Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki mennyire volt hangos...

Ki mennyire volt hangos szülés/vajúdás közben a kórházban? Őszinte válaszokat kérek, szülési para rám jött.

Figyelt kérdés
2014. szept. 25. 15:04
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
22%
15-ös vagyok.Első baba.6 óra alatt szültem, mindennel együtt.Kaptam EDA-t,és oxit is.De bárki kaphat,mindenki előtt ott a lehetőség!Nem kell szenvedni,ha nem muszáj! :)
2014. szept. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Ó, még végigolvasni is borzasztó ezeket, le a kalappal előttetek, hogy kibírtátok. Én császárral szültem ugyan (téraránytalanság miatt) és nekem meg nem hatott időben a spinális érzéstelenítő. Én nem szégyellem, de ordítottam, meg dobáltam magam, amíg el nem kábítottak! De inkább ez, mint a tágulásos fájdalmak, azok szerintem 1000x rosszabbak! De abban szerintem egyetértünk, hogy mindenkit kárpótol a gyermeke, nemde? :) Úgyhogy kedves Kérdező, ne keseredj el, a szülés eltörpül majd csoda mellett amit az anyává válás öröme jelent! Sok sikert! :)
2014. szept. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
86%
kedves 15: nekem elborzasztó, hogy egy anyuka ilyen tróger módon beszéljen szülőtársáról. Ahhoz meg, hogy felfogd, te azért elég könnyen megúsztad a szülést, egy kis agy kellene. Néha gondolkodj.
2014. szept. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Semennyire. Egy hang nem jött volna ki a torkomon, de én világ életemben csendben szenvedtem, ha fájt valamim, nem vagyok az a jajgatós típus.

Némelyik vizsgálat és a varrás alatt nyöszörögtem valamit halkan, a vizsgálatoknál szerintem kézzel tágítottak, az nagyon fájt. Valahogy a természetesen a szüléssel járó fájdalmat jobban tűrtem, mint ezeket az extrákat.

2014. szept. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
79%
valaki írta, hogy meglepi, hogy csendben szülésért dícsérer jár az orvostól. Szerintem egy normálisabb doki talál valamit akkor, ott, amiért "megdícsérhet". Legyen az az, hogy valaki csendben van, vagy akármi más. Mert erőt ad az anyukának a bíztatás. Vagy csak naiv vagyok? :-)
2014. szept. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Nekem gyors szülésem volt, elég intenzív tágulással (első baba, 5 óra alatt). Teljesen nyugodt voltam végig, figyeltem a légzésre. Inkább sóhajtások hagyták el a számat, a szülésznő mondta a kitolás közben, hogy "sóhajtsam el a fájdalmat". Reméltem, hogy nem fogok ordibálni, és sikerült. És jól esett, hogy megdicsértek.:-)
2014. szept. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
12 órát vajúdtam, folyamatosan kaptam az oxytocint, szóval nekem egyből az 1 perces fájások jöttek és amikor jöttek, akkor morogva ordítottam. Szóltak, hogy becsukják az ajtót, mert anyukám odakint várt és nagyon félt, hogy baj van és, hogy megnyugodjon! De szerintem az egész kórház hallotta. Amikor már fekve szültem, akkor már nyomni kellett és akkor bennt tartottam ugye nyomásnál a levegőt és akkor már nem tudtam kiabálni, de az hamar lement. Utána mikor jöttek látogatni, akkor meséltem is mindenkinek, hogy annyira ordítottam hogy az egész kórház azt hallgatta 12 órán keresztül! :-) Engem nem cseszegettek, hogy legyek halkabb, de én is mondogattam sokszor bunkón az orvosnak, hogy vigyenek már császárra! Ilyeneket a fájdalomtól mond az ember és utána megbánja, de szerintem nem sértődik meg rajta a doki, mert naponta hall ilyeneket!
2014. szept. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 Margit84 ***** válasza:
100%
Kedves 21-es válaszoló.. Bárki kaphat ez nem teljesen így van, mert a legtöbb helyen nem adnak... legfeljebb oxit, de fájdalomcsillapítást semmit....
2014. szept. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
57%
Na megjött a szánalmas lepontozó brigád. :) miért fáj az akárkinek is, ha valaki hang nélkül szül? Mindenki leírja a saját sztoriját, mindenki a kérdésre válaszolt. Ez a lepontozás legyen a legnagyobb örömöd az életben azt kívánom! :)
2014. szept. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

#17-es vagyok. 20-as jól írja, azért kellett a kesztyű, mert már csúszott a keze és nem talált fogást a méhlepényen. Nagyjából olyan, mint a sertésmáj, legalábbis a repkedő darabkákat látva arra emlékeztetett. Ez nyakon öntve egy csomó vérrel gondolom eléggé csúszik.


Elvi síkon értettem a beavatkozást, tudtam, hogy vagy csinálja, vagy összeomlik a keringésem - ettől függetlenül fel voltam háborodva, hogy az érzéstelenítők korában ezt miért ilyen középkori módszerrel kell elvégezni. Nem a dokira haragudtam, hanem a kórház idióta protokolljára. Ha két évvel korábban történik, akkor bejön egy altatóorvos, beköt legalább bódítást és én se üvöltöm végig a hajnali műszakjukat.

2014. szept. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!