Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Magzatviz szivárgásnal, vagy...

Magzatviz szivárgásnal, vagy magzatviz elfolyás után mikor kell korházba indulni? Akkor is várjunk mig beállnak a fájások 5 percesekre?

Figyelt kérdés
Mit lehet utána csinálni, ha elfolyt a magzatviz? Az igaz hogy csak feküdni lehet, mert előreeshet a köldökzsinor?
2015. júl. 3. 11:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
2 oran belul be kell erni a korhazba a fertozesveszely miatt.
2015. júl. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
9%
Mentőt híni azonnal. Ilyenkor csak ők vihetnek be.
2015. júl. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha elfolyt a magzatvíz indulni kell a kórházba, nem szabad megvárni a fájásokat (nem is biztos, hogy maguktól beindulnak), ugyanis onnantól kezdve fertőzésveszélynek van kitéve a baba, antibiotikumot szoktak adni a fertőzés kiküszöbölésére.

Nekem nem kellett feküdnöm.

2015. júl. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
és ha csak szivárog? akkor sem szabad itthon maradni?
2015. júl. 3. 11:35
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mi nem hívtunk mentőt, autóval mentünk be, de az igaz, hogy azonnal indulni kell a fertőzésveszély miatt.

Nekem utána még 12 órán keresztül nem indultak be rendes fájások, végül oxival indították a szülést.

2015. júl. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy szivárog, még van fertőzésveszély, mert az amiatt van, hogy megrepedt a burok, és fel tud jutni a fertőzés a babához, az a része, hogy elárasztott, vagy csak szivárog teljesen mindegy.
2015. júl. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat! Jó ezeket tudni! :)
2015. júl. 3. 11:37
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Akkor még csak érdeklődsz, nem folyik a magzatvized?

Engem a kiírt időpont előtti este hipp-hopp elöntött. Felhítvam a szülésznőmet, mondta, hogy menjünk amint tudok, de még nyugodtan lezuhanyozhatok, összepakolhatok stb. De kb. fél órán belül így is a kórházban voltunk. Nekem sem voltak rögtön fájások is, csak később indultak be (8-kor folyt el, és éjfél felé).

2015. júl. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nem még nem öntött el:) csak érdeklődök és készülök:))) 37 hét végén vagyunk.


Második terhességem, és az az elsővel szivárogni kezdett egyből mentünk kórházba és sokáig nem is voltak fájások csak össze vissza meg gyengék. Ezért kérdeztem hogy mennyire lehet itthon várni mert nem akarok a kórházban ülni feküdni feleslegesen... :)))

2015. júl. 3. 12:06
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem éjjel fél kettőkor folyt el a magzatvíz. Összeszedtem magam, és indultunk is a kórházba. Fél óra múlva már 3 perces fájásaim voltak.

Ja, nem hívtunk mentőt, kocsival mentünk, és a saját lábamon sétáltam be a kórházba. Ott sem mondták, hogy csak feküdni szabadna.

2015. júl. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!