Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Olaszországba mentem férjhez,...

Olaszországba mentem férjhez, és ott szulok. Kapnak valami tamogatast a kulfoldi kismamák? Ha igen mennyit és mi kell hozzá?

Figyelt kérdés
2008. aug. 20. 10:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha kettős állampolgármaradtál, az azt jelenti, hogy akkor kapod meg itthon a javakat, ha az itteni feltételeknek megfelelsz, pl két éven belüli magyarországi 180 nap munkaviszony..és magyaro.-n kell lakni, ha olaszban éltek, akkor kizárólag a kinti szabályok szerint kaphatod meg a kinti juttatást, de ha csak olasz állampolgár lettél akkor már jogilag nem tartozol magyarohoz, mert lemondtál az országról, még házat sem vehetsz egykönnyen, mert honosítási tilalom van.

Azt javaslom, ha itthon vagy , akkor menj be az államkincstárhoz és az Oep-hez és ott kérdezz rá, a formanyomtatványokból is ki lehet találni, hogy mit kell bejelölni, vagy beküldesz valami hozzátartozót.

2008. aug. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
en kulfoldon elek a parommal,es itt is szulok,mindketten magyarok vagyunk,es itt kapunk tamogatast,nemsokat de kapunk.a babadnak ha olasz az apukaja szerintem te is kapsz nem is keveset,de azt nemtom milyen papirok kellenek hozza ott,de az apukaja biztos tudja.udv.37hetes kismama
2008. aug. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés engem is érdekelne, mert mi is külföldön élünk, babát várunk és mindketten csak magyar állampolgárok vagyunk a párunkkal. Mindkettőnknek megmaradt az állandó lakcímünk otthon, bankszámla és minden hivatalos dolog el van intézve. Én még a tb-t is fizetem saját magam után, ahogy megszülök néhány hónappal később megyünk haza, mert a babát is szeretnénk bejelenteni lakcímre, illetve tb-hez, orvoshoz. Épp emiatt a párom felvetette, hogy ha gyed-et és ehhez hasonlókat nem is kapunk (már másfél éve itt élünk és dolgozunk teljesen legálisan, folyamatosan, így a külföldi munkáltatómtól és államtól kapok mindent), de van rá esély, hogy valamilyen egyszeri támogatás esetleg jár. Ha valakinek van erről info-ja, akkor örülnék, ha megosztaná velem, egyébként lehet, hogy felhívom az államkincstárt, gondolom, hogy ott tudnak segíteni. Lehet, hogy nem járok utána, mert különösebben energiát nem szeretnék áldozni rá, de ha nem bonyolult, akkor utánajárok.
2008. aug. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
en is olaszban elek es olasz a ferjem en kettos vagyok es hivatalosan elek itt masodik babamat varom es az osszes tamogatas amit adnak h ingyen szulok es ha van hely az uh-n az is ingyenes egyebkent ha elotte itt dolgoztal hivatalosan akkor ugyanugy megkapod a maternitat mint otthon es a baba szuletesesetol szamitott 6 honapon belul kitoltve addd be a papirt h megkapd az assegno maternitat ami max 1500 euro,de a comune segit menj be vagy az inps vagy a cgil hez es megmondjak mit kell kitoltened es hova vinned
2008. aug. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!