Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császáros anyukák! Mit tanácso...

Császáros anyukák! Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Császármetszéssel fog megszületni a babám 1 hét múlva,mi az amit mindenképp tartsak be vagy jó ha megteszek a miharabbi gyógyulásért?!

Pl.

-hasleszorító

-valamilyen tea esetleg ami segíthet

-a seb gyorsabb gyógyulásáért mit tehetek


Köszönöm a válaszokat előre is!


2010. ápr. 2. 15:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Először is nem kell hasszorító, mert az nem engedi az izmokat dolgozni, csak jobban fog lógni a hasad tőle. A lényeg, hogy minél többet próbálj mozgolódni, persze csak kíméletesen, a sebet pedig szárazon tartani. Nekem nagyon szépen begyógyult így, nem kellett hozzá semmi extra eezn kívül. Egészséget és boldogságot kívánok nektek!
2010. ápr. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A haskötőt nekem sem engedték.Vagy ilyen bugyit vegyél:


[link]


Vagy comb szélességű Ramofix hálót(patika),ezeket lehet használni utána,nem szorítják el a sebkörnyéket,de támasztják a hasfalat.

A műtét után ha már lehet sok folyadékot igyál,hogy elkerül a fejfájást.Ha már felkelhetsz ne járj leszegett fejjel,mert ettől is kialakulhat.Én sajnos nem tartottam be ezeket:(

2010. ápr. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Műtét után 24 óra fekvés van, a fejet forgatni lehet de emelni nem! Ezt szigorúan be kell tartani. És sok folyadékot inni. Ezt szívószállal lehet csak megoldani mivel nem lehet a fejet emelni, de nem gáz, menni fog, és az evés is. Fekvéshez homokzsákot kaptam a hasamra, ez nagyon jó, ha kapsz benn ilyet akkor tedd a hasadra mindig amikor fekszel. A felkelés egy kicsit kellemetlen de nagyon megéri mert utána sokkal jobban érzed magad. Sokat kell sétálni, lehetőleg kiegyenesedve, ez is jót tesz. Ha netán fájna később a sebed nyugodtan kérj a nővértől fájdalomcsillapítót, de szenvedj feleslegesen. Ami a bugyit illeti nekem a Tena hálós bugyi jött be, mert magasan felér és nem bántja a sebet, és a hasat is szorítja egy kicsit. Én hasszorítót nem tudtam viselni benn, nagyon kényelmetlen volt. A seb a varratszedésig nekem le volt ragasztva, azzal nem kell csinálni semmit, a mosdás ilyenkor még úgyis cicamosdás, de ha a ragasztás nedves lesz az sem baj. Varratszedés után is nyugodtan lehet zuhanyozni. Egy vigasztaljon: a császáros műtétből nagyon gyors a felépülés, napról napra jobb lesz, és a varratszedés után meg hirtelen több klasszissal jobb lesz :)Jó babázást!
2010. ápr. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Sportkupakos kis üveget vigyél. Abból könnyű inni fekve.

Én használtam hasszorítót az első hetekben. Már a kórházban is. Jobban fájt anélkül a hasam, ahogy mozgott.

Ez egyén függő.

4 hónapos a fiam, és nincs semmi baja a hasamnak, pedig nagy súllyal született.

2010. ápr. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Sok folyadék,sűrűn menj pisilni és a legfontosabb,hogy ne hagyd el magad!Mindig előre nézz mikor felkelsz(első pár felállásnál)így nem szédülsz!Ha egyszer felálltál akkor inkább ne is feküdj vissza hanem ülj le,pakold el kicsit a cuccaidat,fésülködj,moss fogat..stb..

3 császáros anyuka

És semmi hirtelen mozdulat otthon sem!Lassan járj tovább érsz:))

2010. ápr. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én csak hasleszorítós bugyit használtam semmi mást. 3 hét alatt lement a hasam nem lóg semmim, nem tudom kitől hallottátok ezt a butaságot! El is tettem mert legközelebb is fogom használni. Amikor hazajöttünk rögtön felvettem és rajtam volt kb. 4 hétig. Teljesen lapos a hasam, jobb mint volt (mondjuk vékonyabb is vagyok már mint azelőtt).
2010. ápr. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok.

Még azt elfelejtettem, hogy nagyon jól is esett, hogy valami tartja a hasam és nem volt olyan érzésem 1-1 mozdulatnál, hogy mindjárt szétszakadok.

2010. ápr. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinél másképp van, a barátnőmet kétszer császározták és semmi komplikációja nem volt. Nálam másképp volt, én első két nap olyan gyenge voltam hogy fel se tudtam állni, a nővérek etettek, itattak és hmmmm pelenkáztak. A harmadik naptól Tena hálós bugyit hordtam, ez nagyon laza , még a betétet sem tartja jól meg. Majd otthon nem volt hasleszoritó bugyim de 2-3 franciabugyit vettem fel ami nagyon jól tartotta a pocit, most olyan vagyok mint 20 évesen. Csak ne essél pánikba, az a fontos.
2010. ápr. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát, halljátok, ezt olvasva, lehet hogy jobb volt spontán szülni?

Miért akarnék én császárt, ha ennyi macerával jár! Nem értem azt aki ezt még kéri.

2010. ápr. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jótanácsokat,igyekszem megjegyezni mindet!


Nem én akartam hogy császár legyen,de nem fordult be a babám,medencevégű maradt és nem kockáztatnak az orvosok mert nagy is és első baba.

Nekem mindegy,a lényeg a végeredmény azaz hogy mindketten egészségesek legyünk!

2010. ápr. 3. 22:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!