Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mijenek a tapasztalatok a MAV...

Mijenek a tapasztalatok a MAV korházrol?

Figyelt kérdés
Február 17-re vagyok ki irva es szeretnék többet meg tudni a korházról meg az ottani szabályokról...Bejelentkezéstől a hazamenetelig.
2010. jan. 23. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szia! én augusztusban szültem a Máv-ba. Nem tudom máshol hogy van, de itt a papír kitöltés, beöntés, borotválás után egyből egy ágyas szobába fektettek, ott vajúdtam meg szültem is. Egyszerre csak egy ember lehet bent Veled, még a szülőszoba várójába se mehet más hozzátartozó be. Az osztályon a nővérek nagyon rendesek voltak, én a csecsemősöktől nem voltam elájulva, szerintem nem túl segítőkészek, de nem bunkók. 3 ágyas kórtermek vannak, saját Wc-vel és zuhanyzóval. A babák az anyukákkal vannak 24 órában. A kaja szerintem borzasztó volt, pedig nem vagyok válogatós. Vigyél a babának pelust, popsitörlőt, magadnak evőeszközt, poharat, Wc papírt. Elvileg ruhát adnak a kicsiknek, azt nem tudom, hogy adhatsz-e rá sajátot. Drukkolok nagyon hogy könnyű szülésed legyen, és jó babázást!
2010. jan. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm...remélem majd minden rendben lesz :)
2010. jan. 23. 18:28
 3/7 anonim ***** válasza:

Én a mai sz..r egészségügyhöz képest nagyon elégedett voltam a kórházzal.Szerintem a szülőszoba nagyon jó. Légkondícionált, egy ágyas, elküdönített és nagyon jól felszerelt.A párommal együtt lehettünk, sétálhattunk, lehetett fotózni, telefonálni ( van ahol ezeket nem engedik). A szülésznőm egy szuper csaj volt.Ha nincs fogadott szülésznőd kívánom hogy hozzá kerülj!! (Fehér Andrea) Szülés után a babát a melledre teszik, aztán tisztítás után már hozzák is vissza. Nekem rögtök ott volt a gyerekorvos és már tette is a babát a cicimre és magyarázta, hogy hogyan kell szoptatni.

Az egy kicsit fura volt,hogy saját hálóingben kellett szülnöm.Így vigyél magaddal egy olyat amit nem sajnálsz ha utánna ki kell dobni.És ami még jó volt,hogy beöntés után lezuhanyozhattam.

A szobák 3 ágyasak WC-vel és zuhanyzóval. Szerintem az is szép is tiszta volt.

Háááát a csecsmősöktől nem voltam elragadtatva, de van 1-2 aki jó fej.

De szülés után úgy is csak a babádra fogsz koncentrálni és nem annyira a körülményekre.

Szerintem jól kibírható az a 3-4 nap.

2010. jan. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia, az első válaszoló vagyok még eszembe jutott egy-két dolog. A látogatás elvileg a látogató folyosón történik, minden nap 16-16,30 között van az apás félóra, amikor az apukák bemehetnek a kórterembe. Mikor ott voltam ezt nem vették annyira komolyan, de aztán történt valami (nem tudtuk meg hogy mi, csak a kiabálást hallottuk), és onnantól kiküldték a látogatót ha bejött a kórterembe. Én végül edá-val szültem, nagyon profin adták be, és folyamatosan jött az aneszteziológus és kérdezgette hogy vagyok. Szülésznőt nem lehet választani, de az enyém is szuper volt (Noémi a keresztneve, sajnos a vezetéknevére nem emlékszem). Összességében én nagyon meg voltam elégedve mindennel. A hazamenetel is teljesen egyszerű és viszonylag gyors volt (szerdán szültem és szombaton engedtek haza, pedig volt egy kis komplikáció). Ja, szülés után elvileg 2 órát vagy az őrzőbe,(ott maradsz a szülőszobán) ott bent lehet valaki veled. Ha gond van (mint nálunk), akkor 3 óra. Sajnos nekem nem adták egyből oda a babát, mert elszaladtak Vele,hogy megvizsgálják de anyukám mehetett Vele. Az osztályos nővérek szuperek és nagyon segítőkészek.
2010. jan. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
14:38 nagyon köszönöm, hogy megosztottad velem.Már nagyon várom, hogy túl legyünk rajta (nekünk, ha minden igaz, apás szülésünk lesz)és végre a karomba legyen a fiam :) remélem minden rendben lesz. Fogadott orvosom van: Atalay Katalin és ö mondta, hogy adnak dolorgant, mert én vicceltem vele, hogy én majd sikítani fogok, amire a válasza az volt, hogy ,,nálunk nem sikít senki, megoldjuk,, :)
2010. jan. 25. 16:12
 6/7 A kérdező kommentje:
Mostmar en is tudom mijen a korhaz :) be kelett fekudnom, mert sok volt a feherje a vizeletben...es 2010.02.02 17.30-kor meg lett a kis csoda(megszuletett a fiam)igaz csaszarral, de megvan es minden rendben.Koszonom mindenkinek a valaszokat.Tenyleg nagyon aranyosak a korhaz osszes dolgozoi. En nagyon meg voltam elegedve mindenkivel.Ugy hogy most babazok :)
2010. febr. 13. 11:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! A 14.38-as vagyok. :) Gratulálok a kis pasihoz és nagyon sok örömet kívánok! Használj ki minden percet mert nagyon repül az idő! Az én kislányom már mindjárt féléves, hihetetlen!
2010. febr. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!