Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Férfiak! Apás szülés vagy...

Férfiak! Apás szülés vagy kimaradnátok belőle?

Figyelt kérdés
Remélem férfiak is nézik ezt az oldat
2010. márc. 1. 13:57
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Amikor kiderült,hogy terhes vagyok,párom jobban örült mint én,ő akarta,hogy bevállaljuk nekem voltak kétségeim.

Én is "pics@" vagyok, soha nem láthatott idétlenül, amikor a szülőszoba kérdést beszéltük ,én is mondtam neki,hogy ha akar bejön ha nem, hát nem, de ha bevállalja,akkor ne merjen csak úgy ott lenni,hogy a fejemnél van és nem néz le.

Mi a szüléskor voltunk kicsit több mint 1.5 évesek habár imádtuk akkor is egymást és már ezer éve barátok voltunk,nem éreztem azért olyan erősnek a kapcsolatunk ehhez.Ő akart bent lenni, csak nem jött össze a császár miatt, viszont így ő ölelhette meg először a lányát ^^


Nem kell ezt erőltetni, de sokan fontosnak tartjuk, hiába egy pasi nem gondolja sokszor úgy,h részt kell ebben venni, a nők lelke más.

Azért jól esik ha bent vagytok,mégis csak mi húztuk a rövidebbet,legalább ennyit tegyetek meg:D

2010. márc. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
60%

sziasztok! Anyuka vagyok!

Én nem pártolom az apás szülést, nálunk csak egy darabig volt bent, aztán kiment. Senkire sem volt szükségem, nemhogy arra hogy a férjem végignézze ezt a szenvedést. Mikor kibújt a baba, behívták. Nem lett kevesebb semmivel hogy nem látta élőben a szülést. Nekem ez a véleményem, nem értem miért lett ez ilyen trendi.

Ha még egyszer szülök, szépen kint várakozik. Ez az ő véleménye.

2010. márc. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
94%
ez nem trendiség kérdése.én is és a párom is úgy vagyunk ezzel h én hordom ki,és érzem minden rezdülését,én vagyok az aki a legjobban kötödik hozzá már az elejétől fogva.és egy apának legalább ennyi része hagy legyen a dologban h legalább azt lássa h h születik meg a gyereke.ha szeretne bent lenni akkor az tök jó dolog,ha meg nem akor azt meg el kell fogadni.
2010. márc. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Első, ne foglalkozz a pontozással!:) Szerintem nagyon jó,hogy leírtad.

Én bent voltam mindkét gyerek születésénél, másodiknál már a köldökzsinórt is el mertem vágni:)

Azóta másképp nézek a már szült nőkre, azt a szenvedést, fájdalmat kiállni, hát minden tiszteletet megérdemel.

Szerintem ebben a kérdésben is az a fontos, mint más párkapcsolati dolgokban hogy mindkét félnek szem előtt legyen tartva a kívánsága. Erőltetni felesleges, én pl. a feleségem barátnőinek férjeit hiába is próbáltam volna meg rábeszélni,hogy legyenek bent mert megéri, ők nem akartak.:)

Egyébként én örültem,hogy ott lehetek mert a feleségemnek nagyon fontos volt,hogy ne legyen egyedül, és mivel neki se lánytesója, se anyukája nincs már, így tudtam h csak rám számíthat ezért meg se fordult a fejemben,hogy nemet mondok.

2010. márc. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
69%
Anyuka vagyo! Nálunk a párom azt mondta, hogy nem jön be a szülésre, és nem is jött be. Bár egész végig kint volt a szülőszoba előtt, de nekem sem hiányzott, hogy bent legyen. Egy darabig kimehettem hozzá, de a nehezét egyedül csináltam. Első babánk volt, ezért teljes mértékig oda akartam koncentrálni a szülésre. Ha bent lett volna nem hiszem, hogy sikerült volna. Ez az én véleményem, meg az övé is !
2010. márc. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem trendiség kérdése! Régen nem volt rá lehetőség, most meg van! Nekem természetes volt, hogy bent leszek! Ha a nőnek nagyon fontos, hogy legyen mellette valaki, az a minimum, hogy ott vagyok neki! Tehát egyrészt miatta mindenképpen bemegyek, ha ez neki jó, másrészt pedig magam miatt. Bár előre nem tudhattam, hogy milyen lesz, nagyon örülök, hogy ott voltam, nagyon nagy élmény volt! Természetesen, ha lesz még alkalmam, megyek megint! Csodálatos dolog a terhesség és a szülés, és mivel a férfiak kimaradnak ebből, legalább minél közelebbről szemlélhessem. Ilyen most a szoptatás is. Nem lehetek részese ennek a csodának, legalább nézem, amikor csak tehetem!
2010. márc. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
90%
Egyértelműen apás szülés!!Soha nem hagynám ki ezt a csodát!!
2010. márc. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok férfi, de szeretném elmondani, hogy a férjem nagyon sokat segített, hogy bent volt velem a szülésnél. A fájások közben tartott a labdán, simogatott, stb. Jó volt, hogy ezekben a nehéz órákban is számíthattam rá. Egyedül nehezebb lett volna végig csinálni. Mondtam neki, hogy a "véres jeleneteket" ne nézze, de akkor, ott, nem is figyeltem, hogy mit lát. Utána kiderült, hogy elég sokat látott, a köldökzsinórt is elvágta, egyből megfogta a bébit. És utána megdícsért, hogy milyen ügyes voltam, még egy kis apró ajándékot is hozott a látogatáskor, és mondta, hogy nagyon büszke rám. Ez nagyon jól esik egy nőnek.
2010. márc. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Én is nö vagyok.nálunk elöször én nem akartam hogy bejöjjön,de ö akarta mindenképp.bennt is volt.nekem sok eröt adott hogy ott volt velem.és ö is örült neki.

(Zsoka)

2010. márc. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Én bent voltam a párommal! A legeslegrosszabb az volt, hogy teljesen tehetetlen voltam, hiába akartam segíteni neki, nem tudtam. Így fogtam a kezét és vele lélegeztem. Többször elküldött a csudába:), de nem is érdekelt, csak az volt a fontos, hogy ott legyek vele. Amikor jött ki a gyerek, akkor tartottam a vállát és a szünetekben törölgettem a homlokát, és amikor kibújt a fiam, annyira büszke voltam rá, hogy el se lehet mondani. Azóta minden tiszteletem a tiétek, hogy ezt végig csináljátok, nekem még a tehetetlenség is fájt:)

Akkor ott nem a párom volt, hanem a fiam anyja, így ez semmilyen hatással nem volt később a szexre, ha együtt vagyunk, akkor újra a a párom. Amúgy örülök, hogy nem hagytam ki a fiam születését, csodás élmény volt. Mindenkinek csak ajánlani tudom. És én vágtam el a köldökzsinórt is!

Nem tartom amúgy trendinek, hogy bementem, úgy gondolom, nekem is ott a helyem, nem egyedül az asszony csinálta azt a gyereket, együtt csináltuk, együtt vártuk, és pont a lényegről maradjak le?

2010. márc. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!