Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik 2010 május 1 előtt...

Akik 2010 május 1 előtt szültek, mehetnek gyesre 8 óra munka mellett?

Figyelt kérdés
Illetve a férjem menne jövőre gyesre munka mellett, mert szeretnénk 2. babát:)
2010. nov. 30. 21:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem, Ők sem mehetnek 8 óra munka mellett.
2010. nov. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Úgy gondoltátok,ohgy a férjed az elsővel gyes-n lesz te a másodikkal GYed-N Az nem fog menni

Egyébként amíg meg nem változtatják gyes mellet is lehet 8 órát dolgozni.

2010. nov. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Januártól már valószínűleg nem mehet 8 órában gyes mellett. Tegnap beszéltem a MÁK-kal, azt mondta a hölgy, hogy aki már most 8 órában dolgozik, azokra nem biztos, hogy vonatkozni fog a jövő évi törvény. Csak szerintem valószínű sajnos, mert ez a kormány már visszamenőleg is módosítgatja a törvényeket, ami eddig nem nagyon volt szokás...Az meg hogy lehet-e olyat, hogy Te gyeden, a férjed gyesen, hát nem tudom, szerintem eleve nem megy így...
2010. nov. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Fennvan a tervezet az Országgyűlés honlapján, ha elfogadják, akkor januártól nem jár gyes annak, aki heti 30 óránál többet dolgozik. Mindegy, mikor szült.
2010. nov. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ahammm. Persze táppénz mellett gondoltam.

Visszamenőleg módosítgatnak? Na, most nem írom le, mit gondolok. :((((((

2010. nov. 30. 21:34
 6/11 anonim ***** válasza:
Azért visszafelé módosításnak is vannak előnyei, főleg azok számára, akik 2010.05.01 után szültek. Mert rájuk is vonatkozni fog a 3 év gyes.
2010. nov. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Persze, ha így nézzük, jobb, mint a semmi!! De fel nem bírom fogni, hogy aki úgy tervezte, hogy 2 évig gyed, aztán 1 évig gyes (mondjuk munka mellett), annak így bekavarnak utólag. Annyira dühít, hogy akármit megcsinálhatnak az emberrel.

Egyik kutya, másik eb. Fogyjon a magyar, hajrá...

2010. nov. 30. 22:07
 8/11 anonim ***** válasza:
A törvénytervezetet átnéztem az előbb. Az benne van, hogy visszamenőleg módosítják azt, hogy 3 évig jár a gyes. De az nincs hogy az is visszamenőleges lenne, hogy nem lehet mellette dolgozni 8 órában, vagy lehet, hogy azt nem is kell beleírni? Valaki olyan kéne, aki ért is ehhez.
2010. nov. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A javaslat egyértelmű. Aki 30 óránál többet dolgozik, annak nem jár gyes. Ennyi. Tök mindegy, mikor kezdett dolgozni, stb...
2010. nov. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

az a "jó", hogy a MÁK sem tudja biztosan...

akkor te mit csinálj? mert azért jó lenne decemberben tudni, hogy vajon mi lesz januárban.

Egyébként szerintem sem fog járni senkinek a gyes, aki 8 órában dolgozik. Nekem egyértelműnek tűnik.

2010. nov. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!