Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért szülnek a nök?

Miért szülnek a nök?

Figyelt kérdés

Úgy értem,nem félnek attól hogy fájni fog amikor kijön a gyerek? Én speciel nem tudom elképzelni hogy szüljek,rosszul leszek a gondolattól hogy egy olyan kis helyen kipréseljek egy babát...most komolyan kérdezem azoktól a nőktől,akik már szültek.Hogy vettétek rá magatokat? Leoltásokat nem kérek,tényleg érdekel.Köszi!

16/L


2010. jan. 23. 16:47
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Valóban fáj, aki mást mond hazudik! De nekem pl a fogászati műtétem jobban fájt (mármint miután kiment az érzéstelenítő)!

Egyébként vannak nagyon jó technikák, amivel a szükéssel járó fájdalmakat csökkentheted. Pl: jóga, agykontroll, aromaterápia stb.

Jó is, hogy 16 évesen még nem a gyerekvállaláson jár az eszed.

Tanulj jól és nyáron bulizz sokat!

2010. jan. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
37%

Én 30 éves koromig azt mondtam, hogy nem szülök. De akkor minek élsz? Azért, hogy továbbvidd a génjeidet. Ez az emberi élet célja. Szóval az anyai ösztönök előbb-utóbb beindulnak.

Bár én meg inkább azokat a nőket nem értettem, akik huszonegykét évesen tűzön-vízen át gyereket akarnak, mindegy, hogy kitől. Pedig sok ilyet ismerek.

2010. jan. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó szerintem hagyd meg mindenkinek, hogy eldöntse mi fontos neki az életben, anélkül hogy elitélnéd. :) Szerintem törődjön mindenki a saját boldogságával, ne a másikét kérdőjelezze meg. Annyit elárulok hogy nem csak ez lehet az élet értelme és hogy sok ember él enélkül is boldogan, de nem is az volt a kérdés, hogy ki minek él, hanem hogy miért szülnek a nők... Igenis elképzelhető (bár ritka) hogy a kédező később is így fogja gondolni és mégis boldog lesz. El kéne már fogadni ezt. :)
2010. jan. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
75%
Hát az egész úgy indul, hogy egyszer csak sűrűbben veszed észre a kisbabákat a környezetedben és egyre jobban szeretnél te is egyet. Aztán amikor már ott tartasz majd, hogy bármi áron is, de kell egy kisbaba, akkor majd terhes leszel. Aztán szépen telnek a hónapok és tudatosul benned, hogy az a baba már csak egyféleképpen fog tudni kijönni és akkor jön majd a pánik. Aztán miután túllettél a szülésen, akkor te leszel a legboldogabb anyuka és rájössz, hogy nem is olyan nagy dolog. :-)
2010. jan. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
67%
Én még a 7. hónapban sem tudtam elképzelni, hogy hogyan fogok kipréselni "ott" egy babát, bár attól nemigazán féltem, hogy fájni fog, mert nem tudtam milyen. És tényleg fájt, de ez annyira felejthető fájdalom, a 12 évesen elszenvedett foghúzós fájdalom élénkebben él bennem, mint a fél évvel ezelőtti szülési fájdalom. És kifért a gyerek, pedig biztos voltam benne, hogy nem fog:) Az biztos, hogy ezek a kérdések nem jutottak eszembe, amikor éreztem, hogy kisbabát szeretnék, se a fájdalom, se a kis hely nem merült fel bennem, csak a terhesség előrehaladásával. Szóval ha odajutsz, hogy babát szeretnél, ez fel sem fog merülni:)
2010. jan. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
67%

16 évesen még én sem tudtam elképzelni, hogy szüljek.

Most viszont, mióta szültem állandóan szülnék:D

Abszolut nem érdekelt, hogy fájni fog, félni meg aztán pláne eszembe sem jutott. De így a jó, ilyen hozzáállással érdemes szerintem gyereket vállalni.

Aztán a végén, mikor ott a te pici babócád...hát szerintem soha semmivel nem pótolható az érzés.

Kívánom, hogy megváltozzon majd a hozzáállásod, bőven van még időd! :)

Üdv:

26 éves anyuci

2010. jan. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
67%
Sehogy nem vettem rá magam, megtörtént. terhes lettem, és az a baba bizony ki fog jönni.
2010. jan. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem nem áll tőled annyira távol a gyerekvállalás, mert foglalkoztat a kérdés és ezt meg is fogalmaztad. Az még természetes egy ilyen fiatal lánynál, hogy fél a szüléstől és a gyerekektől. Én ennyi idősen gondolni sem akartam ilyenekre. Most meg egy 10 hónapos babám van.
2010. jan. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
67%

Konkrétan azért, mert amikor eljön az ideje, akkor a hormonjaik beszabadulnak az agyba, és átalakítják a gondolkodásmódjukat. Olyanról, ami neked most van, olyanra, ami a gyerekvállaláshoz kell. Ez a könyv nagyon sok mindent elmond nemcsak arról, hogy milyen leszel majd, hanem hogy most milyen vagy és miért:

[link]

2010. jan. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
52%

hát én egészen a mai napig nem értem, hogy tudtam ott kipréselni magamból :))) a terhesség alatt is végig ott motoszkált a fejemben, hogy uramatyám mi lesz ennek a vége...:) de a kisbaba utáni vágy, mindennél erősebbnek bizonyult :) persze 16 évesen még én sem vágytam babára, de miután megismertem a férjem, összeházasodtunk teltek múltak az évek és azon kaptam magam,hogy állandóan a kisbabákat nézegetem, és én is akarok egy "ilyet" :)))

ne félj idővel ez természetes lesz neked is! most bulizz sokat és élvezd a felhőtlen fiatalságot! :)

2010. jan. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!