Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a papa megy gyedre akkor...

Ha a papa megy gyedre akkor jár az egyszeri anyasági támogatás (68000 ft)?

Figyelt kérdés
2010. febr. 21. 11:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Az egyszeri anyasági támogatás családtámogatási ellátás, nem kötött biztosítotti jogviszonyhoz. Akkor jár ha legalább 4, (koraszülés esetén 1) alkalommal rést vettél terhesgondozáson. Apuka a gyerek féléves kora után mehet csak gyedre. A feltételek megléte esetén a gyerek féléves koráig anyukának tgyás jár. Ezt az apuka nem veheti igénybe, akkor sem ha az anyuka nem jogosult rá.
2010. febr. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
ez biztos hogy csak félév után mehet a papa gyedre????
2010. febr. 21. 11:29
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen, biztos. Mivel anyukának addig tgyás jár. Már ha dolgozott. Ha nem, akkor gyes.
2010. febr. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Hú ez baj mert nekem nem tudják fél évig tartani a munkahelyemet,és nemtudod hogy TGYÁS mellett lehet dolgozni?az a baj hogy nem tudjuk a papa pénzéből állni az albérletet....
2010. febr. 21. 11:42
 5/23 anonim ***** válasza:

Biztos, illetve az is, hogy tgyás csak az anyának jár. Tudni kell még, hogy gyed folyósítása alatt a szerzői jogok alá eső tevékenység kivételével semmilyen kereső tevékenységet nem lehet folytatni. Igazából csak akkor érdemes apukának gyedre menni ha Te dolgozol és a kereseted lényegesen több mint az apa gyed miatt kieső keresete.


[link]


"A gyermekgondozási díj legkorábban a terhességi-gyermekágyi segély, illetőleg az annak megfelelő

időtartam lejártát követő naptól a gyermek 2. életévének betöltéséig jár."

2010. febr. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
az én keresetem lenne elég hogy kifizessük az albérletet,ezért szerettem volna dolgozni visszamenni 6 hét után.
2010. febr. 21. 12:10
 7/23 A kérdező kommentje:
akkor azt nem tudom mit kezdjünk fél évig,szerintem én 28000 ft körül kapnék TGYÁS-t.Ez mire elég???
2010. febr. 21. 12:20
 8/23 anonim ***** válasza:
apuka azalatt a fél év alatt keressen alkalmi melót is a munkahelye mellett, jön a tavasz, mezőgazdasági munkák, mi is így csináljuk. Mennyi a kieső jövedelem, a 28000 tgyás és a nettód között? Ilyen kevésre vagy bejelentve? A tgyás kb annyi lesz mint a bejelentetted nettója, csak néhány ezerrel kevesebb.
2010. febr. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
az én netto keresetem 150000,az apukáé 75000 ft(reggeltől estig dolgozik)nem tudna másodállást vállalni,manapság nem könnyü,amugy is csak hétvégén szabad
2010. febr. 21. 12:31
 10/23 A kérdező kommentje:
elfelejtettem én nem vagyok bejelentve
2010. febr. 21. 12:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!