Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 28+2 napos kismami vagyok,...

28+2 napos kismami vagyok, megnyugtatnátok?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőfélém, illetve mostmár annak se nevezném. minap beszélgettem vele at erhességről, szülésről (neki van egy másfél éves kislánya); erre a szülés tmára elkezdett fanyarul mosolyogni és minden rosszat elmondott róla, amit csak lehet. Van 12 óránál hosszabb vajúdás, de ez még semmi, mert utána a tolófájások még rosszabbak, aztán az se jó a babának ha túl sokáig bentvan, elfogy a levegője (?) , meg ilyesmik... mikor hazajöttem sírni kezdtem , még a párom is megtiltotta, hogy többet ezzel a nővel beszéljek..... most nagyon felzaklatott... leírnátok a szülés jó oldalát is?? (ha van ilyen?)
2010. jan. 30. 09:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Férfi vagyok, nem értek a szülséhez, de mondani szeretnék egy jó oldalt, ami a legfontosabb: gyereked lesz, a szemd fénye.

Ami a "barátnődet" illeti, vannak ilyen szülések is, viszont nekem meg inkább olyan ismerőseim vannak, akik nem vették ezt annyira katasztrófának.

Jah, mi kb 3 hét múlva megyünk szülni. A párom azt mondja, hogy elég sokan túlélték már a szülést, és egy csomóan újra és újra belevágtak. Akkor miért pont vele lenne gond? És amúgy is, mihelyt az orvosok kockázatot látnak, azonnal császároznak (többször is, mint kellene).

Szóval, ha mondhatok ilyet, nyugi.

2010. jan. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de a szülés nem egy leányálom. Fáj, de amint meglátod a gyereked, minden rosszat elfelejtel, kárpótol minden fájdalomért. Az sokat segít, ha a férjed/az apa melletted van.

Kitartás. Ne azon járjon az eszed, hogy milyen a szülés és mennyire fog fájni, hanem arra gondolj, hogy milyen kis tüneményt fogsz utána a karjaidban tartani.

2010. jan. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A szülés tényleg fáj, de felejthető a fájdalom. Létezik hosszú vajúdás, de létezik epidurál is, úgyhogy ez sem gond. Ne aggódj egyáltalán, a barátnődnek meg mondd meg, hogy felesleges rémísztgetnie, mert nincs két egyforma szülés, egyáltalán nem biztos, hogy a tiéd olyan gáz lesz, és mivel gyerek még nem maradt benn, a tied is ki fog bújni, akár görcsölsz a dolgon, akár nem. Igy hát inkább ne tedd:) Nekem első baba a fiam, és ahhoz képest nem volt borzasztó a szülés, fájt, az igaz, de nem volt hosszú, nem volt elviselhetetlen. A legrosszabb része amikor már nagyon tolnád ki a babát, de még nem lehet:)

Beszélj a dokiddal, hogy ha kell, akkor készüljenek epidurállal, mert te aggódsz, de egyébként ne parázz. Amikor én eljutottam odáig, hogy már nagyon fáj és kérek érzéstelenítést, már nem adtak, és 15 perc múlva a kezemben volt a baba. Annyi meg igazán kibírható, nem?

Könnyű szülést neked, és TÉNYLEG NE AGGÓDJ, minden tökéletes lesz:)

2010. jan. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 15 órás vajúdásom volt, de túlélhető. Most várom a másodikat, de még így sem félek a szüléstől. Neked sem lesz gond. Amúgy rajtam kívül (akkor beszéltem még 8 anyukával is) mindenkinek 3-4 óra alatt megvolt. Ez az általánosabb.
2010. jan. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki csak ijesztget.Igen hogyne fájna egy szülés, mivel csak egy kb.3-3,5 kilós gyereket kell kitolnod odalent.De a fájdalmat is mindenki másképp éli meg.Nekem úgy kezdődött a szülés, hogy volt 22.38-kor és 22.58-kor egy egy fájás aztán elment a nyákdugó és a magzatvíz.Míg a kórházba értem nem volt fájásom.00.15-kor megvizsgált a doki azt mondta ebből kb.reggel 10.00-re lesz baba.Fél óra múlva mikor kaptam a beöntést megvizsgált a szülésznő hogy 3 ujjnyi, de úgy tágít ahogy ő akar nemsokára babám lesz.Ekkor még mindig nem volt fájásom.01.30-kor aztán jöttek a gyors egymás utáni fájások,ami fájt, de nem érdekelt, csak tudjak szülni ez járt a fejemben/hozzáteszem én majd letéptem a ruhát a férjemről/.Nagyon hamar jöttek a tolófájások, de nem tolhattam mert nem ereszkedett olyan gyorsan a baba,mint ahogy a szervezetem szülni akart.Majd egyszer csak megszólalt a doki, hogy most kéne egy nagy tolás.Toltam egyet, kettőt és kint volt a babám.03.30 órakor kereken.Úgyhogy én 5 óra alatt túl voltam mindenen, pedig gátmetszésem is volt!Nagyon sok mindenre nem is emlékszem,mert olyan eufórikus állapotban voltam, sok mindent a férjem mesélt el utólag.Szóval igen fáj,de csodálatos érzés mikor kibújik és felsír, majd mihelyst megérez újra téged a szívverésed,az érintésed, minden addigi "szenvedést" elfelejtesz!!Őszintén én még sírtam is milyen gyönyörű!!Jó tanács: NE aggódj sokat!Nem véletlenül mondják, hogy áldott állapot.Boldog légy élvezd a terhesség minden percét beszélj hozzá sokat és meglásd a legnagyobb partnered ő lesz a szülés alatt, és utána is minden megtanulandó dologban.Lányom most 3 év 3 hónapos, a fiamat napokon belül szülöm.Egy boldog anyuka!
2010. jan. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ami a szülésedet leginkább megnehezítheti, az a tőle való félelem, a tájékozatlanság, amikor úgy érzed, nem tudod uralni a helyzetet, ki vagy szolgáltatva, nem tudod, mi történik veled és miért - és ettől lelassulhat vagy teljesen leállhat a vajúdás, neked meg elfogyhat az erőd a kitolásra. Barátnőd elég ostoba volt, hogy épp a szülés nehéz oldalát hangsúlyozta ki, és semmivel sem bátorított, biztatott téged. Pedig lenne mivel. Mintha szándékosan halálra akart volna rémíteni.


javaslom, szerezz be egy-két szüléssel foglalkozó könyvet, járj el szülésfelkészítő tanfolyamra. És lehet olvasgatni itt is születéstörténeteket: [link] Van egy-két rémes, de a legjava nem az. :-) Én szívesen olvasgatom őket.


Bátorság, fel a fejjel! Menni fog neked is. És remélem, hogy nekem is. :-)


29h km

2010. jan. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Én már két gyermeket szültem, most várjuk a harmadikat és nem túlzok, ha azt állítom, hogy életem leggyönyörűbb élménye volt mindkét szülésem! Igen, fáj, de ez a természet rendje! Aztán amikor kicsusszan az a pici kis test és a hasadra teszik, megszűnik minden fájdalom, megszűnik a világ és csak gyönyörködsz a babádban...Pedig olyan kis nyúzottak születés után, mégis számodra Ő lesz a legszebb! Ne aggódj a szülés miatt, a fájdalom csk ideig-óráig tart! Én ha csak elhaladok a kórház mellett, ahol szültem, összerándul a gyomrom és beleborzongok (csakis kizárólag jó értelemben), nincs is alkalom, hogy ne jegyezzem meg a páromnak, hogy olyan nagyon jó volt!!!! Ha csak rajtam múlna, ötöt is szülnék! Hihetetlen élmény! Fel a fejjel,ne félj tőle, izgulni persze lehet, én is izgulok most is, de ez is teljesen normális! Remélem oldódott benned egy kicsit a szorongás:)


30 hetes kismami

2010. jan. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!