Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért szülnek a nök?

Miért szülnek a nök?

Figyelt kérdés

Úgy értem,nem félnek attól hogy fájni fog amikor kijön a gyerek? Én speciel nem tudom elképzelni hogy szüljek,rosszul leszek a gondolattól hogy egy olyan kis helyen kipréseljek egy babát...most komolyan kérdezem azoktól a nőktől,akik már szültek.Hogy vettétek rá magatokat? Leoltásokat nem kérek,tényleg érdekel.Köszi!

16/L


2010. jan. 23. 16:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%

Ez egyfelol biologia,vagyis egyszer csak radtor a fajfentartasi oszton...masfelol a picurod utana minden fajdalomert karpotol :-))))

ne izgulj 16 evesen en sem tudtam meg elkepzelni h valaha "egy olyan kis helyen kipréseljek egy babát..." :-)

D&Sz

2010. jan. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
85%

Ez sztm természetes most még, majd később úgyis változni fog a hozzáállásod! :)


Kb annyi idősen, én nem értettem azokat a nőket, akiknek nem lehet gyerekük, hogy mi bajuk van, ahelyett, hgoy örülnének.


Aztán ez teljesen megváltozott, eleve az a 9 hónap is csodálatos, amikor benned fejlődik egy új élet. Aztán, amikor megszületik, lehet érzéstelenítőt kérni, akkor nem is fáj, és amikor először a karodban tartod a kisbabádat, annál nincs boldogabb érzés, leírhatatlan. És azóta is minden perc, a kislányom minden mosolya egy csoda, imádom, és el nem tudnám képzelni az életem nélküle.


Soha nem lesz senki az életedben, aki úgy, és olyan feltétel nélkül szeret, mint a gyereked. Ahogy rád néz, érzed, hgoy neki te vagy a világ közepe, a mindenség.


Egyszerűen szuper!

Majd meglátod!!! :)


16 hós kisláyny anyukája (27/N)

2010. jan. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

egyrészt, mert szeretném, ha teljes lenne a családunk sok gyerkőccel, másrészt mert engem is megszült az Anyukám, nekem is tovább kell adnom az életet, nem lehetek önző, harmadrészt ez része az életnek, nem véletlen találták ki.


később szerintem is változni fog a hozzáállásod.

2010. jan. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
90%
A legtöbb nő életében eljön az az idő, amikor elkezd vágyni a gyermek után.Így vagyunk genetikailag kódolva. Amikor ez megtörténik nem az lebeg a szemed előtt, hogy "te atyavilág milyen nehéz lesz megszülni", hanem az, hogy egy pici emberkének adhatsz életet.
2010. jan. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Még nagyon fiatal vagy, majd ez még változhat. Én 16 éves korom óta babát akarok, nincs annál szebb és nagyobb csoda a világon. Előttem meg már millióan átélték, így van ez kitalálva, tehát túl lehet élni.

Amúgy nekem nem volt nehéz, bármikor újracsinálnám. Nem olyan szörnyű, mint ahogy leírják, mutatják, mondják, vagy elképzeled...

Nem hülye a természet..

2010. jan. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
75%
Én még egy évvel ezelőttig is nehezen tudtam elképzelni hogy anya legyek, bár már 29 éves vagyok valahogy nem éreztem magam érettnek, ugyanakkor vágytam egy kisbabára. Nagyon ellentmondásos érzések voltak, főleg hogy mindemellett már másfél éve folyt a baba projekt. Aztán megtörtént, terhes lettem, iszonyú jó érzés volt. Az utolsó hónapig nem is beszéltem a szülésről, úgy tettem mint ha nem is létezne, féltem. Most 5 hónapos a kislányom, és ha újra kezdhetném érte gondolkodás nélkül átélném a szülés minden fájdalmát. Majd egyszer nálad is eljön az az idő mikor számodra is természetes lesz egy aprócska baba érdekében, aki igazi értelmet ad az életednek.
2010. jan. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
De aranyosak vagytok,köszi! :) Nagyon szép ahogy leírjátok..hát,lehet hogy még változni fogok,csak valahogy tartok gondolatban tőle.persze szeretem a babákat,aranyosak meg minden,csak nem tudom elképzelni hogy önként vállaljam azt a fájdalmat,amit itt az oldalon is sokan írtak hogy igy fáj meg úgy fáj :)
2010. jan. 23. 18:26
 8/24 anonim ***** válasza:
84%

Mert egyszerűen csodálatos az utánna lévő időszak.

Én is féltem az utolsó percig a szüléstől.Láttam előtte egy párat szakmámból adódóan, és hát én nem akartam azt a fájdalmat átélni, de mivel nagyon vágytam egy kisbabára, így muszály volt magamban rendezni a félelmemet.Annyira szerettem kismami lenni, nagyon vártam hogy megszülessen a kislámyom.Viszont akkor csak egy kis izgalom volt bennem amikor szülni mentem.Nagyon fájt, ezt nem tagadom, de nagyon jó érzés volt amikor mellém tették a lányomat.Ezt sosem felejtem el.És igen szeretném még vagy kétszer átélni ugyanezt a csodát.


Meglássd egyszer ha megtalálod az igazit majd te is erre vágysz:-)

2010. jan. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
75%
Hát lehet hogy én kivételes eset vagyok, de nekem közel sem fájt annyira, mint ahogy sokan mondják / írják. Persze minden szülés más, valószínűleg szerencsés vagyok. De a lényeg, hogy bármennyire is fáj, az csak egy nap az életedből, illetve jó esetben csak pár óra. Utána pedig a kezedben tartod azt a kis életet akit addig a szíved alatt hordtál, és ennél szebb dolog nincs a világon. Akkora boldogság egy kisbaba, amihez semmit nem tudok hasonlítani. Annyira szereted és ő is annyira szeret majd téged, mint soha senki. De te még nagyon nagyon fiatal vagy, ahogy idősödsz, majd máshogy látod te is ezeket a dolgokat. Addig is bulizz jókat! :)
2010. jan. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Az a leghelyesebb ha a baba iránti olthatatlan vágy miatt szülnek! Csakhogy a komor valóság az, hogy sokan csak a tárasadalmi elvárások, vagy mert "ha már terhesek lettek akkor megszülik", vagy a férfi megtartása és egyébb buta indokok miatt szülnek, mert "azt úgy kell"!

Nem akarlak megijeszteni de sokan vannak akik később sem akarnak gyereket, noha semmi bajuk sem szellemileg sem testileg. Bár az igaz hogy aki valóban nem akar, az általában nem a fájdalomtól való félelmében dönt így hanem más miatt. Ha te szereted a gyerekeket akkor valószínűleg ez meg fog változni.

2010. jan. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!