Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Viszonylag kis súlyú babával...

Viszonylag kis súlyú babával és nem túl nagy pocakkal mennyi súlyvesztést tapasztaltatok szülés után?

Figyelt kérdés
49 kg kezdtem a terhességem, most már 61 vagyok és 37 hetes. Nem nasizom, nem iszom édes üdítőket, nincs péksütizés és mégis feljöttek a kilók. Vizesedni, csak minimálisan kezdtem ( megmarad a zokni helye, rádagad a gyűrű a kezemre, de nem olyan súlyosan, mint sokan írják. A babát 2,8-3,1 kg közé mérik, amúgy a melleim nőttek meg szépen:) Mire számíthatok?
2010. márc. 17. 09:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen változó, alkati kérdés. Szakkönyvek azt állítják, hogy a baba súlya, a magzatvíz, a méh és a méhlepény, a mellek, valamint a szervezetben visszatartott víz és táplálék mennyisége nagyjából 10 kg. Tehát elvileg a szülés után ez mind lemegy. Nos, én 10 kg-t híztam, a babám 3.2 kg volt, és a szülés után egy héttel még mindig csak 5 kg jött le rólam. Három hónappal a szülés után még mindig 1-2 kg maradt rajtam.
2010. márc. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és én a 38-39. héten híztam 2kg-t, pedig én sem ettem sokat. Első voltam.
2010. márc. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én szülés után, csupán 1-2 kg-mal voltam kevesebb, amikor hazajöttem a kórházból 3 kg-os babámmal. Viszont utána naponta mentek le a kilók. Összesen 15 kg-t híztam, ebből 10 kg szó szerint leszaladt rólam az első hónapban.
2010. márc. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Ez tényleg mindenkinél más.....

Én 173 magas vagyok és 60 kg-val kezdtem a terhességem,és hát nem fogtam vissza magam,rengeteg édességet ettem meg jó kalória dús kajákat,éjszakánként legalább 2szer felébredtem enni.39.hét 4. napon szültem kb akkora volt a hasam mint másnak a terhessége közepén,kicsit se vizesedtem és 72kg voltam.Lányom 3350g 54cm lett (hogy férhetett el olyan kicsi pociba...) szülés után 3 órával már a mérlegen álltam ami 64kg-t mutatott egy hét múlva 59kg lettem.1 év eltelt azóta még mindig szoptatok ,az étvágyam határtalan és még mindig tartom az 59kg.

2010. márc. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
16 kg plusszal mentem szülni a 38. héten, a babám 2800 gr. lett. Második nap 8 kg-al kevesebb voltam, utána ment még le pár kiló. Kb. a 3.-4. héttől nem fogytam tovább, 5 kg. plusszt kell még lefaragjak valahogy, annyi maradt rajtam.
2010. márc. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
15 kolot hiztam, 3100 gramm lett a baban es 8 kg ment le a szulessel. En sem vizesedtem durvan.
2010. márc. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
terhesség előtt 52 voltam, 60al mentem szülni-37. héten. 3140 volt a baba, 1 hét múlva mértem-49 kg voltam...
2010. márc. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

szia, én 70-nek kezdtem a terhességet, 81kg lett a vége. A baba 3800 volt és jó sok magzatvizem is volt. Kórházból már -10kg-mal jöttem ki, és két hét után 68kg voltam- ez is maradtam, és így kezdtem a második terehességet.

a második bébit 3hónap múlva várom, most +8kg-nál járok- pont úgy mint az elsőnél ilyen időben. a babát kisebbre jósolják, mint az első volt.

Nem tudom, de szerintem ebben a súlynövekedésben semmi logika sincs:-) Illetve alkati kérdés is. Valaki a levegőtől is hízik, valaki meg fogy... és valakinek nagyon nagy a hasa, valakinek kicsi... hát igen, nem vagyunk egyformák, és a kisbabáink sem azok.

boldog babavárást, és könnyű szülést kivánok mindkettőnknek! :-)

2010. márc. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!