Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hallottatok olyan esetről,...

Hallottatok olyan esetről, hogy a szülő nő annyira nem bízott a kórházi személyzetben, hogy ügyvédet vitt magával kísérőként?

Figyelt kérdés

Én pont ezt fontolgatom. A személyzet bunkó, váltani nincs lehetőségem, most éppen ez tűnik a legjobb ötletnek.

Tud valaki olyanról aki ezt a megoldást választotta? Mi a véleményetek az ötletről?


2015. febr. 15. 23:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
77%
És az ügyvéddel élnéd át a szülést? :D Te most azért mész oda majd, h világra hozd a gyereked, vagy azért h "balhézz"?? Hát nem tudom, de biztos nem fognak szép szemmel rád nézni. És hogyan gondoltad, az ügyvéd befekszik veletek a gyerekágyas részlegre is arra a pár napra, csak h mindent szemmel tudjon tartani??? :D
2015. febr. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
73%
Ne haragudj, de ekkora hülyeséget még életemben nem hallottam! Fölényeskedni mész, vagy szülni? Nem hiszem, hogy az orvosok és nővérek viselkedése, még ha bunkók is lesznek egy életre lelki nyomorékká fognak tenni.
2015. febr. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
79%
ügyvéd helyett inkább dúlát fogadj, vagy menj át bababarát kórházba szülni
2015. febr. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Hülye ötlet... Soha nem hallottam még ilyet. Velem párom volt bent a szülésnél. Mást látni sem akartam kb... Pláne nem egy ügyvédet ! Hidd el, ha elkezdődik a vajúdás , magasról tenni fogsz arra hogy milyenek az orvosok, nővérek! Csak azzal leszel elfoglalva, hogy túl legyél a fájdalom .

Én a debreceni klinikan szültem, volt fogadott Szülésznőm, de írtam szülési tervet amibe beleirtam pontonként hogy mit, és mit nem szeretnek !

Pl. Szeretnek-e érzéstelenitot , ha igen milyet ( nálunk 2 fele volt, gáz, és EDA ) ki lehet bent a szülésnél . Pl 8 tanulót nem szerettem volna bent, igy ezt beleirtam hogy csak a Szülésznőm . Az ügyeletes orvos, es a párom lehet bent. Igy is lett ! Ezt már a 36. héten megírtam, amikor mentem szülni a szülésznő kezébe nyomtam igy ő tudta mit hogy szeretnek ! :)

2015. febr. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát én ügyvéd vagyok, és semmit se érnél vele, ha ott lennék veled. Oké, eleve nem egészségüggyel foglalkozom, de még ha azzal is foglalkoznék, nem tudnám megítélni, és szerintem egyik ügyvéd se, hogy egy adott helyzetben orvosilag mi a helyes döntés. Ha nagyon öntudatos vagy, akkor egy altatásos császár kivételével tudod magad is kontrollálni a dolgokat, ha nem, akkor meg hogy döntsön helyetted valaki? Szerintem is csak sokkal bunkóbbak lennének, vagy akár az ügyvéd jelenléte miatt nem mernének megcsinálni olyat, amit esetleg kellene.


A volt főnököm (szintén ügyvéd) betanulta az egészségügyi protokollt, mindenféle szülési szakkönyveket meg mindent, hogy majd ő ott okoskodik szülés közben - hát persze, hogy nem okoskodott, örült, hogy vannak ott valódi szakemberek.


Ha már költnél egy halom pénzt ügyvédre, aki ott figyel melletted, sztem inkább költsd egy szülésznőre, akiben bízol, mert ő szakmailag tényleg meg tudja ítélni, hogy mi a jó a babádnak és neked.

2015. febr. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
57%

Nem tudsz egy olyam kórházat válaszatni,ahol megbízol kicsit a dolgozókban?

ESetleg magánklinikát?

Megértem,amiről írsz,én is több helyne nagyon csalódtam már,és sajnos azt is megéltem egyszer,hogy majdem feleslegesen megműtöttek..

Az ügyvédhez nem tudok hozzászólni,de ha vihetsz kísérőt,akkor azt semmi nem tilhatja,hogy milyen foglalkozású

2015. febr. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Esetleg magánkórházra nem gondoltál, alternatívaként? Gondolom az ügyvédnek is lenne díja, meg az orvosnak is (ha van fogadott). A kettő együtt talán kiad egy magánkórházi tarifát, ahol nyugodtabb lehetsz, és mindent előre megbeszélhetsz az orvossal, szülésznővel, plusz általában a protokollokban is rugalmasabbak.


Szerintem ez azért lenne jobb megoldás, mert ha eleve arra gondolva mész be, hogy nyitva kell tartanod a szemedet, és résen kell lenned végig, az nem segít abban, hogy el tudj lazulni, ami fontos lehet, mert könnyebben születik meg a babád, ha te is bízol a környezetben.

2015. febr. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez igazságügyi orvosszakértő kellene, nem ügyvéd! Egy ügyvédnek nincsen eü ismerete, nem tudja megítélni, mi a helyes döntés az adott szituban.

Egy tanácsot azért adnék: arra koncentrálj, hogy a babád egészségesen, oxigénhiány nélkül szülessen, mert ez a legfontosabb nem a körítés. Hidd el tudom, mit beszélek!

2015. febr. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!