Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki toxémiás lett az első...

Aki toxémiás lett az első babájával, hogy alakult a 2. terhessége?

Figyelt kérdés
az elsővel a 37.héten császároztak toxémia miatt,most 6 év elteltével sikerült végre teherbe esnem de nagyon félek hogy ennek is az lesz a vége!azoknak a tapasztalatára lennék kíváncsi akik már megszülték a 2.babájukat, hogy minden rendben volt e vagy újra toxémia lett a vége?

2015. febr. 2. 10:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nálunk nem alakult ki újra.
2015. febr. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Elsővel a 36.héten volt sürgősségi császárom a toxémia miatt, a másodikkal a 39. héten császároztak,újra előjött de nem olyan durvák voltak a tüneteim,aztán belevágtunk harmadjára is,akkor megint csak a 36.hétig bírtam. Szintén előjött.
2015. febr. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 aHermann ***** válasza:

Szia!

A hajlam ott van, de nem törvényszerű, hogy kialakul.

A fiunknál 34. héten volt SOS császár többek között toxémia miatt. A kicsinél (aki lány) 40. héten volt progis császár, csak a határértéken volt a vérnyomásom.

A picinél, aki szintén lány, a progis császár előtti napon szintén sos császár lett toxémia miatt. Nekem a hirtelen, terhesség végénél kialakuló toxémiám volt. Hozzáteszem, hogy a változékony idő is biztos segített a kialakulásában. A nagy és a pici decemberi, míg a középső augusztusi.

2015. febr. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A fiamnál én már az elejétől vizesedtem, csúnya toxémia lett a vége, császárral. A második kislány lett, vele semmi ilyen bajom nem lett, igaz, vele meg terhességi cukros lettem, de az sokkal könnyebben és jobban kezelhető/karbantartható volt.
2015. febr. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nálam elejétől fogva mindig magas vérnyomást mértek (volt hogy 170-et), végigparáztam az egész terhességet emiatt, a védőnő folyton ijesztgetett, hogy toxémia lesz stb... A végére még Dopegyt mellett is 150/100 volt, dagadt is a lábfejem, de soha nem volt semmi baj. Ahányszor nst-re mentem, mindig nézték az áramlást is emiatt. Végül 160-as vérnyomással mentem szülni, és meglett simán. :)

Szóval hiába voltak meg a tüneteim, szerencsésen megúsztam a toxémiát. Nem feltétlenül kell, hogy előjöjjön. Sőt.

2015. febr. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
és megkérdezhetem hogy hány kg-an lettetek terhesek?mert azt mondják hogy aki túlsúlyos annál sokkal nagyobb az esélye!
2015. febr. 2. 20:12
 7/11 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

Én 83-mal kezdtem, és egy tizes ment fel a szülésig. (170 cm vagyok)

Ne aggódd túl szerintem, nem törvényszerű, hogy újra az lesz a vége, emiatt nem érdemes végigparázni a babavárást. (mondom én, aki minden vackon parázott :))

2015. febr. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok, 59 kg voltam, +25 kg jött fel rám (ikreket vártam, de ennek jó része víz volt). Szülés után szinte rögtön lement 10 kg, utána még egy tizes kínkeservvel hónapok alatt, a többi rajtam maradt, mert terhes lettem újra.
2015. febr. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 aHermann ***** válasza:

3-as vagyok.

Az első terhességemet 60kg-val kezdtem (162cm magas vagyok), ott közel 20 kg volt a hízás.

A középsőnél és a picinél 63kg-val kezdtem, a középsőnél 68kg voltam szüléskor, a picinél 73kg.

2015. febr. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
HÁT JELENTEM MEGSZÜLETETT A BABÁM!MEGINT TOXÉMIÁS LETTEM,DE MOST A 38.HÉTIG HÚZTAM
2015. szept. 28. 21:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!