Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt/van fogadott orvosod?...

Volt/van fogadott orvosod? Milyen volt a szülése, akinek nem volt, és milyen volt annak, akinek volt? Nekem most nincs, és nem tudom eldönteni, hogy legyen-e. Felmerül a kérdés, hogy mi van ha nem ér rá, stb?

Figyelt kérdés

De azt a pénzt szívesebben költeném a gyermekemre.Az első kisfiamnál volt fogadott dokim, de semmi jó tapasztalatom nem volt. Csak negatív. Tanácsok?

Tatabányán fogok szülni.


31 hetes vagyok.


2010. jan. 8. 12:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Nekem volt magándokim,de a szüléshez nem fogadtam fel. Nálunk a kórházba sajnos kevés,2 orvos van aki rendes a többi sz*rba se veszi az embert.Az épp ügyeletesnél szültem és szerencsém volt nagyon,a szülésznő és a doki nagyon édesek,türelmesek voltak.Azon a napon csak én szültem az osztályokon se volt nagy tömeg húsvét előtt,közel 4 órát töltöttem a szülőszobán a doki végig mellettem volt,nyugtatott,biztatott,szórakoztatott.Szülés után mindig bejött beszélgetni hozzám.húsvétkor egy kis tojást kaptam tőle,varrat szedésnél is rettenetesen kedves volt,pedig pénzt nem kapott.Egy hétig voltunk bent,indulás napján bejött elköszönni és pár tanáccsal ellátni.Azóta is ha összefutunk valahol pár percet mindig beszélünk. Ha az összes orvos ilyen lenne.........

2010. jan. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt neked kell eldöntened. Szerintem mindkettőnek van pozitív és negatív oldala is.

Nekem pl volt fogadott dokim, 38+6 hetes voltam mikor megindult a szülés, reggel 6-kor estem be a kórházba, az ügyeletes megvizsgált, felvette az adataimat, ctg-re kötött és már ott is volt a fogadott dokim. Délutánra lett meg a kisfiam, a doki végig mellettem volt... mármint intézte a dolgait, de sűrűn jött, vizsgált, ellenőrzött, szülésnél a fejemnél ült és simogatta a buksim, nyugtatgatott. A kórházi napokon minden nap bejött, kérdezgette mi újság, van-e tejem, hogy van a baba stb... Varratszedés, 6 hetes kontroll.. minden rendben volt, végig kedves volt.


DE barátnőmnek nem volt szerencséje, a dokija kikötötte, hogy 120 ezret kér a szülésért, a szülés hamarabb indult meg, doki külföldön. Barátnőm nem akarta odaadni így neki a pénzt, a doki meg azt mondta akkor nem adja ki az igazolást, ami az anyaságihoz kell.


Szóval igazán okosat nem tudtam mondani, ezt neked kell érezned, hogy ha most is magándokihoz jársz mennyire bízol meg benne, mennyire szimpatikus stb.

2010. jan. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez a legutóbb említett doki egy szemét.
2010. jan. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
MAgándokihoz jártam és a 26.héten meg is fogattam.jól tettem 24 órát volt mellettem a "nagy"nap.dokija válogatja:)
2010. jan. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

12.41: igen az a doki szemét volt. És sajnos én még tudok cifrább eseteket is. Sajnos a környezetemben levő kismamák nem mindig tudtak normális orvost kifogni. Csak nem akartam ezzel traktálni a kérdezőt.


Előtted válaszoló voltam.

2010. jan. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem volt fogadottdokim,akivel maximálisan elégedett vagyok.

Azt mondta,csak akkor nem lesz ott a szlésemnél,ha külföldön tartózkodik.

Itthon volt,és amint hívták hogy szülök jött.

Már attól megnyugodtam,hogy belépetta szülőszobába,mikor én már egy ideje ott vajúdtam.

Egyszerűen megnyugtatott,hogy van ott valaki,akit már isemerek,és még ráadásul szakember is.

2010. jan. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én fogadtam orvost, mert utáltam volna, ha mindig mások vizsgálnak és nagyon rendes volt mert biztosította számomra azt a komfort érzetet,amit akartam. Végig minden vizsgálatot ő végzett és mindenről rendesen tájékoztatott, aztán segített megszülni a kisfiam. A tarifája úgy tudom 60e ft, de mi többet adtunk neki, mert nagyon elégedettek voltunk. A szülésznők előtt is le a kalappal, mert nagyon rendesek és segítőkészek voltak. A veszprémi kórházban szültem 3 hete.
2010. jan. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!

A terhesség alatt magándokihoz jártam, de nálunk csak úgy lehet orvost fogadni, hogy nem hívják be. Csak akkor engedik be a szülőszobára, ha a szülés a munkaidejében történik. Vagy pont ügyeletes.

A végén a főorvos szikéje alatt kötöttem ki. És ez volt a legjobb dolog, ami a mi helyzetünkben történhetett. Ha nem így történik, a kisfiam már nem élne.

2010. jan. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Fél napos kisfiú apukája vagyok!

Ma délben született Győrben a kisbabánk nem volt fogadott orvosunk, szülésznőnk sem. Ennek ellenére minden simán ment mindenki kedves volt a doki is. Sokat segített párommal is kedves volt pedig 9 óra vajúdás volt. Csak jó tapasztalatot tudok a szülésről mondani.:-))

Egyébként mi is azt gondoltuk hogy azt a pénzt értelmesebb a gyerekre elkölteni, úgy is teszünk :-)

2010. jan. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Gratulálok Kedves utolsó válaszoló.


Jó egészséget kívánok Nektek!

2010. jan. 9. 21:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!