Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hanyadik het az amikor kell...

Hanyadik het az amikor kell szulni? Hanyadik az ami az atlagos megszokott utolso het?

Figyelt kérdés
34 hetes kis mama vagyok.
2008. aug. 18. 14:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Ha jól tudom, akkor a 37. betöltött héttől bármikor jöhet a baba. Jó szülést!
2008. aug. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A 36 hét után elég érett ahhoz,hogy ne legyen koraszülött. Vagyis onnantól akár meg is születhet. De ált a 39-40 hét a szülés ideje. Van aki előbb van aki később mert túlhordja.
2008. aug. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
es ha betoltom majd a 40ik hetet es meg mindig nem kellesz szuljek akor nem lesz baja a kislanyomnak?? mert sok roszat hallottam arrol hogy aki 40ik heten tul szult a babaja meg halt...?
2008. aug. 18. 14:55
 4/10 A kérdező kommentje:
ja es mert van az hogy sokat csuklik a babam?? nem art neki ??
2008. aug. 18. 14:57
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A csuklás jó, mert ez azt jelenti, hogy használja a tüdejét, és készül a lélegezésre:-)

36. héttől nem koraszülött, 39-40 hét között szül a legtöbb nő.

Ha túlhordod, kórháza válogatja mi a szokás. Általában egy hetet várnak, vagy 10 napot vagy maximum 2 hetet. De ezt mondom, kórháza válogatja, és az ott megszokottól nem fognak elétrni.

De ne aggódj előre ezen!

2008. aug. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a betöltött 41. héten vagy így vagy úgy megszülesztenek,de van ahol 2 hetet is várnak.

Én nem tartom jónak,ami nálunk megy,mert pl mi is el voltunk számolva legalább egy héttel.Szerencsére a kisasszony magától született mindenféle indítás nélkül,de már császárral fenyegetőztek,pedig még volt 4 napom a 41. hét betöltéséig.

2008. aug. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
koszike a segitseget. remelem hogy idobe es magatol fog jonni a babam.se hamarabb se kesobb.
2008. aug. 18. 15:47
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 40+9 napra születtet császárral és egy kis koplikációt leszámítva minden oké volt.Nem hiszem hogy valami baja lehet a babának,az is meglehet hogy még kell neki az az idő.betöltött 42 hét után indítanak.

Persze minden nap vizsgálnak hogy minden oké legyen,ha valamit látnak egyből intézkednek.

2008. aug. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én ma töltöm a 41. hetet és ma este megyekbe a kórházba szülés indításra. A dokim várt volna még 3 napot, de mi is aggódtunk és mi kértük, hogy indítsa meg.Mivel elvileg a 40. hét betöltésével a terminusnak vége, és a baba kifejlett, így max. abból lehet baj ha tovább húzzák. Nálam mondjuk kockázati tényező, hogy terhességi cukrom van, és az utóbbi másfél-2 hétben magas a vérnyomásom.És sajnos mi is nem találkoztunk egy esettel, ahol a baba meghalt,mert nem indították meg időben.De az is igaz, hogy ez csak egy a sokból, aki túlhordta a babát, és azok meg jól vannak.
2008. aug. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
a 41-ik hetes kis mamanak. kez es lab torest kivanok es drukkolok hogy minden rendben legyen. majd ird meg.jo babazast a kis aranyossal.
2008. aug. 19. 14:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!