Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen esetbe használnak...

Milyen esetbe használnak vákuumot szülésnél?

Figyelt kérdés
2010. jan. 8. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha gyorsan ki kell kerülnie a gyermeknek a szülőcsatornából. Csökken a szívhang, vagy már nagyon sok ideje "vesztegel" a szülőcsatornában, vagy ha anyukának láthatóan elfogyott az ereje és nem biztos hogy ki tudná nyomni. Nekem is kellett egy kicsit segíteni vákummal mert csökkent a baba szívhangja, semmi hátránya nem lett belőle, semmi sem látszott a gyerek fején.
2010. jan. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Dehogy! Nem használnak minden esetben!

Kétszer szültem, 4 kg feletti babákat, de nem kellett vákuum, sem más beavatkozás.

2010. jan. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
En is ezert rettegek , mert nagy babát jósolnak ...38 hetes
2010. jan. 8. 13:44
 4/8 anonim ***** válasza:
mi dehogy?! Nem írtam hogy minden esetben, csak 3 lehetséges okot írtam....
2010. jan. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én nem számoltam, de a szokásos könyv szerinti 3-4 tolásra kijön a baba, nálam kb. a 6.-ra sem jött ki, pedig a doki eléggé belekönyökölt a hasamba. Aztán mondták, hogy ha következőnél sem jön ki, akkor vákum, mert már sok idje van bent a szülőcsatornában. Na ettől én is és a babó is megijedtünk, és a köv. nyomásra kijött a drágám.

Állítólag fájásgyenge voltam, vagy mi.


Szóval amikor már császárra sincs lehetőség, mert már a feje annyira békelődött, hogy császárral sem tudnák kiszedni, akkor használnak vákumot.

2010. jan. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
13:36-os vagyok, most látom, hogy kissé félreolvastam a kérdést, a "Milyen esetben" helyett azt olvastam, hogy "Minden esetben?" BOCCCS! A "dehogy" visszavonva :DDD
2010. jan. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is vákumos szülésem volt, két doki is foglalkozott velem, egyik a hasamat nyomta, a másik próbálta kiszedni a babát belőlem. Nálunk állitólag az volt a probléma, hogy nagy volt a baba haja és egyfolytában visszacsúszott a feje, nem tudták megfogni rendesen. Aztán lehet, hogy már nem volt akkora erő a nyomásomban...
2010. jan. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

én 3950 gr-os kislányt szültem és nekem 40 perc volt a kitolás!és nem akartak vákumot pedig mikor közöltem h nem bírom tovább mennyi van még? :)))

Azt mondta a doki még 5 tolófájás (5*4nyomás)Akkor azt hittem nem bírom ki,de mikor a pocimra tették őnagyságát!Nem is emlékeztem semmire!

A hülye kérdéseimre sem csak utána mesélték!És első baba volt mégsem gondoltak rá!

Ne aggodj állj az egész hez pozitívan és úgy fog történni ahogy szeretnéd!

Könnyű szülést!!!!

2010. jan. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!