Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit gondoltok az orvosomról?...

Mit gondoltok az orvosomról? A szülés közben történt?

Figyelt kérdés
MDu. 6 tól egyperces fájásaim voltak, hajnalra kitágultam rendesen, de valamiért nem akart kibújni a lányom. ÍGy volt reggel 4-ig, akkor azt mondta a dokim, hogy 8-kor jön XY főorvos, aki majd megnéz, addig türelem. Jött is XY, aki vákummal kiszedte belőlem a babát, és közben előttem utasítgatta az én dokimat, hogy mit csináljon. Olyan fura volt, mintha fogalma nem lenne, mit kéne/kellett volna tennie. Mi lett volna, ha XY csak du. 5-kor jön? addig váratott volna? Meg az is milyen, hogy előttem utasítgatja egy kollégája? Most tervezzük a második babát, de azt hiszem váltani kéne..
2010. márc. 23. 15:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Örülj, hogy semmi gond nincs. Szerintem hagyd ott a p..ba.

Az én babám koraszülött lett az orvosom miatt, mert nem bírt egy kis bakteriális fertőzést kikezelni és megrepedt a burok. Mikor 6 hetes kontrollon meg mertem említeni a dolgot azt mondta, hogy ne reklamáljak örüljek, hogy a babám jól van.

Na az én pénzemből nem fog többet benzint venni az x6-ba az tuti.

2010. márc. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát válts. Én is azt tenném.
2010. márc. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Azért azt is tudnod kell, hogy van egy bizonyos szakmai protokoll, amit be KELL tartaniuk az orvosoknak, és ide tartozhat az is, hogy bizonyos beavatkozásokra csak pl. az osztályvezető főorvos adhat engedélyt.

Mikor jártam szülésfelkészítőre, nekünk például elmondták, hogy túlhordás esetén mi a protokoll az osztályon, milyen vizsgálatra mikor és kinél kell megjelenni, és hogy a végső szót csak 2 orvosnak van joga kimondani.

Szerintem egy picit túlreagálod a dolgot, én nem látok semmi kivetnivalót ebben. Persze, hogy reggel 8-kor jött a főorvos, mivel nem ő volt az ügyeletes, neki akkor kezdődött a műszak. Nyilván ha baj lett volna a babával, sürgős beavatkozásra lett volna szükség, megcsinálja a dokid. (pl. császár)

2010. márc. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, lehet, hogy túl reagálom, ezért voltam kiváncsi a véleményetekre...
2010. márc. 23. 16:12
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én esetemben is a főorvos véleményét kellett kikérnie az orvosomnak. Jött is és megvizsgált és végül ő mondta ki a végső szót. Mondjuk amikor erre került a sor akkor 13:00 óra volt és pont ott volt az osztályon. Nem bánom hogy két orvos döntött a sorsomról mert így utólag nem rágódom hogy vajon az én dokim jól döntött-e. A te eseted annyival más hogy te még ott órákat szenvedtél amíg rá vártál, így érthetó hogy máshogy reagálod le. Mostmár szerintem ne törődj ezzel, fő hogy megvan a baba és minden jóra fordult. Amúgy az alá-fölé rendeltségi viszonyt én is éreztem már ami a dokim és a főorvos között van, szerintem ez így van rendjén. Attól még én legközelebb is az én orvosomat választanám, nem csorbult a szememben a tekintélye, jó szakember.
2010. márc. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
Hiszed? Nekem mi kell még ahhoz, hogy ne higgy ebben a dokiban? ...Én nem állnék többet szóba vele, az tuti...
2010. márc. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Hu,az első babámnál az enyém még ennél különb dolgot is csinált,mondanom se kell,vajudás közben elmentünk egy másik kórházba,ügyeletre szülni.
2010. márc. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos eseteknél sajnos meg kell várnia a dokinak a főorvost.Keress másikat, akinek a saját szava a döntő, ha probléma adódik!
2010. márc. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Egy szülésnél 2 ember élete a tét minimum! Egy szülő nő , akkor tud nyugodtan vajúdni, ha megbízik az orvosában! Akkor és ott, mint tudjuk, minden felerősödik, a kétség is sajnos, így szerintem is jobb, ha váltasz! Annyi szülészorvos van, akinél nyugodtan világra tudod hozni a második gyermeked! (Én a 4. orvosnál éreztem azt a bizonyos feltétel nélküli bizalmat, és bár ő sem dönthetett az ügyeletes főorvos véleménye nélkül, mivel egy állásponton voltak, így nem merült fel bennem kétség, hogy esetleg nem érzi mi történik velem és kisfiammal. Másfél órán át kellett elengednem a toló fájásokat, leírhatatlanul fájt, de ezekért a hosszú percekért, melyek egymásba értek, nem hibáztatom az orvosom, hisz így elkerülhettük a császármetszést!)


Fő a bizalom! Ha az nincs, akkor meg kell keresni máshol, más valakinél!

2010. márc. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az én dokimnak is ki kellet kérnie más doki véleményét, de én ezért egyáltalán nem haragudtam. Sőt! Több szem többet lát alapon... Az is igaz, hogy nekem nem kellett órákat várni a másik dokira, de szerintem nálad még nem tartott ott a szülés hogy sürgősen közbe kellett volna avatkozni és azért lehetett kivárni amíg oda nem ér az a másik nagyobb fej. Ja, és senki sem az anyja hasában tanulja meg a szakmáját, szerintem annak a szegény dokinak is elég szar lehetett, hogy utasítgatják... Szerintem egyébként meg nem kell dokit fogadni, ha nincs semmiféle komplikáció a terhesség alatt, hanem inkább egy jó szülésznőt! - De ez sem kötelező!
2010. márc. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!