Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 33 km szeretnék szülni az...

33 km szeretnék szülni az otthonomtól. Itt is van kórház, de ott ahová megyek sokkal felszereltebbek és rendesebbek. Mit tehetek ha esetleg elfolyik a magzatvíz?

Figyelt kérdés

Itt szülhetek ami helyben van kórház vagy kocsival, mentővel bevihetnek a másik kórházba?


Sajnos nincsenek hozzátartozók abban a városban na meg a férjemet sem szeretném itt hagyni mondjuk a szülés előtti pár hétben.Aki így volt mint én, hogy lehet ezt a helyzetet megoldani.Programozott szülést nem szeretnék!


2010. márc. 20. 18:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nálunk 20 km-re van a legközelebbi kórház. éjjeel elfolyt a magzatvíz, bementünk. A szülés nem 10 perc :) simán beértek. de a mentő nem biztos, hogy elvisz a távolabbiba.
2010. márc. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nyugi! ha elfolyik a m,magzatvíz, feküdj le egy kis időre, hogy a baba feje megfelelően be tudjon illeszkedni és nehogy a köldökzsinór a medencéd és a pici feje közé kerüljön! Aztán felkelhetsz, le is zuhanyozhatsz. Ezek után nyugodtan autóba ülhettek és elindulhattok a kórházba. Sietni se kell, nem megy a szülés olyan gyorsan, mint a filmeken :)) Egyébként legtöbben utazni kénytelenek a kórházig, sokszor nem 20-30 kilométer, hanem sokkal többet. Ez nem gond :)) Hozzánk pl. két kórház is közel van, mindkettő 30 kilométerre...ha itt folyikel valakinek a vize, ugyanúgy jár el, ahogy leírtam, sőt, sokan járnak a megyei kórházba, ami 60 km, de a két "közeli klinikára is, mindkettő majd 100 km..Eddig mindenki bőven beért saját kocsival is:)))
2010. márc. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Egyébként általában az jellemző úgy indul a szülés hogy elfolyik a magzatvíz, vagy ez nagyon változó?Első baba lesz.


Köszi a válaszokat.

2010. márc. 20. 19:03
 4/12 anonim ***** válasza:

Én sem ott szültem, ahová tartozom, (ahová a mentő vinne, ha kellett volna). Ezért a védőmőm beleiratta a nőgyógyászommal a kiskönyvembe a befogadó nyilatkozatot. Ami valami ilyesmi volt:

T OMSZ ! (máRmint Országos Mentő Szolg.)

Szülés esetén a ... Kórház szülészeti osztályán helyet biztosítunk. Bár ez csak akkor igaz, ha van fogadott dokit, és a másik kórház nincs sokkal messzebb, akkor nem hinném, hogy a mentők elvinnének.

2010. márc. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem, nem minden esetben kezdődik a szülés a magzatburok megrepedésével, a víz elfolyásával :)) Én 4x szültem, ebből csupán 1x folyt el magától a víz, még mielőtt vajúdni kezdtem. Volt, hogy görcsöltem,és a szülőszobán ment el a víz magától. 2x meg az orvos repesztett burkot. 1x így gyorsította meg a vajúdást, 1x meg már teljesen kitágultam, de a burok nem akart megrepedni. Szóval lehet, hogy sokkal hamarabb jönnek a fájások, minthogy a víz elmenne :)))
2010. márc. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Arra is van példa, hogy olyan gyors a szülés, mint a filmeken...

Az enyém: első baba, elment a magzatvíz, és fél(!) óra múlva megszületett a babám. 7 perc alatt értünk a kórházba, felvettem a hálóinget, 2 tolófájás, és kint volt a kislányom. Szóval igenis lehet nagy táv az a 33 km is...

Tudom ez nem konkrét válasz a kérdésedre, de leírtam, hogy tudd, ilyen is előfordulhat, hiába mondják, hogy az első szülés így meg úgy...

Szívből kívánok Neked és persze minden kismamának ilyen könnyű szülést, mint amilyen nekem volt, és abban a kórházban, ahol szeretnéd!

2010. márc. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én 30 km-re lakom a kórháztól, ahol szültem. Este fél10-kor elfolyt a magzatvizem, gyorsan összeszedtem a holmim, és 20 perc alatt beértünk a kórházba. Csak éjfél körül kezdődtek a fájások, és másnap 9:25-kor szültem meg. Ne aggódj, attól, hogy a magzatvíz elfolyik, nem fogsz azonnal megszülni.
2010. márc. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A magzatvíz elfolyástól 24 órán belül kell szülni. Kocsival simán bemehetsz. Én 100 km-t autóztam mindkét esetben. Semmi gond.
2010. márc. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem mondod, hogy 33 km-en aggódsz? Ez egy mindennapi távolság... magzatvíz elfolyáskor halál nyugodtan ülj kocsiba és vigyen be valaki, vagy hívj mentőt. Bár a mentő elvileg csak a területileg illetékes kórházba vihet, máshova nem, szóval jobb az ismerős és kocsi, ha nincs gond.

Amúgy most kérdeztem a szülészt, az a normális, ha a burok nem reped, mert minden repedés valamilyen mértékű fertőzésre utal. Nekem mindkét szülésemnél repesztettek, szóval fájásokkal indult.

2010. márc. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én 70 km-re szültem (és a sógornőm is) onnan, ahol lakom.A dokim azt mondta, hogy annyi idő alatt, ameddig az út tart, nem fogok megszülni.Nagyon izgultam miatta, de nem kellett volna.Én is simán odaértem, és a sógornőm is.

Mindenesetre a holmidat időben pakold össze!Ha elfolyt a magzatvíz, indulhattok.Az még nem jelenti azt minden esetben, hogy rögtön szülni fogsz.33 km nem nagy távolság.

2010. márc. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!