötték.


Teljesen még ma sem tudom felfogni, mi történt. Talán majd hónapok múlva...

2010. ápr. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
én már 4 alkalommal élhettem át a csodát! De leírni nem lehet szavakkal, milyen érzés!! Annyi minden kavarog akkor és ott az ember fejében, mégis végtelen megnyugvás, boldogság és a fáradtság önti el minden egyes alkalommal az embert... Amikor a baba először néz rád azzal a semmihez sem hasonlítható, szívig hatoló tekintettel...ez bizony elmondhatatlan :)) Az egyik ismerős apuka így mesélte: ő könyörgött a babának, hogy "inkább mindent bevall, csak ne nézze őt így :DD ). Nagyon- nagyon sok boldogságot a babához! Könnyű szülést!!
2010. ápr. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Én nem sírtam, de nagyon megható volt :) Nekem később jött az érzelmi dömping, amikor már nem volt ott senki, csak a baba, a férjem és én.
2010. ápr. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2010. ápr. 12. 15:50
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
akkor hullajtottam könnyet mikor közölték,h Gratula anyuka,szép Kislánya született(császár)!maga a tudat,h megszületett és anya lettem ríkatott meg!mikor odahozták a pólyában csak egy nagy szempárt láttam és a kis ujjacskákat amik kilógtak!inkább itthon bögtem ki magam,a kórházban meg mosolygtam,mint egy vadalma(már amennyire a hasam engedte)
2010. ápr. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
Én is sírtam a császár közben! :-) Amikor mondták, hogy kisfiú,akkor leginkább értetlen voltam, hogy ezt eddig is tudtuk, mit kell ezen meglepődni, de amikor megmutatták, és elvitték fürdetni, akkor potyogtak a könnyeim. Az altatós orvos meg egy gézdarabbal törölgette a szemem! :-) Ekkor már nevettem is! :-))
2010. ápr. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%
Amikor kivették a hasamból a doki egyből mondta, hogy nagyon nagy és nagyon gyönyörű kisfiú. Ezután mutatták meg. Úgy éreztem, hogy Őérte érdemes volt kibírni mindent, és hogy Ő a világ legszebb kisbabája. Amikor pár óra múlva a kezembe is vehettem, nem tudtam levenni róla a szememet, és csak sírtam.
2010. ápr. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
na, én írok egy kicsit mást is. Amikor először a hasamra tették a kisfiamat, csak annyit éreztem, hogy úristen de jó, végre már nem fáj!! magamnál sem voltam igazán, nem is nagyon láttam és érzékeltem őt, elég hosszú szülésem volt. Szóval nem mindenkinél van ám ez a "filmekben megálmodott azonnal anyának érzem magam és elfelejtek minden fájdalmat" érzés, ha esetleg te nem így fogsz érezni, ne legyen rossz érzésed (mint nekem volt), ez teljesen természetes, nagyon sok anya csak később fogja fel, hogy tényleg ANYA lett és itt a várva várt kisbaba!
2010. ápr. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
29 óra vajudás után, vákummal szültem, akkorát reccsent valami, hogy azt hittem most szakadt le a babám feje és ez nem vicc! Az volt az első gondolatom amikor a hasamra tették, hogy meghalt minek teszik ide, nem sírt fel és kék volt szegénykém. Aztán nyöszörgött és rám nézett, na akkor megnyugodtam és örültem , sírtam vagy 2 órán keresztül, még most is néha.... a hanga gátrepedésem volt, brutálisan :-(
2010. ápr. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!