Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a papa megy gyedre akkor...

Ha a papa megy gyedre akkor jár az egyszeri anyasági támogatás (68000 ft)?

Figyelt kérdés
2010. febr. 21. 11:18
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

szerintem keresnem kéne egy tb ügyintézőt!

azért köszönöm hogy segitesz.....

30 hkm

2010. febr. 21. 12:33
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem hivatalos az állásod, akkor teljesen mindegy, oda vissza is mehetsz akár, úgyis fekete munka! Tehát akkor kapod a tgyást és feketén dolgozol, mint eddigis... Ha eddig nem zavart, gondolom, hogy most se fog...
2010. febr. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Na igen, az hogy feketén dolgozol nagyban megváltoztatja a dolgokat. Akkor tudsz menni dolgozni 6 hét után, plusz még kapod a tgyást 6 hónapig ha jogosult vagy rá, viszont a babával hivatalosan csak 6 hónap után lehet az apa, mert a gyed csak akkortól fog járni, úgyhogy már csak az a nagy kérdés, hogy ki lesz a babával 6 hónapos koráig?
2010. febr. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
48%
Ha a szülés napján nincs bejelentett munkahely akkor nem jár se a Gyed se a TGYÁS.
2010. febr. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Most akkor be vagy jelentve, vagy nem? Mert azt írtad, hogy 28000 körül lenne a tgyás. Ezek szerint valahová mégis be vagy jelentve. Ha nem vagy, akkor fizeted magad után a tb-t?

Kicsit részletezhetnéd, hogy tudjuk, mi jár neked...

2010. febr. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy bejelentve, akkor a tb ügyintéző nem fog tudni neked segíteni.

Itt leírták, hogy a tgyás illetve a gyed jogosultsági feltétele a biztosítási idő. Ha nem vagy bejelentve, és az elmúlt két évben nem is voltál, akkor neked gyes jár, amellett meg mehetsz dolgozni.

2010. febr. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy bejelentve, nem vagy jogosult tgyás-re, se gyedre, csak gyesre, ami 28000 körül van. Amellett meg el lehet menni dolgozni.

Szóval ha apuka maradna otthon, akkor kiesne az ő 75000-re, de kapnál te 28000+12400(családi pótlék)=40400 Ft-ot, ami 34600 Ft minusz ha jól számolom fél évig. Viszont meglenne a te 150000 Ft-od.

Annak viszont jó volna utánajárni, hogy ha apuka be van jelentve, és ő maradna otthon, akkor az ő keresete alapján jogosultak vagytok e pl.: gyed-re, mert ezt nem tudom.

2010. febr. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy apuka, ha rendes munkahelyen dolgozik, akkor nem mehet el 168 napig gyed-re (a tgyás ideje alatt), tehát ha otthon akar maradni, ahhoz fel kellene mondania...

Ez a veszély nem áll fenn, ha apuka sincs bejelentve, de ha be van jelentve, akkor nehéz legalizálni, hogy fél évig nem dolgozik... Csak úgy... Vagyis a főnök adhat fizetés nélküli szabadságot, ha van olyan jó fej a cég...

De az ritka, mint a fehét holló...

2010. febr. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Nem biztos, de mintha azt hallottam volna, gyedet lehet választani gyás helyett is.

Kérdező! Hívd fel vagy menj be a legközelebbi TB-be és megmondják, én ott kérdeztem meg mindent.

2010. febr. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Már megírtuk, feketén-fehéren bennevan a tv-ben, hogy csak a tgyás ideje után lehet gyed-re menni apának, akkor is, ha senki sincs tgyás-on.
2010. febr. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!