Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vajon szülés után elmúlik ez...

Vajon szülés után elmúlik ez az érzés?

Figyelt kérdés

33 hetes kismama vagyok, terveztük a babát, és tényleg szerelemből fogant.Egészen a 30.hétig alig vártam, hogy megszülessen, és babázhassak.Egyfolytában takarítani akartam, készülődni, kimosni a ruhácskákat.

Kb 3 hete viszont minden teljesen más.Annyira fáradt vagyok, és kimerült, úgy érzem, nem leszek képes rendesen foglalkozni a babával.Sokan mondták, szülés után még rosszabb lesz, az éjszakázások teljesen kimerítenek majd.Hát nem tudom, ennél kimerültebb még lehetek-e...Lassan tényleg ki kellene mosni a babruhákat, készülődni, de ehhez sincs erőm.

Vajon változni fog mindez?Kérlek, írjatok véleményt, esetleg ha valaki hasonló cipőben járt, akkor tapasztalatot!Köszönöm!


2010. jan. 22. 10:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Lehet hogy vitamint kène szeddj,az segithet.
2010. jan. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Szedd össze magad, mert a szülés után depresszióba esel, ha így haladsz. Nekem volt ismerősöm, aki ilyen tüneteket produkált, és mielőtt hazaengedték a kórházból, konzíliumot hívtak össze, és kis híján nem adták ki neki a babát.
2010. jan. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Szülés után még inkább erősödhet, ha beáll a hirtelen hormonváltozás miatti pár napos levertség. Nagyon kell ügyelni ilyenkor, mert ez könnyen átcsaphat depresszióba. Olyan, hogy szülés utáni depresszió (amely minden nőt sújt) nincs. Ez egy természetes állapot, levertséggel, depresszióhoz hasonló tünetekkel jár, ezért tévesen depressziónak hívják, holott ez egy teljesen egészséges folyamat. DE! Ha valaki ilyenkor elhagyja/beleéli magát, az képes komoly depresszióba esni. Sajnos az unokanővérem járt így. Részletekbe nem bocsátkoznék.

Szerintem egyébként el is múlhat ez, mert majd kárpótolni fog a baba mindenért, és a baba mellett érzett fáradtság eltörpül majd a jó dolgok mellett. Nyilván nem könnyű, de csak arra gondolj, hogy ezt akartad, mennyire vártad, és milyen boldog leszel majd, ha ott lesz a kezedben a kisbabád.

2010. jan. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Most próbálj sokat pihenni, sétálni, és sok vitamint enni. Lehet, hogy kimerült a szervezeted. Akkor szokott produkálni hasonlókat. Ne fusztráld magad a készülődéssel. Én nekem sem esett jól az utolsó időszakban a készülődés. De nem bántottam magam ez miatt. Ha megszületik a baba bőven lesz teendő. És ha szülés után érzed a szorongást, ami természetes a hormonok csökkenése miatt, feltétlen beszélj róla. Nekem a párom segített sokat.
2010. jan. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a második gyermekemmel voltam így. Nagyon nehéz volt a terhesség, és a végén már minden mozdulat fájt, alig bírtam ellátni a nagyot, teljesen kikészültem, és attól féltem, mi lesz, ha meg van a baba. És pozitívan csalódtam, mert sokkal könnyebb lett. Igaz alvásból nem jutott több, de hamar felépültem fizikailag (sokkal gyorsabban mint az első után), és egyszerűen lett energiám mindenre. És az első hetekben, amikor fizikailag a legnehezebb, biztos Neked is lesz segítséged.

Gondolj a babára, akit annyira vártál, és hogy milyen jó lesz végre vele együtt kis családnak lenni!

2010. jan. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs veled semmi baj!

A fejlődő baba tejesen elveszi minden energiádat!

Az utolsó hetek türelmetlenséggel töltenek el.

Én is így voltam mindkétszer.

Pihenj, aludj, olvass, tedd azt, amit szeretsz, ami kikapcsol. Ebben a borús hangulatú időben nem is csoda, hogy iyen a kedved.

Fel a fejjel, pár héten belül megszületik a babád!

2010. jan. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Olyan 26 hetes lehettem, amikor a védőnőm mondta, hogy ne lepődjek meg, ha a 28. héttől letört, fáradékony, kimerült leszek. Ez eltarthat a 33. hétig. Azt mondta még, hogy ez valószínű attól van, hogy a baba sokat fejlődik ebben az időszakban és ez lefárasztja a szervezetet. Nálam ez nem így alakult, még nevetgéltem is, hogy hát nálam szerencsére ez nem történik így. Tévedtem: én a 30. és 34. hét között voltam teljesen magam alatt....sírtam minden hülyeségen, rengeteget aludtam, aggodalmaskodtam, semmihez nem volt erőm. Aztán egyszer csak elmúlt. Annak ellenére, hogy addigra már hatalmas lettem, vizesedtem, nehezen aludtam.

Szóval, lehet hogy nálad is most ez van. Remélem, nem valami "más".

Kitartás, türelem. Pihenj sokat, egyél gyümölcsöket, sok vitamint.


3 hetes kislány anyukája.

2010. jan. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%

11:16-os vagyok.

Még annyit, hogy azt se felejtsül el, hogy ilyenkor tombolnak a hormonok rendesen.

Sőt szülés után olyan szintű hormonális változáson esik majd át az ujdonsült anyuka, mint a serdülőkori hormonhullám X 100.

Ehhez is sok türelmet, kitartást.

2010. jan. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, a válaszotokat, kedvesek vagytok:)

Úgy döntöttem, jövő héttől hetente 1, max. 2 napot dolgozok, és sok-sok vitamint eszek (ami kicsit elmaradt az elmúlt napokban).És sok babaképet nézegetek a neten, mert olyankor mindig felerősödik a baba utáni vágy:)

Mindegyőtöknek gyönyörű babavárást,illetve babázást kívánok!

2010. jan. 22. 11:34
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanígy voltam, mindenféle rémképek lebegtek a szemem előtt ordító babáról, és mellette a fáradtságtól ájultan alvó anyukáról. Aztán megjött a manócska, és ismeretlen helyekről szereztem plusz energiákat, neked is így lesz, ne aggódj. Akárki akármit mondd, a végére a terhesség több szempontból is "teher" lesz, elnehezülsz, fáradsz, alig vonszolod magad, és felőröl a várakozás a kicsi tündérre:) Normális, hogy fáradt vagy, de ne parázz. Tényleg nagyon fárasztó a szülés utáni időszak, de nagyban áthidalhatod azzal, hogy mindig alszol, amikor a baba is, a háztartás, meg a takarítás megvár. Úgyhogy ne aggódj, neked is jönni fog az energia akkor is, ha fogalmad sincs, hogy honnan kapod, mert a babád egyetlen pillantása is feltölt! A még hátralévő kis időre meg mindent tolj háttérbe, és koncentrálj saját magadra egy kicsit, pihenj, kapcsolódj ki. Könnyű szülést majd neked, és nagyon nagyon jó babázást!
2010. jan. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!