Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek mennyire volt nyitva a...

Kinek mennyire volt nyitva a méhszáj a szülés előtti utolsó vizsgálaton?

Figyelt kérdés
És a vizsgálat után hány nappal indult meg a szülés? Magzatvíz elfolyással vagy fájással? Indult, vagy indították? Hüvelyi vagy császár lett a vége? Előre is köszönöm a válaszokat!
2010. márc. 12. 13:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem teljesen zárt volt a méhszájam még a szülés napján is. Nagyon intenzívek voltak a fájásaim, de nem tágultam,mikor bementünk a kórházba. A magzatvíz nem folyt el, burkot repesztettek. Kaptam oxitocint, ennek hatására indult meg a tágulás. Hüvelyi szülés volt vákumos segítséggel. Nagyon hosszú volt, 19 óra, és nehéz is, de nagyon örülök, hogy nem lett császár a vége.
2010. márc. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31 hetesen 3100, 34 hetesen is még annyi, 37 hetesen 2111, 10 napra rá megszültem, fájásokkal indult, burkot úgy repesztettek, 4 óra alatt az első fájástól meglett. :-)
2010. márc. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
36 hetes kortól teljesen nyitva voltam már, 38.heti rutinvizsgálat után az orvosom már nem engedett haza (70 km-re lakunk), megindították a szülést, tágítottak, burkot repesztettek, oxitocin, és 2,5 óra múlva megszületett a baba. Én úgy éreztem, hogy még akár 2 hétig is bírtam volna tovább a kihordást, de ki tudja, így legalább biztonságban voltunk.
2010. márc. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34 hetesen 2100,36 hetesen másfél ujjnyira nyitva voltam.37+3 hetesen mentem reggel NST-re,és akkor már 2 ujjnyira nyitva voltam.Délutánra visszahívott a szülésznőm,akkor már 2.5 ujjnyi voltam.Burkot repesztett és kb. 3 óra múlva már meg is született a kicsi,mindenféle beavatkozás nélkül(infúzió,gátmetszés,stb.)
2010. márc. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
39+3.hétre szültem, előtte 2 nappal voltam orvosnál, akkor még teljesen zárt voltam. Az orvos azt mondta, még hátravan bő egy hét, hát tévedett :) Fájásokkal indult a szülésem, aztán burokrepesztés, majd oxitocin, 2 óra alatt megszültem!
2010. márc. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én pont a kiírt napon szültem késő este de még aznap délelött teljesen zárt voltam redszertelen fájásokkal..nekem a szülőágy mellett fojt el a magzatvíz sajnos nem tágultam elégé ezert oxit kaptam és kb 2-3 óra múlva bújt ki az angyalkám:)
2010. márc. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én teljesen zárt voltam 6 nappal a kiírt dátum után. A vizsgálat után hajnalban kezdett fájni, azt hittem, hogy mindjárt megjön. Pár óra múlva elment a nyákdugó aztán elkezdett szivárogni a víz. Reggel 8-ra bementünk a kórházba, 11kor elfolyt az egész víz, lassan tágultam de mire védre sikerült akkor meg kiderült, hogy gáz van mert nem jönnek a tolófájások. Este fél7 kor megcsászároztak, a baba keze rossz helyen volt, nem tudott lejönni.

Így éppen 1 hetet húztunk rá. :)

2010. márc. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szülés napján reggel voltam a dokinál, mondta hogy két újjnyira nyitva vagyok, és kb a napokban szülünk.

Aznap este meglett a babóm természetes úton, és fájásokkal indulóval.

2010. márc. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Előző nap semmi, éjfélkor jöttek a fájások, kb fél 5 fele mentünk be a kórházba, még majdnem leb@sztak, hogy miért nem jöttünk hamarabb. Oxitocint bekötötték, rá 2 órára meglett a lányom. Nem tudom hogy csináltam, most várjuk a 2.-at májusra. A doki a lelkemre kötötte, hogy első fájásnál húzzak befele, pedig most 30 hetes terhesen is 154/48 vagyok.
2010. márc. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!