Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mostanában mennyi pénzt...

Tünde1989 kérdése:

Mostanában mennyi pénzt szokást adni a szülésért? Előre megkérdezitek a dokiól, hogy mennyiért vállalja?

Figyelt kérdés
2015. febr. 17. 16:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
A terhesgondozás 14 ezer volt/alkalom, a szülésért 70 ezret kért.Bp.
2015. febr. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én 10 napja szültem. Az én választott dokimnak nincs magánrendelője, sztks rendelésekre hívott mindig vissza. Mi egy a kórházban dolgozó szonográfust kérdeztük meg (ő ajánlotta ráadásul ezt a dokit) hogy mennyi a tisztelet díja. Azt mondta, hogy ha pont műszakban van, akkor 30, ha miattam jön be, akkor a duplája. Két éve 30at adtunk neki, most 40et, bár mindkét alkalommal ügyeletben volt. Nagyon rendes, lelkiismeretes orvos. Ahogy beszélgettünk a szobatársakkal, más is 40et adott az orvosának. Bár volt egy anyuka, akinek az orvos kerekperec megmondta kérdezés nélkül is, hogy tőle olyan 50-60ezret vár, mert már úgy összenőttek (harmadik gyereket szülte nála), viszont másnak 100 alatt be se jönne. Érdeklődj esetleg másoknál akik nála szültek, hogy ők mennyit adtak annak a dokinak.
2015. febr. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Addig amíg nem töltöttem be a 12 hetet 8000 Ft volt. Igaz vagy háromszor mentem, mert volt egy kis gond, de megérte. Akkor megkérdeztem, hogy hogy van ez nála, és azt mondta, hogy innentől kezdve (12 héttől) 20000 Ft az egész terhesgondozás és annyiszor megyek ahányszor szükségesnek tartom. Persze ezt ki is használom. A szülés nála 60000 Ft.

Szerintem korrekt volt, hogy elmondta, mert én is tanakodhatnék, hogy mennyit adjak és hogy vajon Ő mennyit "vár el".

2015. febr. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
BTW: Eltenni a hálapénzt nem törvénytelen, kérni/összeget megnevezni viszont az.
2015. febr. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A kérdésedre válaszolva, ez orvosfüggő.


Viszont tennék egy megjegyzést is. :) Szerintem csak emiatt ne fogadj orvost. Nekem az előző terhességemnél és most is ugyanaz a dokim, de szülésre nem fogadtam fel és most sem fogom. Én úgy gondolom hogy egyrészt így is szép összeget otthagyok a terhesgondozáson (én vizsgálatoktól függően 9-12 ezret), másrészt pedig nekem a fogadott szülésznő fontosabb a szülésnél, mert ő csinál mindent és ő van velem végig a vajúdásnál is. Nekem a dokival kapcsolatban sokkal fontosabb az, hogy nyugodt, kényelmes környezetben, jó géppel és lehetőleg mindig egy ember vizsgáljon hónapról - hónapra, akiben megbízom. A szülésre az ügyeletes orvos is tökéletes, mert tulajdonképpen ugyanazt csinálja amit a fogadott orvos tenne. Fájdalomcsillapítást nálunk nem lehet kérni. Szóval a doki vagy megcsászároz vagy kitolásnál odajön és vág/varr. Az első szülésemnél egy fillért sem kapott az ügyeletes doki, de mindig bejött hozzánk és nagyon kedves volt. Szóval kár lett volna kiadni 100 ezreket. Bármelyik ügyeletes köteles ellátni, lelki támasznak meg inkább egy nőt tudok elképzelni, a babusgatás nem az orvos dolga. :) Persze mindenki más, de ha csak azért fogadnád fel, mert kellemetlennek érzed nem felkérni, akkor inkább hagyd. :) Mi megtehetnénk, de csak ezért én sem fogom felkérni - pedig néha én is ufonak érzem magamat, mert mindenki orvost fogad. :D

2015. febr. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!