Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után, túl hamar záródot...

Szülés után, túl hamar záródott össze a méhszáj?

Figyelt kérdés

3hete szültem, azóta volt már 2 eü küretem is,mert túl hamar záródott a méhszáj és nem tud ki ürülni aminek kéne..

Volt valakinek hasonló?

mikor,mitől jött helyre végül?


Köszönöm a válaszokat!


2011. máj. 26. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem abortusz után volt ilyen. Azt mondta az orvos, hogy ez viszonylag gyakori dolog. Nekem oxitocin injekciókat adtak meg méhösszehúzó gyógyszert és egy nagyobb vérzés kíséretében kiürült aminek ki kellett. Azonnal helyre jött, a doki azt mondta, hogy a méhösszehúzó gyógyszerek az esetek 99%-ban megoldják ezt a problémát és nem kell műtét. Fura, hogy téged kapásból műtöttek.
2011. máj. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

szia, köszi hogy irtál!

nem kapásból műtöttek.első műtét a szülés utén 1 héttel és rá egy héttel volt a következő, közben kaptam antibiotikumot,ergam cseppet,de mégsem volt semmi hatása.. lázam is volt eleinte,de a hőemelkedésem megmaradt ezek után is..

most remélem 3. műtét nem lesz...

2011. máj. 26. 17:06
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is adtak Ergam cseppet, de azt csak kiegészítésnek az oxitocin (méhösszehúzó) szurik mellé. Tényleg fura, hogy a dokid nem adatott neked oxitocint, mert mondom, az enyém azt mondta, hogy ez majdnem minden esetben megoldja a bajt, műteni csak akkor szoktak, ha esetleg mégse hat, de az ritka...
2011. máj. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

szia, nem a méhszáj, méhnyak.. :(

bocsi..

szóval a méhnyak záródott túl hamar össze.

a kórházban az osztályvezető főorvos szerint nem lehet vele mit kezdeni..de így se jó hogy gyűlik mindig újra a folyadéj odabenn..

2011. máj. 28. 11:20
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is túl hamar záródott össze a méhszájam (amúgy az mindegy, hogy méhnyak, vagy méhszáj, mert a méhnyak áll belső méhszájból, nyakcsatornából és külső méhszájból, ha ezek bármelyike záródik a végeredmény ugyanaz: nem tud kijönni, aminek ki kell).

Én a 6 hetes vizsgálatkor még véreztem, igaz nagyon enyhén (barnás pecsételés volt csak), és az ultrahang kimutatta, hogy nem vált le a nyálkahártyám rendesen, valószínűleg azért, mert túl hamar záródott a méhszájam. Kaptam rá egy gyógyszert (Norcolut), amitől rendesen megjött ( és szerencsére utána el is múlt), így elkerültük a műtétet.

2011. máj. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves utlosó válaszoló, köszönöm!!!


meg fogom emliteni a dokinak a dolgot, bár gondolom 2műtét után már mindennek utána nézett, és mondta azt is hogy kb az összes nőgyógyász a kórházban ezen agyal(Bp-i elég nagy kórház) mit lehetne még csinálni hogy ne legyen ott az a folyadék újra meg újra...

2011. máj. 29. 16:22
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok,

Az én dokim azt mondta, hogy ha ez a gyógyszer esetleg nem hozott volna sikert, akkor még valamit megpróbáltunk volna, csak hogy elkerüljük a műtétet. Azt nem tudom, hogy mi lett volna, mert ugye nálam bejött a Norcolut, de a lényeg az, hogy más megoldás is van, nem feltétlenül a műtét. Persze a Te eseted valószínűleg más, mint az enyém, én nem kételkedek az orvosodban, de azért lehet, hogy érdemes megemlíteni neki, hogy hallottál ilyen kezelésről, hogy ehhez ő mit szól.

Sok sikert kívánok, remélem sikeresen túl leszel ezen! Szorítok neked!

2011. máj. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyos vagy!!!

Köszönöm szépen!!

Mindenképp említem a dokinak hogy ilyenről is hallottam,mit szól hozzá..hátha..ha nem is jó nekem ez akkor is hátha eszébe juttat valamit..

köszi!

2011. máj. 29. 22:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!