Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gátmentés! Hogyan történik?...

Gátmentés! Hogyan történik? És milyen utánna a felépülés? Megszokott dolog ez? Akinek volt meséljen rólla!

Figyelt kérdés
2010. márc. 14. 22:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Gátmentés vagy gátmetszés?
2010. márc. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szülés közben észre sem veszed! Nem arra figyelsz már, amikor arra sor kerül és érzéstelenítőt is kapsz. Elvileg nekem csináltak gátvédelmet, de így is vágni kellett, de inkább, mint repedjen! Utána nekem nem volt kellemes, alig bírtam ülni 2 hétig, mert vérömleny keletkezett a gátsebnél. Felszívódó varratom volt. Azt mondják, akinek kiszedős van, az miután kiszedték már semmit nem érez. Nekem addig volt rossz, addig nem szívódott fel. Vannak olyan homeopátis bogyók, amik segítik a gyógyulást!
2010. márc. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem gátvédelemre gondolt.... :)Már a szülés előtt el kell kezdeni otthon, olajjal kenegetni, és tágítani, hogy rugalmasabb legyen. Amúgy orvosilag több módja is van.
2010. márc. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Mindkettőnél vágtak, egyiknél sem éreztem.

Fájás közben adnak egy érzéstelenítő injekciót, amit nem éretzem egyiknél sem, majd a következő fájásnál vágnak egy ollóval, szintén egyiknél sem éreztem. Szülés után összevarják, nálunk az előtt is adnak injekciót, ami minimálisan fáj, mint mikor a fogászaton adnak inkekciót (egy negyed másodpercre fáj, utána már hat az érzéstelenítő) a varrást éreztem, de nem fájt egyáltalán. A felépülés mindkettőnél gyors volt, már másnap tudtam törökülésben ülni, de ez nagyon egyénfüggő.

Javaslom szerezz be egy FLPS aloe vera first sprét és már másnaptól fujd minden wczés után, hamar rendbe fog jönni és nem okoz gondot.

2010. márc. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!!


De én a gátMENTÉSRE (gátvédelemre) lennék kíváncsi. Ahol nem vágnap gátat.

2010. márc. 15. 18:42
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"- Hogyan működik a gátvédelem?

- Akkor kezdünk hozzá, amikor a magzati koponya már „fogva marad" a szeméremrésben. Ekkor arra kérjük az anyát, hogy rövideket nyomjon, aprókat lihegjen, hogy a fej fokozatosan, óvatosan gördülhessen ki. Közben vizes vattával tartjuk, megtámasztjuk a gáttájékot, fékezzük a fejet."

2010. márc. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Itt találtam: [link]
2010. márc. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Gátvédelemnél már hetekkel szülés előtt olajozni-masszírozni szokták a gátat, amit szülés közben is végeznek, hogy bírja a feszülést. Fontos, hogy a baba feje viszonylag lassan bújjon ki, meg szokták kérni egy ponton a szülő nők egy részét, hogy most ne nyomjon, nem lehet hirtelen terhelni a gátat, mert akkor reped.


Egy ismerős nőgyógyászom szerint bár szülés után könnyebb így a felépülés, szerinte gátmetszés nélkül a szövetek jobban nyúlnak, mikroszakadások- és mikrohegesedések így is létrejönnek, és negyvenes -ötvenesen gyakrabban fordul elő kitágult, "tátongó" hüvely, és ebbe boltosuló végbélsérv. Erre is van jó műtéti megoldás persze, rutinműtét.

2010. márc. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Én gátvédelem nélkül szültem. Szülés után kérdeztem a szülésznőt, hogy gátvédelemmel lehett-e volna. A válasza az volt, hogy igen, de úgy kb. plusz félórával tovább tartott volna. Örültem neki, hogy nem kértem, mert így is alig vártam, hogy megszülessen végre a baba.
2010. márc. 19. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Andi, te vagy...? :-DDD
2010. márc. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!