Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi az, ami szerintetek befolyá...

Mi az, ami szerintetek befolyásolja a tágulás sebességét vajúdás alatt?

Figyelt kérdés
Hisztek abban, hogy lelki okai vannak a fájásgyengeségnek (ami persze rendes fájás ettől a buta elnevezéstől függetlenül, csak nem eredményez gyors tágulást), vagy kizárólag biológia?
2014. nov. 17. 11:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hiszek benne, mint ahogy anatómiailag szűknek mondták a petevezetőimet az orvosok, és spontán teherbe esést valószínűtlennek találták, és lombikor javasoltak. Köv. hónapban teherbe estem. Arra gondolok, hogy görcsöltem a teherbe esésen, emiatt görcsösen összehúzódhattak, görcsbe szorulhattak a petevezetőim, méhnyakam is. Szóval lehet lelki oka. Nekem fájásgyengeség miatt volt császárom, persze lehet 3 nap után megszületett volna a babám, régen ez így működött.
2014. nov. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ha mindketten biztonságban vagytok és nem avatkoznak bele, akkor mit választottál volna, a 3 napos vajúdást és hüvelyi szülést, vagy így volt jó, ahogy volt, császárral?
2014. nov. 17. 11:40
 3/11 anonim ***** válasza:
Én felkészültem a szülésre nem görcsöltem, rá, sokat olvastam az egész folyamatról,nem hagytam el magam végig aktív voltam, mégis nagyon lassan tágultam ,a végén császározni kellett.
2014. nov. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én nagyon vártam a szülést, izgatott voltam, de nem ideges. Nem féltem, mégse tágultam rendesen. végig oxitocin infúziót kaptam és kézzel tágítottak.. még mindig kiráz a hideg. Szóval sztem nem lelki okokon múlik.
2014. nov. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Jesszusom, azért az infúzióra kötve és kézzel tágítva nagyon messze van a nyugodt, meditatív ellazulástól és zavartalanságtól, nem? Valahogy nem tudom elképzelni, hogy így hogy lehet lazítani, még ha nem is fogalmaztad meg, hogy félsz közben vagy sem, akkor is. Én úgy érzem (hasonlóan jártam, de csak egyszeri kézzel tágítós próbálkozás volt, aztán szerintem félt, hogy megverem, mert megmondtam, hogy nem engedem többet), szóval úgy érzem, hogy szekatúra nélkül több esélyem lett volna.
2014. nov. 17. 13:00
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt befolyasolninem igazan lehet.bar en rettegtem a szulestol.mikor elkezdodott olyan termeszetesnek vettemaz egeszet.itthon vajudtam 9orat.egyszer csak jott egy erzes h most megyek zuhanyozni es indulas a korhazba.ott kozoltek hogy teljesen eltunt a mehszaj.burokrepesztes es kitolas.

kb.nem akartam elhinni...aztan vegul a kitolas se volt egyszeru 3,5oras...ha nem kapok akkor erore akkor szerintem percek valasztottak el a mutotol....de ezt lattam az orvoson..ezert belehuztam.vegul 12,5 ora alatt lett meg.

vegig elkepzeltem h nyilik a mehszaj...aztan sose tudom meg milyen lett volna a kis "meditalasom" nelkul.lehet ugyanilyende lehet lassabb..

2014. nov. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem vagyok egy aggódós típus, ha jellemezni kéne magam egy-két szóval, azt mondanám, eléggé flegmatikus. Szóval úgy mentem szülni, hogy najó, majd lesz valahogy, mit izgassam magam előre. Szerintem ez is hozzájárult a dolgokhoz. Na persze gyanús, hogy ezt örököltem is (anyukám is gyorsan szült). Meg hogy még utolsó nap is jöttem-mentem.


Szerintem ha valaki nagyon fél, nem érzi magát biztonságban ott ahol van szülés közben, az görcsöt okoz. Ha pedig göcsben van az ember, nehezebben lazulnak az izmok, márpedig a szülés elég nagy izommunka.


Lehetnek simán biológiai okok, nem jól fekszik a baba, vagy esetleg korábbi méhszáj sérülés.

2014. nov. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én nem gondolnám, hogy lelki okai vannak. Én abszolút nem féltem a szüléstől. Szedtem a homeós bogyókat, igyekeztem testileg-lelkileg felkészülni. Álmomban sem gondoltam volna, hogy másfél napig fog tartani, mire megszületik a lányom, és én még mázlistának mondhatom magam, hogy az utolsó pillanatban sikerült természetes úton. Az első 24 órában végtelenül nyugodt voltam, megvolt a megfelelő környezet is hozzá, sétálgattam, labdán ültem, zenét hallgattam, lazítottam. Szóval minden jól ment. Mégse tágultam semmit. Úgyhogy végül egy rakat infúzióval és injekcióval sikerült.

Anyám elmélete ez volt, hogy nem akartam elengedni a babát, azért nem tágultam. Valószínű... hónapok óta vártam azt a pillanatot, hogy végre a karomban tarthassam, ráadásul a vége felé a hátam közepére se kívántam az egészet. Biztos mazochista vagyok és élveztem.

2014. nov. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én pedig akartam, de 16 óra alatt sem tágultam rendesen. Kaptam oxitocint, aminek az lett az eredménye, hogy a tolófájások beindultak, de a méhszáj még nem tűnt el teljesen. Engem is kézzel tágítottak. Iszonyat fájdalom volt! Két megtermett szülésznő húzta szét minden egyes fájás alkalmával a méhszájat, hogy kiférjen a gyerek. Szegénykémnek így is lett egy ödéma a fején, de hála Istennek heteken belül elmúlt.
2014. nov. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem gyakorlatilag minden. Az aktuális mentális állapot, a hormonháztartás, a gyerek elhelyezkedése, a genetikai adottságok, az izomzat/szövetek aktuális állapota, az orvos és a szülésznő hozzáállása/hozzáértése/hangneme, de még a csillagok állása is. És lehet, hogy még az is, hogy mit vacsoráztál előző este.
2014. nov. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!