Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés 30. -31. hétre?

Szülés 30. -31. hétre?

Figyelt kérdés
Szült valaki ilyen korban? VAgy sima koraszüléssel?Milyen volt? Féltetek? Lett valami baj, komplikáció? A kicsi, hogy alakult? meddig voltatok bent?
2010. jan. 3. 20:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is koraszülött a picifiam, bár 34 hétre, de a barátnömnek 32 hétre 1300g mal születet Luca és ö is tökéletes kiscsajszi.

Sajnos a korházban nem sok lelki támogatást kapsz, de nem szabad elkeseredni, szépen behozzák a lemaradást inkubátorba és útána olyanok mint a többi kis roszcsont.

Én 1920 szal szültem hirtelen császárral, borzalmas volt. Úgy féltem mint soha életemben. És útána se terhes nem voltam, hisz nem volt a pocakomban se anya mert nem foghatam 3 hétig. Furcsa időszak volt, örülök hogy már túlvagyunk ezen.

2010. jan. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Én ikreket szültem 34-35.hétre, de semmi bajuk nem volt. Inkubátorban is csak 1,5napig voltak ami a "kötelező" ilyen esetekben. 2hétig voltunk bent,mert az egyik besárgult. A nővérek nagyon aranyosak és nagyon segítőkészek voltak. Mikor szültem volt 2 ikerszülés is. AZ egyik 2 a másik 3babát szült. A két babás a 28.héten. Mindkét baba közel 1900gr volt. A 3 babás pedig a 35.héten és mindhárom baba 2kg feletti volt. Egyiküknél sem volt semmi probléma. Csak a kötelező időt töltötték bent ami arra kellett, hogy az esetleges sárgulás illetve, hogy a hazaadási súlyt elérják.
2010. jan. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a bíztató szavakat, de sajnos én még mindig nagyon félek. Ma voltam kontrollon, de semmi jóval nem kecsegtettek:( holnap vissza kell mennem, a vérvétel eredménye függvényében eldöntik, h be kell-e feküdni, vagy sem. De rettenetes a gondolat, hogy vmi baj lehet:(
2010. jan. 4. 15:00
 4/10 anonim ***** válasza:

Ne agodj, én is bent feküdtem és még majd 3 hetet elhúztúk igy az időt. Tény hogy neki még bent a helye de már gondolom ti is túl vagytok a kritikús 1 kg os súlyon. Az nem jó ha aggodalmaskodsz mert akkor ő is fél.

Csak hamarabb akarja látni ezt a nagyvilágot.Semmi baj sem lesz, de azért majd irj!!!!

2010. jan. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mivel van a gond egyébként?
2010. jan. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

3. köszi, remélem, ha be is fektetnek, nem szülök egyből!

Egyébként nagyon kevés a magzatvíz, szivárgást nem látnak, de nem kizárható, ill. lehet gombás fertőzésem is van, csüt. lesz meg az eredmény. Remélem, minden rendben lesz. (Súlyunk, 1540 gr körül van.)

2010. jan. 4. 16:11
 7/10 anonim ***** válasza:

Akkor semmi ok az agodalomra!

Egy kis ideig inkubátorba lesz, de ez normális.

Ha lehet probálj meg lelkileg felkészülni.

A lényeg: picike lesz igy szoptatni nem fogják odadni, szerez be jó elektromos mellszivót!

Naponta töbször bejárhatsz igy vagy legyen aki be hordjon vagy anyaszálláson leszel erre csak lelkileg készülj. a család még az elején nem láthatja erre öket is készitsd fel. Picike pelenka és popsitörlöt az elsö látogatáskor már vinni kell, vagy szokás és kérik is.

Nem sokat tudsz bent lenni mivel csak anyit nyulj az inkubátorba ami neked nagyon muszáj a lelkednek.

Vissza fog fogyni amit nagyon lassan fog vissza hizni, de ha beindúl a kis emésztése akkor képes egy hét alatt fél kilót is hizni.

Otthonra fertötlenítőket, kéz és tabletásakat a mellszivönak és a kis tejtároló üvegekhez.

Nagyon szépek a kis koraszülötek is.

Ha meg lesz a baba és kell pici lelki támasz akkor irj nyugotan privát is. ezsiasagi@freemail.hu

2010. jan. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az előző hozzászólóval nem teljesen értek egyet. Ahol én szültem ott sz anyukák maradhattak addig a kórházban amíg a baba is ott van. Miután a szülészet elbocsátott, a koraszülött osztály vett fel kísérőként. AZok is próbálkozhattak a szoptatással akinek nagyon pici volt a babucija, persze nem az első nap. 2óránként kellett mennünk, akkor volt kaja idő. Csak éjszaka és mikor fürdették akkor nem mehettünk. Ha a pici kikerül az intenzívről akkor lehetett látogatni, de az anyukán kívül mindig csak egy ember. Az is csak üvegen keresztül láthatta. Ahol szültem, külön volt rooming-in a koraszülött babásoknak, ahol addig maradtak amíg el nem érte a hazaadási súlyt vagy ha valami egyéb baja volt azt nem kezelték. A nővvérek nagyon kedvesek voltak és a nap 24órájában ott tartózkodtak, így mindenben segítettek. Szoptatásban, fürdetni stb. Amit díjaztam, hogy mi fürdettük őket. 1x megmutatták onanntól mi csinálhattu,persze ott voltak ha segíteni kellett. Pelenkátők adtak, meg ruhát. Popsikrémet és törlőt mi vittünk.
2010. jan. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Bár én a 36. héten szültem, de a koraszülött osztályra kerültünk, mivel nagyon kicsi lett a korához képest (1760 gramm). Mint utólag kiderült az utolsó hónapban nem nőtt semmit a hasamban. A csajok babái, akikkel együtt voltunk mind nagyon kis súllyal születtek, volt olyan, akié 600 gramm volt. Szoptatni lehetett, amikor már fel tudtál kelni. A babák külön voltak, két óránként lehetett menni, kivéve amikor a nővéreknek műszakváltás volt, illetve éjszaka. A koraszülött osztályon külön volt rooming-in, ide még inkubátorban is kiadták a piciket. Itt már mindent nekünk kellett csinálni, fürdetni, pelenkázni. Amikor kivették az inkubátorból, akkor pedig már mellettünk volt a baba. Nem tudom, hogy melyik városban fogsz szülni, de nálunk nem is kellett megvárni, hogy elérjen egy bizonyos súlyt, ha látták, hogy nő, akkor hazaengedtek. Mi 2090 grammal jöttünk haza 17 nap után.
2010. jan. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát akkor vagy én szültem rossz helyen vagy a két útobbi hozászoló szült nagyon jó helyen. Engem megcsászároztak, megmutaták egy pillanatra és három nap múlva mehettem át anyosomékkal a város másik felébe, ami nem volt egyszerü három nappal a mütét útán. Én nem hogy nem szoptathattam de úgy hoztam három hetesen haza hogy se a fürdetést, se a szoptatást nem csak nekem de a tőbbi lánynak sem mútaták meg. Mondván két kiló alat nem képes szopizni útána meg semki sem vette a fáradságot. Rossz a tapasztalatom, de a gyerek egészséges és mi más számitana.
2010. jan. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!