Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Olyan helyet keresek szülésre,...

Olyan helyet keresek szülésre, mint külföldön a születésházak, ahol nem extra kívánság a háborítatlanság. Ismertek ilyet?

Figyelt kérdés
2014. máj. 20. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez konkrétan mit jelent? A kutya nem nézett ránk illete nem jött be a szülőszobába csak amikor tènyleg kellett.Hagytak a fèrjemmel vajúdni.
2014. máj. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Konkrétan azt jelenti,hogy nem akartam kórházi körülmények között szülni, szerettem volna szabadon mozogni, úgy vajúdni és szülni, ahogy akarok, beavatkozások nélkül. Ezért nem a körzeti helyre mentem, hanem magán kórházba, ahol annyit kaptam, hogy akkor vettek fel szülőszobára, amikor már muszáj volt, addig elküldtek, hogy menjek ahova akarok, és amikor ott voltunk rám kötötték a ctg-t mondván régóta tart már, kaptam oxitocint és fel sem kelhettem, burkotrepesztettek, fektettek végig, majd közölték, hogy mivel nem megy, császár. Ezeket úgy mind szeretném elkerülni, ha lehet, legközelebb. Ezért olyan helyet keresek, ahol nem csak reklám a háborítatlan szülés, ahol nyugalom vár és biztonság, nem csak papíron, hanem a valóságban is.
2014. máj. 20. 15:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Értelek, köszi a felvilágosítást.Sajnos ilyen helyet nem tudok.
2014. máj. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Van pl Budapesten a XII. kerületben a Napvilág születésház. Szerintem érdeklődj náluk a részletekről, biztos szívesen segítenek mindenben. Egyébként a születésházak működése is törvényileg szabályozva van, elég szigorú feltételeknek kell megfelelni a várandós kismamának (problémamentes terhesség esetén lehet választani), és természetesen ott is jelen kell lenni szülész-nőgyógyásznak, aki indokolt esetben a közeli kórházba irányítja a szülő nőt, de nem lóg a nyakatokon (bár a kórházban sem lógott az orvosom a nyakamon, a szülésznővel, és a férjemmel voltam :)) Elméletileg ezek a helyek olyanok, mint egy otthon szülés, csak intézményi keretek között, valamennyire felügyelve a biztonságotok miatt. Nincs fölösleges oxitocin, egyéb "nem biztos, hogy kell" protokoll. Választatsz szülésznőt, dúlát, más segítőt. Szerintem ötvözi az otthonszülés háborítatlanságát a kórház adta biztonsággal.
2014. máj. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
22%

Lehet ha az első gyermeknél nem így cselekednek a Dokik, nem születik meg egészségesen a baba....

Egy jó doki n hagy a végtelenségig vajúdni, mert az nem jó a babának, könnyen felléphet oxigénhiàny, vagy kaphat agyvérzést a pici... S lehet élete végéig nyomorék, mert Te zavartalan szülést szerettél volna.


Minap volt a magyar egyes csatornán egy műsor, hogy Afrikában, ahol a zavartalan szülések vannak, minden 10. Szülésbe vagy az anya, vagy a baba, vagy mindketten belehalnak!

Ott mindent megadná az azért, hogy egy doki kórházban vezesse le a szülést gyorsan...

2014. máj. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Pontosan tudom, mi történt. Nem voltunk veszélyben, de ez most nagyon elrugaszkodik a témától, nem akarok belemerülni.


Továbbra is olyan szülésélményekről szeretnék hallani, ahol megmaradt a zavartalanság. Hol és kivel szült, aki így szült? Köszönöm.

2014. máj. 20. 17:06
 7/7 anonim ***** válasza:

Én csak németországról tudok nyilatkozni, mert ott szültem. 36 órán át vajúdtam. Kaptunk egy szülőszobát, ahol a párommal lehettünk, nem zavartak. Volt mellé egy óriási fürdő, így kedvemre mehettem tusolni, fürdeni.

Sokat sétálhattam a vajúdás alatt, nagyon kedves szülésznőnk volt.. Ha visszagondolok, valószínűleg azért maradt meg a hosszas szenvedés után is jó emléknek az egész (azon kívül,hogy meglett a lányunk) mert a szülésznő egy áldott teremtés volt. Még a fájást is megtanulta magyarul mondani, hogy könnyítsen a dolgomon. Szerintem sok múlik,hogy a szülő nő milyen személyzettel van körülvéve. Persze azért nem mindegy a kórház felszereltsége sem. Itt lehetett volna kádban szülni,de lemaradtam róla.

Mindemellett itt mindennapos az otthon szülés, valamint az általad említett szülésházban szülés, de én nem mertem belevágni, jobbnak találtam,hogy baj esetén nem kell várni, míg kórházba beérünk.

2014. máj. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!