Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 6 napja szültem, és annyira...

6 napja szültem, és annyira fáj a gátsebem, hogy hozzá se tudok érni. Normális ez?

Figyelt kérdés

El vagyok keseredve, mert minden mozdulat egy rémálom. Lesz ez valaha jobb? A kórházban még olyan jól mozogtam, de az elmúlt két nap egyre rosszabb.

Lehet azért van, mert gyógyul, szárad? Felszívódó varratom van, jelenleg aloe veraval fújom, és rengeteget zuhanyzom. mit tehetnék még?


2010. ápr. 5. 11:27
 1/6 anonim ***** válasza:
sajnos az ilyen, nekem 7-8 hét után lett jobb. a sok zuhanyzás tudom, hogy kellemes, mert akkor felázik a varrat, de nekem azt mondta a doki, hogy nem szabad sokat sokszor zuhanyozni, mert kijöhet a varrat, és akkor baj lehet. tudom, kevés vigasz, de idővel jobb lesz.
2010. ápr. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tudom mit érzel, nekem is borzalmas volt. Semmi nem volt jó, se ülni, se menni, se állni. Én a gyógyszertárban vettem ecsetelőt, de nem emlékszem a nevére lehet borax glicerin volt. Fel kell higítani vízbe és azzal leönteni a sebet. Hamarabb gyógyúlt tőle, de minden alkalommal mikor zuhanyoztam sírtam a fájdalomtól. Kitartás!:-)
2010. ápr. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
gyakran kell mosogatni, ennyi amit tehetsz, az is fontos szerintem h kis wécé után is leöblítsd.....egyébként normális....a kórházban teljesen jól voltam már, aztán felvettem a gatyát, bugyit és az otthoni "rohangálás" után szinte sírni tudtam annyira fájt, azt hittem fel is repedt, de így utólag szerintem csak húzódott.....2 hét után jobb, 3 hét után már nem is érzed, még wc-n sem.....kitartás a csárárra rosszabbat mondanak
2010. ápr. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Pár nap múlva sokkal jobb lesz hidd el. Próbálj meg inkább pihenni ha tudsz mert ahogy szárad és a varrat is húzza rossz érzés, nekem fekve is nagyon fájt, a sírás kerülgetett sokszor. Kitartás, hamarosan jobb lesz.

1 éves kislány anyukája

2010. ápr. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is felszívódó varrataim voltak, de a doki a kórházban mondta, hogy ha nagyon nem érzem magam jól, meg szúr, akkor menjek be hozzá a rendelésre, és kiszedi.


Akkor mentem vissza, amikorra visszahívott ellenőrzésre. Kiszedte a varratokat (ami eléggé fájt), és amikor kijöttem a rendelőből, szó szerint repültem a föld felett!


Sajnos ezek a varratok húzódnak, és ahogy gyógyul a seb, úgy lesz egyre rosszabb, fájdalmasabb, kellemetlenebb az érzés. Ha nagyon akadályoz a mindennapi életben, javaslom, hogy hívd fel a dokit, akinél szültél, hátha megszabadít a szúrós, fájós varratoktól!

2010. ápr. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szia

nekem is fájt, de sokat kell zuhanyozni, fontos hogy mindig nedvesség érje, én fújtam aloe vera first spray-el, és amikor wc-re mentem intim törlőkendőt használtam rá wc papír helyett, nekem a varratszedésnél már ki lehetett bírni, és kb másfél hét és abszolut nem éreztem, nagyon szépen begyógyult a vágás alig látszik.

2010. ápr. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!