Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ez a szülés utáni depresszió?...

Ez a szülés utáni depresszió? Vagy normális?

Figyelt kérdés
10 napos a babám,és amióta itthon vagyunk minden nap rám jön a sírás .
2010. márc. 13. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Gratulálok a picihez! Örömödben sírsz, vagy csak úgy? Szerintem, ha egyébként nincs rossz kedved, nem akarod lecsapni a férjed :-), nyugodt vagy, csak néha mondjuk meghatódsz,vagy akár fáradt vagy, azzal nincs gond. Ilyenkor tombolnak a hormonok. :) Sok boldogságot!
2010. márc. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
27%
Ennek semmi köze a hormonokhoz,ez csak egy kitaláció.Jól osztod be a napjaidat? A picit állandóan dajkálod,vagy hagyod egyedül is játszatni? Van valamilyen elfoglaltságod,amivel kicsit kikapcsolódhatsz? Ha nincs,akkor csak fáradt vagy,egyhangúak a napjaid,és ezen kellene változtatnod!
2010. márc. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Első. Dehogy kitaláció! Szülés után 10 nappal normális hormonszint? Naaa. A szülés utáni depresszió egyik kezelési eszköze is a szoptatás teljes abbahagyása épp a hormonok miatt...

Szerintem bele kell szokni az új helyzetbe, a megnövekedett feladatokba, felelősségbe. Aludj, pihenj sokat. Az én babám 10 naposan még nem játszott túl sokat egyedül, inkább aludt és szopizott. Amíg alszik, pihizz Te is. Nagyon jót fog tenni, amikor majd hosszú sétákra jártok.

2010. márc. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is szinte minden nap sírtam...kb 6 hetes koráig!Néha a meghatottságtól (de rosszabb volt mint terhesen,mármint mindenen...)néha a kimerültségtől,és a kétségbeeséstől!(nem ment a szopi...8 hetes volt mire "belejöttünk" kiderült mi a baj,és utána fokozatosan,ahogy én is úgy éreztem tudom "irányítani" a dolgokat,meg értem mit akar a babám,meg megszoktam h egy darabig nem akkor megyek a boltba,nem akkor festem a hajam...szóval nem én vagyok az első!hanem a tündéri kislányom,minden lenyugodott,magától,szerintem Mindenkinek idő kell elfogadni az új helyzetet!

Sírd ki magad,csak a babád ne lássa..ha vele vagy próbálj rá mindig mosolyogni,Rád is jó hatással lesz és kb 2-3 hét alatt ha meglát így fog fogadni mosolyogva...máris jobb kedved lesz!

Kitartás,és hidd el a babádnak Te vagy a minden,és a legtökéletesebb!

:)

mi 14 hetesek voltunk tegnap

2010. márc. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Egy bizonyos szintig teljesen normális a hangulatingadozás a változó hormonháztartás miatt. Ha viszont állandóan szorongsz, esetleg negatív gondolataid vannak, fásult vagy, stb. akkor az bizony sajnos a baby-blues. De ezt valóban el kell különíteni a frissenszült kismamákat gyötrő állandó fáradtságérzettől.

Gratulálok a picikédhez. Nemsokára neki lesz a legmosolygósabb anyukája a világon :) Fel a fejjel.

2010. márc. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem attól függ miért sírsz. Ha depressziós gondolataid vannak - rosszul érzed magad, nem bírod, esetleg haragszol a babára - akkor lehet. De ha nem gondolsz ilyenekre, csak úgy rádjön a sírás, akkor szerintem az nem baj, én is így voltam. Én császáros voltam, és amikor kiemelték a babát, és megmutatták egy pillanatra, na én akkor elkezdtem bőgni, aztán abba sem tudtam hagyni. Az első időben nagyon bőgős voltam, de még most is érzékenyebb vagyok mint régen, pedig már nem szoptatok. (8 hós a babám)
2010. márc. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!