Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kistarcsai vagy váci szülés?

ReniAdam kérdése:

Kistarcsai vagy váci szülés?

Figyelt kérdés
Akinek van tapasztalata,vagy ismerősének. Mit tudtok mondani a két kórház szülészetéről. Mindkettőben lenne lehetőségem szülni,de mindkettőről terjednek a rémhírek.
2014. júl. 4. 11:46
 1/9 anonim ***** válasza:

én ugyan még csak a napokban szülök vácon, de az mindenképp mellette szól, hogy nem rég újították fel, rendben van nagyon a szülészeti osztály, és pest megyében a SZt. Imre mellett az egyetlen bababarát minősítéssel rendelkező kórház.

Voltam a szülőszoba látogatáson is: a gyermekágyi szobák 4 ágyasak, van egy egyszemélyes VIP szoba, ami ingyenes, de kihalásos alapon vehető igénybe, tehát ha épp mákod van és üres, akkor a tied lehet. Van egy nagy vajjúdó szoba meg 3 kis vajjúdó: nem kell együtt vajjúdni a többiekkel. Mindegyik szobába van labda, némelyikben bordás fal és valamilyen gáz palack ami érzéstelenítésre szolgál, illetve a nagyobb vajúdó szobába kanapé, kád, ha jól emlékszem tv is. Mindegyikben van szülőágy, azon lehet szülni, vagy kis széken. Illetve van a császáros műtő.

A kórház jól megközelíthető, vonat állomástól helyjárattal 10 perc. Kocsival a parkolás ingyenes.

Apuka bent lehet a vajjúdás alatt, a durvább részekre ki tud menni az előtérbe ami egy öltöző. Nem kell neki műtős ruha csak váltó ruha. Az aranyórára oda rakják a picit még a szülőágyon, apuka is ott lehet, 1.5 órát tölthet kb a szülőkkel, utána átviszik anyukával együtt a gyermekágyas szobába, onnantól apuka is csak üvegen keresztül láthatja, mint a többi látogató. A baba végig az anyával maradhat, de van egy közös megörző ahova lelehet adni éjszakára vagy büfézés idejére, stb.

A kistarcsairól sajnos nincs tapasztalatom, de én nagyon jókat olvastam a Váciról, rémhíreket egyáltalán nem, így nem volt kérdéses a döntés.

2014. júl. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kistarcsa.Szülőszobák szuperek,ott dolgozók kedvesek.Ügyeleteseknél szültem,le a kalappal!1 fő lehet bent a szülésnél,a babát egyből mellre teszik.Van vip és 2ágyas szoba is.Nyugodtan irj privit!:)
2014. júl. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én jelenleg Kistarcsára járok a nagy ultrahangokra és nemsokára NST-re is. Elég lassúnak találtam, mire bejutottam, ráadásul csak én várakoztam legutóbb is az ultrahangra, mégis több mint egy órát kellett várnom, amibe még nem számoltam bele a recepción a hatalmas sort, így nem tudom mire számíthatnék a szülésnél... Vácon nemrég szült egy ismerősöm, de igazából nem sokat tudott mesélni, mert sürgősségi császáros volt, viszont egy másik ismerősöm szintén Vácon szült (3gyereket) amiből az egyiknél meg is látogattam és még Aznap beengedték egy csomó rokont, ismerőst a szobába, hogy megnézzék a babát. Igazából számomra fontos lenne, hogy az apuka annyit lehessen bent és akkor amikor csak tud. Ilyen szempontból Melyiket ajánlanátok?
2014. júl. 5. 02:04
 4/9 anonim ***** válasza:
Kistarcsán erre való a vip szoba. Apuka bent is aludhat. Persze ehhez az kell, h pont üres legyen mikor te szülsz. Én 2 ágyasban voltam, de egyedül. Párom sokat volt bent, kényelmes volt hogy nem az ebédlőben kellett ücsörögni.
2014. júl. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kistarcsán szültem,és remek a szülészet

A VIP szobában voltam

Nagyon jó volt hogy a nagyszülők is bejöhettek oda,nemkellett a közös térbe kimenni,ahol ha nagy a zsúfoltság le sem tudsz ülni,max kint az előtérben,ahol a liftek vannak

Nagyon kedvesek voltak a nővérek is

A legjobb az hogy amikor a kisfiam aludt,én is tudtam pihenni

Ügyeletes dokinál szültem,szülésznőm volt

DE maximálisan elégedett voltam

A doki még az utolsó napon is jött megnézni hogy vagyok

Szóval részemről csillagos 5

2014. júl. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És ha nem jutok be a VIP szobába?
2014. júl. 6. 13:10
 7/9 anonim ***** válasza:

Pár barátnőm a 6 ágyasban volt,rosszat nem mondtak,az egyetlen amit kiemeltek hogy amikor ők tudtak volna aludni akkor vmelyik kisbaba mindig felébredt.

Egyébként ha nagy a zsúfoltság a nőgyógyászati részen is elhelyeznek ha kéred az 1 ágyast.

Kisfiam szeptemberben született,de augusztusban szeretett volna korábban kijönni.3 napot töltöttem ott a nőgyógyszatin,és mivel éjszaka mentünk a nővérrel tudtam beszélgetni hogy ugyan már ne rakjon be 6 ágyasba.

Erre mondta hogy tud 2 ágyast de mellettem lévő szobában kisbabás van,mert nemvolt már a szülészeten 2 ágyasba hely,így oda tették

2014. júl. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tegnap este pechemre bekerültem a váci kórházba, jósló fájásokkal és barnázással. Most keddig vagy szerdáig benntartanak megfigyelésen, hogy ha lenne.valami ond ne adj Isten . Ha mégis lenne, akkor benn kell maradnom visszatartáson. Elég jó a hely, bár egy nővér van, aki nagyon modortalan. Az infuziót is úgy kötötte be, hogy rángatta a karomat, de mindenki más nagyon kedves. A főorvos meg egyenesen imádni való. Nem tudom, hogy hívják, de remélem hozzá kerülök szülni.
2014. júl. 7. 01:01
 9/9 anonim ***** válasza:
MInden jót,..
2014. júl. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!