Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apasági nyilatkozatot a...

Apasági nyilatkozatot a korházban is lehet intézni?

Figyelt kérdés
Mi hivatalosan elváltunk a férjemmel van egy 5 éves kislányunk.de 2 éve újra együtt élünk és most jön a második picur.A párom külföldön dolgozik és csak az ünnepekre ért haza.ma voltunk bent az önkormányzatnál de elküldtek azzal az indokkal hogy most nem ér rá az ügyintézö.Holnapra vagyok kiírva szülni.nem tudom mi ilyenkor a teendö.Autómatikusan az én nevemre kerül a baba?
2009. dec. 30. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Apai elismerő nyilatkozatot nem tudnak a kórházban felvenni, csak gyámhivatalban, anyakönyvvezetőnél vagy jegyzői gyámügyesnél lehet megtenni. Ha megszülnél, akkor a te vezetéknevedet kapja a baba, de ezt utólag is rendezni lehet a fenti helyeken, csak akkor majd új anyakönyvi kivonatot és lakcímkártyát kap a picúr. Minden jót és könnyű szülést nektek!!!
2009. dec. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csak az önkormányzatnál lehet intézni. Olyat nem tehetnek/hivatalosan/, hogy elküldenek. Ha nincs nyilatkozat akkor a te nevedre kerül, de utánna is el lehet intézni az átírást, de az már bonyolultabb.
2009. dec. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat.
2009. dec. 30. 18:39
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs nyilatkozat, a szülés után a nevedre kerül, de megkérheted a szülésznőt, hogy ne küldjék el rögtön a papírokat az önkormányzathoz. Addig a párod elintézheti a nyilatkozatot. Az én fiamnak így tudtuk még a kórházban megváltoztatni a keresztnevét :))) Egyébként nem küldhettek volna el..
2009. dec. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem küldhettek volna el, de tudom, milyen kálvária, a múltkor a szobatársam élettársa volt külföldi, nem is ide bejelentett című, és nem is itt dolgozott, csak a szülésre érkezett, és vagy 3x ment vissza a banyához a szülés utáni napokban, mire az hajlandó volt bármit is csinálni. Addig persze az anya nevére került a gyerek, és utána fizethettek, mint a katonatiszt a papírok lecseréléséért, és átkozták a magyar bürokráciát. Akkor még ünnepek sem voltak, csak önkormányzati választások. Egyébként simán átírják később a papírokat, csak sok utánajárás és mivel nem első papír, illetékköteles.
2009. dec. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen a te nevedre kerül. Az átiratás egy költségesebb procedúra lesz, jobb előre megtenni a nyilatkozatot. Az nem kerül semmibe. Kórházban tenni nem lehet. Csak a gyámhivatalban.
2009. dec. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!