Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Róbert Klinika-tapasztalatok?...

Róbert Klinika-tapasztalatok? Melyik orvost javasoljátok?

Figyelt kérdés
2015. jan. 11. 19:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Csakis őket: www.szuletni.hu


A kórház meg szép, kényelmes, a szokásos, amit elvár az ember. Semmi magas luxus, szerintem pont jó.

2015. jan. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
65%

Ennyi pénzért szerintem nem éri meg. Ha bármi komplikáció van a terhesség alatt, akkor mehetsz az államiba, mert itt nincsen terhespatológia.Ha szülés közben után van bármi, viszik a gyereket a Madarászba, te meg loholhatsz utána szoptatni naponta többször tragikus körülmények között... (Madarászban nem a legjobbak a körülmények...)

Éjszaka nincs orvos a babáknál, csak nővér.

Előnye, hogy a szülés utáni ellátása az anyának nagyon alapos, figyelmes. Ez az államiban nem ilyen, mert sokkal több a kismama.

Én az elsőt itt szültem, a másodikat államiban. A harmadikat is az államiban szülném újra, hiába telik a magánra.

2015. jan. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Az államiban is nagyon gondos, figyelmes orvosom volt, 3 ágyas szobában voltam ingyen, de lehetett volna egy ágyas is fizetős, gyönyörű, ha ezt akarom.
2015. jan. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem a kórház miatt megyek ide, hanem az orvosok miatt (első vagyok). Aki ma természetes szülést támogató orvost keres, és esetleg nem szeretne 4-5 emberrel, azok babáival és hozzátartozóival egy szobában szoptatni szülés után 4 napig, sok hely közül sajnos nem választhat. Mivel megengedhetjük magunknak, ezért ezt választottuk.
2015. jan. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
49%

Pont erről beszélek előző. Mi is megengedhetjük magunknak, de fölösleges, mert az állami kórházban is van magán szoba, ahol egy, max két ágy van. Emellett bármi komplikáció van, ami lehet sajnos, rögtön tudnak lépni és ha olyan kórházba mész, ahol van PIC, akkor nem kell ingáznod frissen szülve.

Én jól megszívtam a Róberttel az első babánál, mert szülés után derült ki, hogy van egy enyhe lefolyású fejlődési rendellenessége, amivel elvitték tőlem, mert nem volt éjszakai orvosi ügyelet és így nem vállalták a felügyeletét.

Szóval sem terhespatológia (ha keményedsz, akkor mehetsz másik kórházba befekvésre, vagy bármi más van), sem PiC, sem orvosi ügyelet estére. Nekem a babám élete a legfontosabb, persze nem vagyunk egyformák. Természetes szülés elsősorban körülmény és orvos függő. Ha nincs komplikációd, rizikód, jól tágulsz, akkor lehet természetes szülni. DE engem a Róbertben is császározni kellett, mert ott sem vállalnak semmilyen kockázatot, ezt jó, ha tudod!

Ezt csak azért írom, hogy így is érdemes mérlegelni.

2015. jan. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ott szültem az elsőt, egyáltalán nem volt egy fáklyás menet, de nem a kórház tehetett róla. Szerintem nem kórház, hanem orvos és szülésznőfüggő a szülés kimenete és körülményei is az esetek nagy részében. Sok probléma megelőzhető, ha hozzáértő van az ember mellett (már ha ott van egyáltalán). Az tény, PIC nincs, és akinek kellett volna, biztosan rossz emlék, hogy nem volt, ahogy az is biztos, hogy mindenki a legjobbat akarja a gyerekének, még ha azt is sugallod, hogy aki ide megy, annak ez nem fontos. Másképp látjuk a dolgokat, csak ennyi az egész.
2015. jan. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Az biztos,hogy a Róbert lesz,már kiválasztottuk.

Nagyon jó véleményeket olvastam eddig róluk,és közel is van.

Első babám állami kórházban jött világra,sajnos a baba összeszedett egy nagyon csúnya fertőzést(ami igen a rossz higiénia miatt volt),ráadásul nagyon későn állapították meg az igazi gondot,úgyhogy rájöttem,hogy hiába fogadok orvost/szülésznőt,sajnos az utána lévő ellátás sosem lesz olyan..


Voltunk a Róbertben egy látogatáson,és nagyon szimpatikusak voltak,éjjel-nappal van nálunk bent orvos!

És szerintem sokkal hamarabb diagnisztizálnak egy gondot,vagy sokkal jobban meg is tudják azt előzni,ha kevesebb a páciens.


Szóval légyszíves a továbbiakban azoknak a tapasztalata,orvos ajánlása érdekel,akik jártak ott vagy ott szültek

2015. jan. 12. 12:52
 8/16 anonim ***** válasza:
Írtam, hogy ott szültem az elsőt:) Orvosi ügyelet csak a szülészeten van, nem a csecsemőosztályon. Nagy különbség!
2015. jan. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Az újszülöttek elenyésző százalékának van szüksége PIC-re. Ezt másképp megoldani nem lehet ott, ez tény. Az viszont, hogy a rossz higiéniai körülmények miatt mennyi betegszik meg nem utolsó szempont. Ahogy az sem, hogy egy 3-4 ágyas szobában van 4 nő, 4baba, fejenként 1, de néha 2 hozzátartozó látogató az utcáról, ami kapásból 12-15 fő egy szobában... ez nem mindegy. Sem a fertőzés, sem az intimitás szempontjából. Nem lehet abból kiindulni, hogy tragédia történik, mert ennyi erővel a sürgősségin kéne szobát bérelned, "hátha" alapon.
2015. jan. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Ezt a PIC témakört sosem értem:

Ha koraszülött a baba,akkor eleve nem születhet a Róbertben,mert csak azokat a kismamákat veszik fel,akik betöltik 34/35.hetet.

Tehát nincs olyan,hogy ha a pl.32.héten megindul a szülés,az ember a Róbertben szül,aztán szülés után mentővel átmegy a kisbaba.Ha ilyen eset áll fent eleve a kismamát a PIC-es kórházba irányítják.


Ezenkívül nagyon sok kórházban nincs PIC,számos kisvárosiban sem,ahol nem mondjuk 2 perces kocsiútra található egy ilyen osztály,hanem 20 percre alig.


A koraszülésre amúgy vannak hajlamosító tényezők,így lehet előzőleg szűrni a kismamákat,egy felős nőgyógyász meg is teszi,én az előzetes szempontok figyelembevételével nem tartozom szerencsére ebbe a csoportba.

Persze mindig van pár százalék váratlan dolog,de ennyi erővel nem vezethetek autót,nem mehetek át egy úton stb.


Azért választanék magánkórházat,hogy a figyelmem 100%-on a kisbabán legyen,a kórháznak meg rajtunk.

Előzőleg egy sima kórházban szültem,zsebbe nem kevés pénz kifizettem.

Aztán mégis a baba egy közismeten kórházi fertőzést kapott(nem olyan rég olvastam,hogy a kórházi fertőzések száma Magyarországon talán EU első..:)),a bent töltött idő alatt egy ügyeletben lévő doki sem vizsgálat meg,ha kérdésem,problémám volt,mondta h várjam meg a fogadott orvosomat..A szoptatásban,baba ellátásban sem segítettek semmit..Az ablakon (tél volt) sűvített át a huzat,az illemhelyek tisztaságát és állapotát nem részletezném.

2015. jan. 12. 13:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!