Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyenek a szüléshez kérhető...

Milyenek a szüléshez kérhető fájdalomcsillapítók (hatása)? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Hamarosan szülni fogok újra, az első babámmal altatás/császár lett a vége. Most viszont van lehetőségem újra megpróbálni a természetes úton történő szülést. Hallottam már a fájdalomcsillapítók fajtáiról, de nem tudom melyiknél mit lehet érezni, stb. Kérlek írjátok le a tapasztalataitokat, hova adják (spinális, epiduralis, gáz és ha még van valami). Mennyire fájt, amikor beadják, mennyi ideig tart a hatása, mit lehet érezni még mellette (pl. feszül alul,stb ilyen érdekelne). Görcsöket enyhíti stb. És fontos kérdésem: nem féltek a bénulástól, maradandó fejfájástól, valahol hallottam ilyet, azt hiszem az epidurálisról, ha ez tévhit, kérlek erről is írjatok, hogy időben tudjak dönteni. Köszi! 32km.
2009. dec. 29. 13:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt hajlandó a szülésemnél fájdalomcsillapítót adni a dokim, pedig fogadott volt, az hogy lehet? Azt mondta menni fog ez anélkül is. Hát ment, de majdnem betojtam annyira fájt. Vannak a fájdalompárti kismamák, akik direkt nem engedik magukat f.csillapítani, hát ők tutira mazohisták! Nem tudjátok én miért nem kaptam semmit?
2009. dec. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Két esetben nem adnak EDA-t. Ha a szülés elején kéred, míg meg nem erősödnek a fájások és nincs legalább 1 ujjnyi tágulás, mert az EDA ilyen esetben fájásgyengülést okozhat.

Ha a szülés vége felé kéred, amikor már közeleg a kitolási szak, tehát 4 ujjnyi tágulásnál, mert akkor már nem hatna a fájdalomcsillapítás a szülés végéig, mivel az EDA beadása előtt le kell mennie egy adag sima infúziónak, ami legalább 20-30 perc plusz a beadás művelete, a teszt adag és csak utánna jöhetne a rendes fájdalomcsillapítás, de addigra már vége a szülésnek. Én a második variációra tippelek nálad.

2009. dec. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!