Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülés beindulását a menstru...

A szülés beindulását a menstruációs görcshöz hasonló fájdalom jelzi? (Bővebben lenn)

Figyelt kérdés
36 hetes kismama vagyok, ez az első várandósságom. Kicsit erősödött a fehér folyásom, és aggódni kezdtem, hogyha beindul a szülés, akkor egyértelműen észre fogom venni, hogy tényleg itt az idő. Sok helyen olvastam, hogy nem mindenkinél megy el a nyàkdugó vagy a magzatvíz. Az zavar, hogyha a fehér folyàs nem múlik el, tudok-e különbséget tenni, hogy ez valóban csak folyás vagy magzatvíz? Köszönöm a vàlaszokat!
2016. jan. 12. 09:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
igen mensis görcshöz hasonlít ami egyre erősebb és egyre sűrűbben jön. Nekem egyik gyerekkel se volt jósló fájdalmam így nem tudom milyen,de az is becsapós lehet...erről majd írnak mások
2016. jan. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

várandóság vége felé általában van fehér vízszerű folyás.vagyis nálam volt. ha a mvíz szívárog nekem azt mondták üljek rá egy több rétegben összehajtogatott lepedőre ha gyorsan átázik akkor az a víz.

ha görcseid lesznek előbb vegyél meleg zuhanyt ha nem múlik el akkor az nem jósló fájás volt hanem igazi fájás. de még ráér a baba:)

2016. jan. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha rendesen elpukkan a magzatburok, akkor olyan szinten elfolyik a magzatvíz, hogy azt nem lehet nem észre venni, egyik szülésem indult így, mintha egy vödörnyi víz kiömlene a lábaid közül, szóval az nem is kérdés. :)

Ha a burok csak picit megreped valahol, esetleg fent, akkor lép fel víz szivárgás. Ezt valóban nem könnyű felismerni, viszont az a jó hír, ha felül repedt meg, akkor nincs teendő, csak várni kell, mert nem tud felszállni oda semmilyen fertőzés. (Egyik szülésemnél meg ez volt, volt szivárgás, de aztán szülés közben még repesztettek burkot is). Ebben az esetben általában jönnek a fájások is idővel.


A sima fájásokkal való indulást sem annyira lehet eltéveszteni, én nem vagy alig hallottam olyan nőről, aki nem vette észre, hogy szülni kezd. :)


Szerintem Te se aggódj emiatt! És 36 hetesen még abszolút nincs is itt az ideje.

A folyásod is normális lehet, ha nincs szaga és nem viszket-fáj, akkor egyszerűen csak bővebb folyásod van most, és ennyi.


A szülési fájásokat mindenki máshogy éli meg, nekem nagyon egyértelmű volt minden szülésemnél, rendszeresen érkező méhösszehúzódások voltak, 40-60mp-ig tartott egy, és a menstruációs görcsnek legalább tízszeres erőssége volt.

2016. jan. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Amikor csak csorog a magzatvíz, az is teljesen más, mint a folyás, vízszerű, inkább olyan, mint a vizelet, csak szagtalan, és határozottan érzed, hogy a hüvelyedből jön, és pillanatok alatt elázik tőle egy betét is.

A fájásokat szerintem fel fogod ismerni, tényleg olyan az elején, mint a menstruációs görcs, de az az erős, alattomos fajta, aztán innen erősödik, és ha a kezed a hasadon van, érzed is hogy húzódik össze a méhed.

Ha lesz egy-két jósló fájásod, és berohansz a kórházba, az se annyira ciki, nem te leszel az első. :) Nem is az utolsó. :)

Nekem legalább is első szülés után azt mondta a doki, már jóslóval is inkább induljunk, mert annyira gyors volt a szülés, hogy nem fogunk legközelebb beérni.


Ne aggódj, fel fogod ismerni.


Nekem pl. az utolsó két hónapban borzalmas hascsikarást okozott a szalonna, (meg hasmenést is), és anyósom mindkétszer ott kotkodált, hogy kezdődik a szülés, kezdődik a szülés, de egészen biztosan tudtam, hogy ez nem az lesz. :D

Hidd el, fel fogod ismerni, és az esetek többségében még órák választanak el a tényleges szüléstől. De ha bármikor úgy érzed, hogy szerinted ez az, indulj el nyugodtan a kórházba, senki se fogja leharapni a fejed. :)

2016. jan. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem menzesz görcshöz hasonlított a jóslófájás ami nem erősödött és nem sűrűsödött bár volt mikor rendszeres időközönként jöttek sőt, teljesen nem múltak el zuhany után sem de újra össze-vissza jöttek míg amikor beindult a szülés, ugyanezt éreztem de sokkal erősebbek lettek zuhany után, innen tudtam, hogy ezek már igazi fájások lehetnek. 36-37 hetesen nekem is hirtelen sokkal erősebb lett a folyásom és sok jóslóm is volt, 37 hetesen már ki voltam nyílva és 2 nappal a kiírt dátum előtt szültem. A magzatvíztől én is féltem mert időnként erős vizes folyásom volt, én használtam 2x is Loritan tesztbetétet bár becsapós lehet, van fals pozitív eredmény de nekem nem volt szóval megnyugtatott. A magzatvíz átlátszó. A bővebb folyás végig normális de az utolsó hetekben irreális is lehet, hát nekem is rengeteg volt de csak 8 centire kinyílt méhszájnál repedt meg a burok vajúdás közben.
2016. jan. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nem tudtam a 38-dik héten eldönteni, hogy magzatvíz folyik-e vagy csak sima folyásom van. Dokimat felhívtam, azt javasolta, hogy menjek be a szülészetre, ott megnéznek. Megvizsgáltak, rátettek CTG-re, és azt mondták, hogy menjek haza, nincs szülés még.
2016. jan. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!