Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek szülés kapcsán hüvelyfa...

Akinek szülés kapcsán hüvelyfali sérülése is lett, mikorra lett a házasélet a régi?

Figyelt kérdés
2009. dec. 15. 11:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia, fél éve szültem úgy, hogy végigrepedtem végbélig. Szülés után 8. héten meg kellett műteni, mert "behúzódott" egy varrat. Mindenem szétment. Most fél év körül kezd jó lenni a sex. Habár a behatolás még mindig nagyon fájdalmas. Kiderüt, h magasra varrták a gátat. Tehát nekem extraszívás az egész, de így is a fél év elteltével jó a házasélet. Habár én elég fehérmájú vagyok. :) Remélem, Neked is hamar megoldódik.
2009. dec. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nálam is hasonló a helyzet és eléggé meg vagyok ijedve, mert az "extraszívásból" nekem is rendesen kijutott.

Lehetne pár kérdésem priviben?

2009. dec. 15. 12:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem végigszakadt a hüvelyfal, 2 órán át varrtak. Nálunk is kb fél év volt, mire kezdett normalizálódni a helyzet. Addig csak kínlódtunk, de végül minden olyan lett mint előtte.

Nemsoká szülöm a másodikat, most azon izgulok, hogy ne szakadjak megint.

2009. dec. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia! Engem is elég sokáig varrtak, plussz hatalmas gátsérülésem is lett, amivel hosszú ideig szenvedtem. Nem igazán merek szexelni, mert félek a fájdalomtól, pedig már ideje lenne, eltelt 4 hónap...

Te mikor engedted "közel" először a párod?

A második baba mennyivel születik az első után? Engednek simán szülni? Nekem ez a parám, hogy vajon szülhetek-e még simán vagy meg kell mindenképp császározni. Dokival erről még nem beszéltünk.

Köszi előre a válaszod!

2009. dec. 15. 15:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha eltelt már 4 hónap szülés óta, akkor azért szerintem már próbálkozhattok. Arra számíts, hogy nem lesz kellemes, még valószínű jó ideig, de mindenképp el kell kezdeni. A párod nyilván türelmes, ha eddig bírta, beszéljetek vele is erről, hogy csak óvatosan és tudja ő is, hogy valószínű csak sokadszorra fog "rendesen" sikerülni. Mi jó két hónap után próbáltuk először, mondjuk én majdnem 10 hétig véreztem is. Az első néhány alkalom nagyon fájt, esélyt sem láttam, hogy még valaha élvezni fogom. Azért próbálkoztunk, kb heti 1x és mindig picit könnyebb volt. Ugyanolyannak, mint előtte én kb fél év után éreztem, de szerintem ez nem az idő függvénye, inkább csak "be kell járatni".

Én még a szülőszobán érdeklődtem, hogy ennek milyen következményei lehetnek, ott azt mondták, semmi gond nem lesz, még akárhányszor szülhetek simán. Második terhességem alatt egyetlen vizsgálatnál sem mondták, hogy valamiért ne szülhetnék simán. 21 hó lesz a két baba között. Szerintem egész egyszerűen kérdezd meg erről az orvost, ha tervben van a következő baba.

Ha van még kérdésed, nyugodtan kérdezhetsz emailben is.

2009. dec. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!