Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Terheléses cukorvizsgálat az...

Terheléses cukorvizsgálat az elejétől a végéig hogyan zajlik? Hanyadik héten kell menni? Mire jó?

Figyelt kérdés
2011. szept. 27. 19:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A terhességi cukorbetegség szűrése

A terhességi cukorbetegség ma már szűrővizsgálatok segítségével diagnosztizálható. A terhesség 24-28. hete között 75 gr-os terheléses vércukor vizsgálatot végeznek, ha az éhomi cukor nem haladja meg a 7 mmol/l értéket. A GDM diagnózisának kritériuma, hogy az OGTT vizsgálat eredménye két alkalommal 7,8 fölött legyen vagy az éhomi vércukor két alkalommal 7 fölötti vagy bármely időpontban mért vércukor 11,1 fölötti.


Korai szűrés (OGTT), a terhesgondozás kezdetén, ha az anya életkora > 30év, túlsúlyos, cukorbetegség családi halmozódása áll fenn, előző terhességben gestatiós diabetes, 4000gr-nál nagyobb súlyú magzat, ismeretlen eredetű vetélés, terhességi magasvérnyomás, vesebetegség, ismételt húgyuti fertőzések, fejlődési rendellenességgel született újszülött.

Az OGTT a 24-28. hét között megismétlendő

2011. szept. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

jelentkezel éhgyomorra leveszik a vért megiszod kb 2d sűrű cukor szirupfélét amiben minimális víz van megnézik az órát és pontban 2óra múlva újra vesznek vért de közben sem inni sem enni semmit nem lehet-- még vizet sem.

valahova vinni kell valahol adnak citromot bele úgy kicsit jobb.

nekem azt megengedték hogy jó alaposan kiöblítsem a szám mert az a nyúlós cukor sokáig a nyelveden van és csak szenvedsz tőle.

ha kihányod meg kell mondani.

ha rossz az eredmény akkor diéta rosszabb esetben inzulin a szülésig.

2011. szept. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
En is vittem citromot hozza, szerintem erdemes..:) sok szerencset, a lenyeget leirtak az elottem szolok:)
2011. szept. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Az éhomi vércukormérést követően meg kell várni az eredményt (nekem ez 1 óra volt), és utána itatták meg a cukros vizet. Ez nyílván azért fontos, mert ha már az éhomi mérés is magas, akkor meg se itatják a cukros vizet, hanem eleve küldenek a diabetológiára. A cukros víz ivása után pedig még 2 órát kellett várni a következő mérésre. Ez egy kismamának elég megterhelő, ezért érdemes korán menni, és ha van rá mód időpontot kérni. Engem a 24. héten küldött el az orvos, de már hamarabb kellett volna, mert a családom hajlamos a cukorbetegségre. Hát meg is állapították, hogy terhességi cukobetegségem lett. Onnantól kezdve diéta, és két hetente diabetológia.
2011. szept. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Mi az éhomi?
2011. szept. 28. 14:35
 6/14 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy nem segítséget írok, de azt szeretném kérdezni, hogy vért vesznek, vagy az ujjad bökik csak?
2011. szept. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
:D Jótól kérded ám! :P
2011. szept. 28. 18:49
 8/14 A kérdező kommentje:
:) vért vesznek
2011. szept. 28. 18:49
 9/14 anonim ***** válasza:

12:43

mekkora hülyeség!!

nem elég hogy éhomi=éhgyomri=8 órányi üres gyomor --szóval így mész és még te várj egy órát hogy milyen utána már annyira leesik a cukrod hogy alig él a kismami.

amúgy nem ujjat böknek mert az 10mp de nem pontos.

2011. szept. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

12:43 vagyok:

Ja, azt még nem is fűztem hozzá, hogy majd egy órát vártam az éhgyomri vérvételre! És hiába szóltam, hogy kismama vagyok, senkit sem érdekelt. Szóval az egész procedúra majdnem 4 óra volt. Ez a fehérvári rendelőintézetben volt, lehet hogy más városokban ezt korrektebbül intézik. Ezért írtam, hogy érdemes időpontot kérni.

2011. szept. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!