Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ez akkor hogy van? A kérdésem...

Ez akkor hogy van? A kérdésem a köv. Etkező lenne?

Figyelt kérdés

Nekem kései peteérésem voltvalószínűleg, és már a terhességem legelején az UH alapján állapították meg a várható szülés napját, nem a menses alapján.

Tehát az UH alapján most vagyok a 39. hét végén, vasárnapra vagyok kiírva, ha addig semmi, akkor hétfőn be kell feküdnöm. Viszont általában az utolsó menses alapján számolják a heteket, tehát ez alapján már a 42. hétben vagyok. A vizsgálatok alapján minden OK, csak nem értem, hogy hogyan lehet az, hogy az egyik kismamánál így nézik, a másiknál meg úgy.

Nem veszélyes ez?


2010. jan. 21. 13:06
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Éppen azért csinálják így, hogy ne legyen veszélyes. Általában azért számolják az utolsó menstruációtól a 40 hetet, mert azt biztosan lehet tudni, míg a fogantatás dátumát általában nem,( a terhesség valójában csak 266 nap, azaz 38 hét, ehhez ön a peteérést megelőző két hét, amikor utoljára volt vérzés). Viszont előfordulhat, hogy a fogantatás és a menstruáció között nem a szokásos 2 hét körüli idő telik el, hanem több vagy kevesebb. Ezért végeznek többször Uh-t az elején. Akkor még kb egyforma ütemben fejlődnek a kicsik, így ebből pontosabban meg lehet becsülni a baba fogantatásának idejét. Ha a becsült érték nem egyezik a menstruációtól számolttal, akkor korrigálják. Ez fontos a például az AFP miatt is, hiszen az csak a betöltött 16. hét után ad pontos eredményt, de azért is, mert a szülés idejének közeledtével jobban figyelemmel kell kísérni a magzatot. Nálad pl.: Már megíndították volna a szülést, mert a normál szülésnek betöltött 38. hét után, de a 42. hét előtt kell megtörténnie. Ha később jön a baba, az ugyanolyan veszélyes lehet, mintha előbb. Egyszóval nem a menstruáció a lényeg, hanem a baba és a lepény érettsége, fejlettsége. A menstruációs dátum csak egy kiindulási pont, ami legtöbbünknél működik.
2010. jan. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!