Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Annyira kellemetlen, hogy...

Annyira kellemetlen, hogy oldjam most meg ezt a hálapénz dolgot?

Figyelt kérdés

A segítségeteket kérném. 3 hete szültem egy tünemény orvosnál aki a fogadott orvosom volt. SZTK-ba jártam hozzá és szinte az utolsó pillanatban kértem meg hogy vállaljon el és el is vállalt. Sajnos 30 ezer ft-ot tudunk csak adni, mert a kislányunk gyógyszerei sokat elvettek most. 6 hetes kontrollra is ugye hozzá van időpontom de akkor nem tudom odaadni mert kb 4 asszisztens nőci is benn van. Így meg kell keresnem a napokban a kórházban. De attól tartok hogy majd megnézi és látja hogy csak ennyi, égni fog a pofám a 6 hetes kontrollon mikor újra találkozunk majd. Olvastam hogy mások ilyen 100 ezer ft-ot is adnak meg minden, így olyan kellemetlen. Ti hogy oldanátok meg?

Illetve még annyi hogy egyszerűen csak egy borítékba tegyem bele és kész?


köszönöm a segítséget!


2014. nov. 22. 11:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem mondott konkrét összeget, akkor szerintem nincs miért szégyenkezned. Mindenki annyit ad amennyit tud.
2014. nov. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondott konkrét összeget? Ha nem akkor ne izgulj, nIncs miért. Én egy üveg bor mellé helyezném el a boritékot :)
2014. nov. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Veszel még mellé egy desszertet vagy csokit, kis ajándéktasiba teszed, mellé a borítékot.

Egyébként, ennyire nem bunkók az orvosok, hogy ott kezdik el olvasni a boríték tartalmát. (Na jó, vannak, de amit írtál, abból nem ez jön le...)

30 ezer forint is bőven elég, a hálátokat fejezitek ki. Egyáltalán nincs miért szégyenkezned, ennyi tudtok adni és kész.

- Doktor úr, ezzel a csekélységgel szeretném megköszönni, hogy világra segítette a babát! - ennyi, nem kell ezt túlspilázni.

2014. nov. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne szégyenkezz, nincs rá okod! Aki százezret mond, nem biztos, hogy tényleg annyit ad! Örömteli babázást!
2014. nov. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el,örülni fog ennyinek is:)
2014. nov. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is 30ezret fogok neki adni,nem azért mert nem érdemel többet hanem azért mert ennyire futja.A magánrendelőjébe járok az elejétől ami minden alkalommal 12ezer,így nem hiszem hogy még több tízezret kellene adnom neki.Nyilván mások többet adnak,de én csak ennyit tudok ,ne szégyenkezz emiatt,szerintem azzal is elégedett lesz!Szerintem is vegyél neki vagy édességet vagy valami jó bort és a tasiba rakd mellé!
2014. nov. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem kell szégyenkezni, a 30e bőven elég. (Főleg, ha nem is mondott összeget.)

Én simán egy borítékban adtam (40e-t, de nekem végül császár lett. Sima szülésért 30e-t adtam volna.) és annyit mondtam, hogy "köszönöm, hogy vigyázott ránk".


Ne aggódj a dolog miatt.


Egyébként meg az az orvos, aki bunkózna a kevesellt összeg miatt, az nem is látna többet engem. Nem is érdekelne,hogy mit gondol.

2014. nov. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha nem mondott összeget, akkor nincs benne semmi kellemetlen.

Ha megegyeztetek előre egy összegben, és most kevesebbet adsz, akkor gázosabb, de akkor se nagyon tud mit csinálni.

2014. nov. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

SZTK-ban fogadtam meg szinte az utolsó pillanatban, ahol ugye ott voltak az asszisztensek. Tehát nem mondott pénzt. Így nem tudom hogy azért nem mert ott voltak az asszisztensek vagy azért nem mert annyit amennyit gondolok. Jövő hét kedden megyek a 6 hetes kontrollra de már most gyomorgörcsöm van,szégyellem magam ezért a csekély kis 30000 ft miatt amit a kezébe nyomtam :(

2014. dec. 2. 23:47
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajnos ez az érzés azért van benned, mert annyira elszálltak a szülés árak hálapénz terén, hogy az valami hihetetlen. Legtöbbünk nem tud többet adni, az orvos sem fog szerintem panaszkodni úgymond. Ha akart volna fix összeget mondani akkor a 4 asszisztens mellett is mondta volna, hidd el, ők kollégák, tudják mi hogy működik, lehet hogy még le is oszt nekik valamennyit. Legalábbis annak, aki szüléskor benn volt. Az én orvosom simán mondta hogy mennyibe fog kerülni a szülésem, pedig többen voltunk benn, szóval szerintem az orvos is rád bízta, hogy mennyit adsz.
2014. dec. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!