Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hol lehet venni málnalevél...

Hol lehet venni málnalevél teát, és hogyan kell elkészíteni, mennyit kell inni?

Figyelt kérdés
Igen, már sokan kérdezték, el is olvastam! Igen vegyes válaszok érkeztek. Van aki szerint 1 liter/nap, v. 1csésze/nap, 1 liter vizbe 4 kanál, vagy 1 csészébe x kanál? Akkor most ez hogy van? Mikor kezdjem el inni, naponta mennyit, és hogyan készítsem el?
2008. szept. 20. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyógynövényboltban lehet kapni a teát. Én a 36. héttől ittam esténként egy-egy csészével (2,5 dl forró vízbe három teáskanál fű, kevés cukor - tíz percig lefedve állni hagyod, és ihatod). Egyébként úgy néz ki, mint a pocsolya, és az íze se sokkal jobb:) De nekem hatásos volt: első gyereket 4 óra alatt szültem, és alig fájt. Lehet, hogy vannak más praktikák, de nekem így vált be.
2008. szept. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Sztem megint vegyes válaszok fognak jönni. Én napi 2 csészével iszom (reggel-este)egy-egy bögrével. Egy-egy evőkanál füvet öntök le forró vízzel, állni hagyom. Néha megízesítem, néha nem. Gyógytea íze van, sztem annyira nem ihatatlan.
2008. szept. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

A málnalevéltea gátolhatja a szülés megindulását. Én túlhordtam, és oxitocinnal tudtam csak szülni. A doki nagyon letolt, amikor megtudta, hogy ittam. Azt mondta, hogy a tea izomlazító hatású, és emiatt nem indultak el a fájásaim. Egyébként fájás nélkül 3 ujjnyira kitágultam, az igaz, az oxitocinnal meg 3 óra alatt megszültem. Nem volt rossz végül is. Csak azért jó ha tudod, hogy van egy ilyen hatása is.

(Az oxitocin hatására beindulnak a fájások, gyors, de igen fájdalmas szülést okoz. Mellesleg a baba is elkábul tőle, ezért ő nem fog segíteni a szülésben, és pár napig nyűgös lehet tőle.)

2008. szept. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ittam a 35-ik héttől napi 2 csészével,plusz a 37héttől szedtem a homeos golyokat is,és nekem nem jött be.

Érdekes amit a harmadik hozzászóló írt,és én nem is hallottam eddig erről,hogy ilyen hatása is lehet,de az tény,hogy nem tudtam megszülni,pedig a harmadik szülésem volt.Este 8-kor 5 perces fájásaim voltak,éjszaka bementünk a kórházba,de nekem az oxitocin sem segített.A fájásaim ugyan olyan erősek lettek tőle,hogy csillagokat láttam,de nem tágultam semmit.Pedig nagyon szerettem volna simán szülni,de délután 2-kor muszály volt kivenni a babát,mert nem bírta tovább.

Remélem neked nagyobb szerencséd lesz.

Szerintem kérdezd meg a dokidat,mi a véleménye a teáról.

Nálunk a szülésznők ajánlották,és sokan ennek tulajdonítják a könnyű és rövid szülést.


Minden jót,üdv

2008. szept. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én se hallottam még, hogy rossz hatása lenne a teának. Nekem kifejezetten a doki mondta, hogy igyam. És ugyanugy készítem el mint a második hozzászoló. Reggel, este...
2008. szept. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem a szülésznő tanácsolta, napi 3 csészével, szigorúan ízesítés nélkül. Egy csésze vízhez egy teáskanál füvet kell tenni.

A hatásról majd beszámolok...

39 hetes kismama

2008. szept. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az utolsó 2 héten én is három csészével ittam naponta!Nekem gyors szülésem volt, igaz a homeos bogyókat is szedtem!Bár nem tudom igazán minek volt köszönhető a gyors szülés!

2008. szept. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Anita1991 válasza:

Kivonata enyhíti a menstruációs fájdalmakat, fokozza a méh és a medence izomzatának tónusát. Összehúzó hatása folytán elállítja a vérzéseket és megfékezi a hasmenést. Ezt irják a málna levél teáról és én se halottam ilyenről hogy ez nyugtatja az izmokat vagy hasonló! épp ezért ajánlják óvatosan a patikákban is mert van akinek 2 órára rá beinditotta a szülést....szal sztem érdemes használni

36. hetes km

2011. máj. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Anita1991 válasza:
100%
U.I.: ha a méh nincs felkészülve a szülésre és a méhlepény se akkor ihat az illető liter számnyi teát meg bogyókat.
2011. máj. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!