Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik a Szent Istvánba szültek...

Akik a Szent Istvánba szültek mostanában, adnátok nekem tanácsot?

Figyelt kérdés
Mennyi kisruhát vigyek, milyenekre van szükség? Meg mondjuk pelenkát kb. mennyit használtatok? Magatok részére mondjuk betétet? Tudom, hogy teljesen változó, de általános véleményekre vagyok kiváncsi. A férjem külföldön van, és úgy kell pakolnom, hogy nem biztos, hogy tudnak majd minden nap valamivel szaladgálni hozzám. Nem nagyon akarok kihagyni semmi!
2010. jan. 1. 12:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia! Én októberben szültem. A babának vittem 4bodyt és 4 rugit (napi 1 bőven elég), vittem 3 textil pelust (egyiken az ágyamon feküdt, a másik pedig a kis kosárkájában volt a feje alatt, a harmadik tartalékba), pelenkát vittem 15 db-ot, de adnak napi 4-et, az nekünk elég volt, a köldökéhez és a popsiápoláshoz adnak mindent. Vittem törölközőt neki és egy vékony sapit és egy takarót, mert nem adnak.

Magamnak Tena betétet 15db-ot vittem, bőven elég volt, mert nem nagyon véreztem. Én pizsmábn voltam végig, csak szülés napján volt rajtam hálóing. A kórházi kaja borzalom, így nekem a férjem hozott főtt kaját (és másoknak is), valakivel beszéld meg, hogy vigyen neked ennivalót, mert ha nem eszel legyengülsz és nem lesz tejed. És vigyél sok innivalót, mert szülés után nagyon szomjas leszel. Nagyjából ennyi. Ha érdekel valami, kérdezz nyugodtan.

2010. jan. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
És még annyi,hogy vigyél sok bugyit. Nekem volt, hogy napi 3-4kellett, mert elcsúszkált, ahogy feküdtem. Napi eggyel számoltam aztán még kellett behozatnom, mert első nap elhasználtam mindet.
2010. jan. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Tudtál már bennt a kórházban szoptatni? Mellszívót vigyek? Vagy azt adnak, ha esetleg kell?
2010. jan. 1. 14:31
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia! Az első 3 nap előtejem volt "csak", a negyedik napon indult be a tej, de nagyon. Én még akkor nem vettem mellszívót babonából, hátha nem kell, de már bánom, mert nagyon kellett volna. Vidd be nyugodtan, a sajtodat jobb használni. A csecsemősöknél van, de én nem mentem kérni semmit, mert elég mogorvák voltak mindenkivel, így mindenki örült ha csak fürdetéskor találkozott velük...

Én aznap jöttem haza és a férjemet küldtem is mellszívóért a boltba, de ha még maradtam volna a kórházban, akkor oda vitettem volna vele. De sterilizálni a nővéeknél is tudod, csak ne hagyd náluk, nehogy elkeverjék.

Mikor szülsz? Kisfiú v. kislány?

2010. jan. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Szia! 24-re vagyok kiírva, és már egy kicsit kezdek izgulni! Most pakolgatom össze a cuccaimat, de már annyit szenvedek vele, hogy mit rakjak meg mit ne, már azt sem tudom, hogy eddig mit raktam el, tehát totál katasztrófa. Pedig nem vagyok ilyen, úgy látszik ez már tényleg a vég!! Egyébként kisfiunk lesz! :-) Aranyos vagy, hogy válaszoltál! Köszi!
2010. jan. 1. 18:28
 6/14 anonim ***** válasza:

Nekem is kisfiam született.

A babának vidd, amit írtam. Magadnak a sok bugyit, tisztálkodószereket, papucsot, zoknit, wc-papírt, papírzsepit, az összes papírjaidat a leletekkel együtt, házassági v. apasági okirat, pohár, kiskés, villa, kanál, innivaló, telefon, töltő. És én vittem kekszet, vésztartaléknak. Ja, és egy kispárnát másnap vitettem be, mert kényelmesebb volt úgy szoptatni.

Nagyon könnyű szülést kívánok! Majd írj, ha hazajöttetek a kórházból.:)

2010. jan. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi újság veled/veletek?:)

2010. jan. 23. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Szia! Még semmi! :-) Lehet, hogy majd holnap derült égből a villám! Szerdán az orvosomnál még teljesen zárt voltam 3000 értékkel. Amikor vizsgált iszonyatosan fájt, mert nem érte el a méhszájat, annyira fennt volt! Kiváncsi vagyok mi lesz! Szoríts!!!
2010. jan. 23. 11:33
 9/14 anonim ***** válasza:

Ez nálam is így volt. Meg a ctg görbe mértani egyenest mutatott állandóan.:) Soha egy elváltozás nem volt rajta. Túlhordásban voltam 1nappal, még akkor sem volt semmi jel a ctg szerint, aztán másnap pedig megszületett a kisfiam.:)

Táska készenlétben van? Orvosod van, vagy szülésznő (fogadott)? Én ügyeleteseknél szültem, és nagyon rendesek, kedvesek voltak.


Persze, hogy szorítok!:)

2010. jan. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Már készenlétben vagyok vagy 3 hete! Csak meg kell fognom a táskámat és indulhatunk. Van orvosom, és szülésznőm is. Fájásokkal indultál a kórházba, vagy elfolyt a magzatvized? Én mindig azon izgulok, hogy a fájásokat nem fogom tudni, hogy most ezek azok-e vagy sem! Csak reménykedek!
2010. jan. 23. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!