Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi lesz azokkal akik 2010...

Mi lesz azokkal akik 2010 május 1 (onnantól 2év gyes) körülre vannak kiírva? Van aki rásegít?

Figyelt kérdés
Biztos rengeteg császár és megindított szülés lesz ezen dátum körül, nem? Aki benne van mit tesz? Beszéltetek ezügyben az orvossal? Kinek mi a véleménye? Érdemes pár héttel egy évet nyerni? Nem tudom én mit tennék ha ilyen helyzetbe kerülnék?!
2009. dec. 28. 22:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én 2010 május 7.-ére vagyok kiírva..nem esett jól amikor megtudtam hogy mikorra várható..mert egy héten múlik!de én nem indíttatok,semmit nem fogok tenni annak érdekében hogy hamarabb kibújjon!Viszont nagyon örülnék ha megszületne ápr.30-ig!:)Boldog babavárást!
2009. dec. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én sajnos a nyáron elvetéltem, pedig nagyon örültünk, hogy lesz kistesó. Az már akkor biztos volt, hogy ha sikerül is, csak "utána" lesz :(

Lehet, hogy sokaknak ez furcsa, de amikor megtudtam, hogy terhes vagyok, még ez is eszembe jutott, ennek is pluszban örültem, hogy még előtte meg fog születni...

Szerintem lesznek páran a határon, akik megindíttatják, bár én biztosan nem tenném, el tudom képzelni, hogy lesz akik igen.

2009. dec. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
39%

Nem ismerem a törvényt, de általában az számít mikorra van kiírva és nem a szülés dátuma.

Adókedvezményhez biztos hogy így volt.

2009. dec. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
a szülés dátuma számít
2009. dec. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én április 27-re vagyok kiírva de orvosi segitséget nemkérek hogy meginduljon a szülés inkább természetes uton próbálom befolyásolni ,többet sétálok,aztmndják hogy a épcsőzés is segíthet na meg a szex.
2009. dec. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én május 11-re várom, de nem fogok semmit tenni, hogy hamarabb kijöjjön. Akkor jöjjön, amikor felkészült rá.
2009. dec. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Biztosan sokaknál lesz indított szülés és császár is, ez mindenkinek a maga, a babája illetve az orvosa döntése. Bevallom, nekem is nagy kérdés volt ez, ezért körülkérdeztem az "érintetteket", úgy mint védőnő, háziorvos, munkáltató ismerősök. A válaszokból azt szürtem le, hogy a kismamák 90 %-a visszamegy dolgozni a gyed után, mivel 27 ezerből nem lehet "kiegészíteni" a családfenntartó jövedelmét és nem él meg a család. Igaz, ha nem talál az ember munkát a baba 2. életévéig, akkor is van némi bevétel, de mivel ez semmire nem elég, ezért úgyis dolgozni kell menni. Szerintem sokan lesznek, akik beválallnak még egy gyereket a törvény miatt, bevallom mi is ezt tettük.
2010. jan. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
én május 18.-ára vagyok kiírva de különösebben nem érdekel,mert 2 év után vissza kéne mennem akkor is dolgozni ha 3 évet lehetnék itthon,mivel a 3. év már gyes lenne és nem gyed.abbol meg ugyebár elég gáz megélni.tehát nekem tök mindegy.
2010. jan. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia! Én május 6-ra vagyok kiírva. Eddig eszembe sem jutott, hogy beleszóljak a természet rendjébe. Egyik rokonom hívta fel a figyelmem a dologra és javasolta, hogy április 30-ig szüljek meg. Mivel az első gyermekem császáros volt, lehet hogy a második is az lesz. Majd meglátjuk mit mond az orvosom, ha 90% az esélye a császárnak, akkor lehet, hogy megbeszélem vele az időpontot. Nekünk sokat jelentene az a kis összeg is (az egyik törlesztőrészletünket pont fedezi). De annak örülnék a leg jobban, ha természetes úton jönne ki még áprilisban! :)


22h kismama

2010. jan. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Eléggé elszomorító szerintem,ha valaki e miatt császároztat vagy egyéb alternatív módszerekkel próbálja kicsalogatni babáját... Ebben mondjuk én nem is annyira hiszek 38 hetes km vagyok, sajnos a két ünnep között költöztem, nagyon sokat dolgoztam..mégis még mindíg egyben :) Ebbe nem szabad belenyúlni,ezt a természet így találta ki,ha eléggé fejlett a baba,úgyis jön..De visszatérve ha hasonló helyzetben lennék...nem ezen aggódnék...hanem hogy egészséges legyen..mi van az amerikaiakkal...ők 2 hét után mennek vissza dolgozni...
2010. jan. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!