Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon vekony testalkatuaknak...

Nagyon vekony testalkatuaknak milyen volt a szules?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Arra lennek kivancsi hogy aki mar szult es nagyon vekony volt, nem szedett fel sokat es keskeny a csipoje, annak milyen volt a szules?!

En 28 hetes vagyok es 3kg-t hiztam. Eleg vekony vagyok,168 cm, es ez genetika nalunk az egesz csalad ilyen. Tudom hogy sokmindentol fugg ki mennyire birja a fajdalmat es egyik szules sem egyforma csak kivancsi vagyok a tapasztalatokra!! Koszi elore is!!


2014. márc. 31. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem vagyok benne biztos, hogy testalkattól függ. Nekem azt mondták, hogy a keskeny csípőm miatt kicsit nehezebb lesz, mint másnak. Fájni fájt, az biztos, életemben nem éreztem még ilyet, viszont nem szakadtam, nem repedtem sem belül, sem kívül. De nem volt egy sétagalopp maga a szülés.

Én 161 cm vagyok, 45 kg-val kezdtem a terhességet, a végére 58 voltam, picike 3020 grammos 47 centis kisfiút szültem. Szülés után sajnos semmi nem maradt rajtam, egy hónap alatt minden leolvadt rólam.

2014. ápr. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem testalkattól függ, hanem a szövetek és a medence tágulékonyságától. Ezt előre nehéz megjósolni, hacsak nem cirkuszi gumiember a delikvens. Tehát szűk csípő is szét tud mozdulni az ízületek mentén, és ránézésre széles csípő is lehet túlzottan kötött.

Ha jó a szakmai csapat, a vajúdás idején fel tudják mérni, hogy ki fog-e férni.


Csak az ismeretségi körömből: 150 cm-es, vékony lány 5 kg-os babát természetes úton megszült, míg egy 170 cm körüli, iszonyú széles csípőjű hölgynek nem fért át a 3,5 kg-os gyerek, császározni kellett.

2014. ápr. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
168 cm, nagyon vékony testalkatú vagyok, a csipőm is keskeny. 2 extra könnyű szülésem volt, a második cakk-pakk 2 óra alatt...
2014. ápr. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
162 centi, 42 kg voltam. 55-tel mentem szülni, össz 2,5 óra volt az első fájástól az egész. A csípőm mondjuk széles, már úgy magamhoz képest. A baba 3 kg volt, 32cm-es buksival.
2014. ápr. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat, remelem konnyu szulesem lesz, bar nekem mind1 csak vegre a kezunkben tarthassuk! A ferjem is nagyon varja mar es en is, eddig nem is foglalkoztam annyit a szules kerdessel mert lesz ami lesz csak egeszseges legyen es ne legyen komplikacio. A tobbi mulo fajdalom lesz!! :)
2014. ápr. 1. 17:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Gyors!! Mindkettő. 4òra alatt lezajlott az egész. Ráadásul az egyik faros szülés volt.
2014. ápr. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!