Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Úgyeletesnél szülő kismamák!...

Úgyeletesnél szülő kismamák! Mit válaszoltok ha ezt kérdezik?

Figyelt kérdés
Mikor felhívom a kórházat hogy időpontot kérjek mondjuk ultrahangra, mindig megkérdezik hogy ki az orvosom és a vizsgálatnál is, meg amikor megyünk be szülni még gondolom párszor elhangzik a kérdés... Az sztk-ba járok terhesgondozásra, a kórházban szerintem semmi jelentősége, azt sem tudják kiről van szó,ha a nevét mondom. Mindig zavarba jövök, mert olyan felelőtlenül hangzik az a válasz hogy az ügyeletes. Meg mire kíváncsi? A szülést meg a terhesgondozást közel se biztos hogy ugyanaz az orvos csinálja. Mit lehet erre válaszolni?
2010. jan. 14. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem is meg szokták kérdezni nst-n, hogy meg van-e beszélve valakivel a szülés, én meg megmondom, hogy nincs. Ennyi, nem csinálok ügyet belőle.
2010. jan. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig mondtam, hogy nincs fogadott orvosom. Nem éreztem úgy, hogy felelőtlenül hangzana. Amúgy tőlem is mindig kérdezgették. Aztán az események azt igazolták, hogy semmi felelőtlenség nem volt a döntésemben. A mellettem szülő anyukának volt fogadott orvosa, mégsem volt ott a szülésénél, mert pont elutazott, küldtek hozzá egy másik dokit és ennyi volt. Nekem nem volt fogadott, egy nagyon kedves és szimpatikus fiatal doki volt az ügyeletes, akit örökre a szívembe zártam, annyit bíztatott, annyira türelmes és hozzáértő volt. Szülés közben adódott egy-két probléma, és a messzemenőkig lelkiismeretes ellátást kaptam, összesen 4 orvos sürgött körülöttem, közöttük a főorvos is. Nem volt semmi olyan, amilyeneket a rémtörténetekben hallottam, hogy hagynak szenvedni fél napot és rá se néznek az anyukára, nálam az ügyeletes orvos a fájások kezdetétől maximum 5 percekre ment ki, azt is talán 3-szor 5 óra alatt.

Annak amúgy külön örültem, hogy a szülést nem az vetette le, aki a terhesgondozást végezte (nálunk városrész szerint be volt osztva, hogy kihez kell járni, minden körzetnek megvolt a saját dokija, szóval végig ugyan az volt, ennek mondjuk nem örültem, mert egy ritka flegma pasas volt, direkt nem is abban a kórházban szültem, ahol ő lehetett volna ügyeletes).

2010. jan. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

ne parázz ezen. Azért kérdezik, mert gondolom akkor hozzá adják az időpontot. Abszolut nem vagy felelőtlen, gondolj csak arra, hogy a mások által tömött doki is szokott ügyeletes lenni :)

Én is ügyeletesnél szültem, tök rendes volt velem, semmi rossz érzés nem volt bennem emiatt.

2010. jan. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
tőlem is kérdezték ctg előtt.én megkérdeztem,miért kérdik.annyit mondtak,hogy ha van fogadott orvosom,akkor hozzá írnak ki vizsgálatra.
2010. jan. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok,köszönöm a hozzászólásokat. A felelőtlent nem úgy értettem, teljesen egyetértünk abban amit leírtatok. Nem érzem magam annak. Csak nem értem hogy a kérdés a terhesgondozást végző orvosra irányul vagy a szülészorvosra? Ha azt mondom nincs orvosom, azt hiszik nem járok terhesgondozásra? Néha úgy néztek rám....
2010. jan. 14. 10:56
 6/7 anonim ***** válasza:

nekem sem volt fogadott orvosom...tényleg csak azért kérdik a CTG előtt,alatt-mert akkor őt hívják oda a kiértékeléshez és a köv. időpontot akkora adják,mikor ő bent van.

Én pont emiatt fontolgatom,hogy most 2xra kellene a végére fogadott orvos(mondjuk akihez SZTKba tartozom,ő lenne az)mivel a most 14hónapos fiam(akkor 18-19) nagyon nem bírja ha órákra elvagyok.És volt hogy 2órákat vártam a kiértékelésre.

szülésnél is kicsit hiányzott az ismerős arc-de így is nagyon jó ellátást kaptam

2010. jan. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Eleinte nekem sem volt fogadott orvosom és csak azért választottam egyet a terhesség felénél kb, mert engem is marhára zavart meg cikinek találtam, hogy állandóan kérdezgetnek. Aztán az tette be a kaput, amikor az sztk-s doki a kezembe nyomott egy ultrahang képet, mondta, hogy placenta praeviam van és mutassam meg a képet az orvosomnak. nem akartam neki mondani, hogy te vagy az, te barom! Szóval választottam, de nem hiszem, hogy többet kaptam volna tőle a pénzemért, mint más, aki nem fogadja föl. Ja és arra is rájöttem, hogy azért kérdezgetik, mert akkor nem matat beléd más doki, ha van sajátod...
2010. jan. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!