Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért szeretnek íjesztegetni...

Miért szeretnek íjesztegetni a szüléssel?

Figyelt kérdés

Eddig a legtöbb ember akivel beszéltem, mindenki azt mondta, hogy a szülés annyira rossz és fájdalmas, hogy készüljek fel rá nagyon. Mindig riogatnak, hogy vajon hogy fogom tudni elviselni azt a fájdalmat, merthogy az annyira szörnyű...

Én már várom a szülést, de mégsem félek annyira. Tudom, hogy fájdalommal jár, de nem hiszem, hogy ne lehetne kibirni, ha már ilyen sok nő átesett rajta.

A másik meg az, hogy mindig mondják, hogy mozogjak rengeteget, mert nem fogok tudni szülni. Anyám is mindig ezt mondja, hogy ő még 9 hónapos terhesen is vizet hordott kannába. Persze császárral szült mindkétszer...


2010. márc. 19. 12:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%

tényleg borzalmas, és tényleg ki lehet bírni (még élek). De vannak szerencsések.

Ami a mozgás dolgot illeti, lehet benne valami. Nekem az "aktívabb" barátnőim sokkal könnyebben szültek, mint én. Én olyan olvasgatós típus vagyok, a terhességem végére el is lustultam kissé, bár akkor örültem ha feküdhetek.

2010. márc. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%

Nem véletlen mondják, hogy fájdalmas, mert az.

(Lehet nem mindenkinek ugyanúgy fáj, de ezt nem gonoszságból mondják, nyugi :) )

2010. márc. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Akármit is mondanak a szülésről, hitelesen nem tudják leírni, mert ahhoz OTT kell lenni. Majd ha megszülsz, neked is lesznek tapasztalataid, úgy mint másnak: más és más. Túl fogod élni.
2010. márc. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen, fel is készülök még a legrosszabbra, bár tényleg csak utána fogom tudni, hogy milyen érzés.
2010. márc. 19. 13:08
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a francia tanárnőm mondta mindig, hogy soha nem volt még úgy, hogy ne lett volna valahogy. Hát valami ilyesmi a szülés is. Fáj meg minden, de úgy is meg kell, hogy történjen, és ha túl vagy rajta, már úgy is elmúlt. Nem kell ezen annyit gondolkodni, egyszerűen a cél szentesítse az eszközt és kész. Két gyereket szültem.
2010. márc. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem is mindig azt kérdezték, hogy félek-e már a szüléstől? És amikro azt mondtam, hogy nem, akkor azt mondták, hogy utána félni fogok.

Túl vagyok két szülésen, nem mondom hogy könnyű volt (4,5 kiló felett volt mind a kettő), de bármikor bevállalnám a harmadikat, mert még mindig nem félek :-D

2010. márc. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

szerintem jó a hozzáállásod!

Nem kell túlaggódni az egészet. Persze, hogy fáj, és nyilván mindenkinek más a fájdalomtűrő képessége is. De aki azt mondogatja magának, hogy jaj,de fog fájni, annak tuti, hogy tényleg nagyon fog fájni.

Én kétszer szültem, mindkétszer mindenféle fájdalomcsillapítás nélkül és simán kibírtam. Sőt, jó élmény maradt, szeretnék még szülni.

2010. márc. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon gyorsan, de rendkívül intenzív fájásokkal szültem, természetesen, bármiféle érzéstelenítés nélkül /3 óra alatt, úgy, hogy az elején még tök zárt voltam/.

Nem mondom, hogy nem fájt, DE ... annyira jó volt, egy teljesen már dimenzióban lebegtem. Az a legjobb, ha magadba fordulsz, nem kiabálsz, nem beszélgetsz, koncentrálsz a fájásokra, várod őket, mert közelebb hoznak a fájdalom végéhez.

Életem egyik legcsodálatosabb élménye volt a szülés és az azt követeő néhány nap. BÁRMIKOR végigcsinálnám újra.

Ha nem hagyod el magad az utosó hetekben sem, az bizony valóban sokat segíthet. Persze nem a vízhordásról beszélek, de takarítani, főzőcskézni, nagyokat sétálni minden további nélkül lehet.

Nincs mitől félned!

2010. márc. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Sokan élvezik, ha megrémülsz!! Pozitív gondolkodás s azt figyeld, hogy ki mondja...
2010. márc. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
51%
Én se féltem az első szülésemnél,bár nekem mindenki azt mondta,hogy ki lehet bírni.Most a másodiknál már iszonyúan be vagyok szarva,mert én ott és akkor azt hittem itt a vég.
2010. márc. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!