Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 35 hetes kismama vagyok és...

35 hetes kismama vagyok és rettegek a szüléstől. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
2013. nov. 30. 09:22
 1/9 anonim ***** válasza:

semmit nem tehetsz.én is igy voltam

ha odakerülsz elszáll a félelmed,arra fogsz koncentrálni hogy már nem sok van vissza

könnyű szülést :)

2013. nov. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Informálódj! Amit nem ismerünk, attól sokkal jobban félünk.

Menj el megnézni a szülőszobát, beszélj a választott helyen szült kismamákkal, a védőnővel, nőgyógyásszal, olvass fórumokat... Írd össze a kérdéseidet, kétségeidet, és próbálj minél többet megtudni arról, mi fog történni. Szerintem ez segíthet.

2013. nov. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ELég későn kérdezed, DE: olvasni, olvasni, olvasni... első körben. Pozitív szüléstörténeteket, a szülés folyamatát. Ina May Gaskin könyveit, Noll Andreát, Ingeborg Stadelmannt. Aztán pedig korrekt tájékoztatást adó szakembert keresni. Pl. dúlát, bábát, akik nem intéznek el annyival, hogy majdmi megoldjuk, maga csak feküdjön csendben és ne sikítson...
2013. nov. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
még 4-4,5 hét és már bármit megadnál azért,hogy végre a "rettegett" szülésnél tartsál.
2013. nov. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

én pont ellentétesen csináltam, mint a tanácsolók. kerültem mások születéstörténeteit, mert minden szülés egyedi, nem érdemes azt várni, ahogy mással történt. a pozitív és a negatív esetek is kerülendők szerintem, mert a negatívok után félni kezdesz, a pozitívok esetén meg olyasmiben reménykedsz és aztán nagyon nagy sokk/csalódás, ha a te babód mégsem születik meg 10 perc alatt, a szülőágy felé sétálva, fájások nélkül :)


én nem voltam szülőszoba látogatáson, de alégzéstechnikát elsajátítottam előre. ez volt az egyetlen, amit még a szülés előtt "megcsináltam". a szülőszobán viszont mindenre rákérdeztem, megkérdeztem, mi hogyan jobb, hogyan hatékonyabb pl a tolás, mikor mennyit, hogyan nyomjak, kb hol kellene éreznem a nyomást, stb. a megfeleláő légzés nagyon sokat segített. nekem így volt jó, mert arra gondoltam,h ha már mindenképp végig kell csinálnom és úgy, ahogy nekem megadatik (nem vagyok vallásos), akkor nem érdemes prekoncepciókkal nekivágni

2013. nov. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én tájékozódtam előtte, nekem ez segített. Mindenki más és más módszer jó neki. Én szerettem volna legalább nagyjából tisztában lenni vele, hogy mi vár rám, hogyan néz ki a szülőszoba, stb. Néhány nekifutás után találtam egy olyan könyvet, amelyiket mintha nekem írtak volna, elmentem szülésfelkészítőre, és megnéztem a szülőszobát is. Nagyon jó volt, hogy nem élesben voltam ott először
2013. nov. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ELég későn kérdezed, DE: olvasni, olvasni, olvasni... első körben. Pozitív szüléstörténeteket, a szülés folyamatát. Ina May Gaskin könyveit, Noll Andreát, Ingeborg Stadelmannt. Aztán pedig korrekt tájékoztatást adó szakembert keresni. Pl. dúlát, bábát, akik nem intéznek el annyival, hogy majdmi megoldjuk, maga csak feküdjön csendben és ne sikítson...
2013. nov. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia, én is 35 hetes km vagyok, amit tettem az szülőszoba látogatás, ahol megmutogatták a különböző helyiségeket, így amikor "akció" lesz, nem lesz semmi sem idegen. Fontos még tisztázni, hogy mitől rettegsz pontosan? A fájdalomtól? Az ismeretlentől? Ha a fájdalomtól, akkor beszéld meg az orvosoddal, hogy fájdalomcsillapítással szeretnél szülni, ha az ismeretlentől, akkor segíthet, ha szülésznőt fogadtok, aki veled lesz a vajúdásnál is. Ill. mindenképp legyen valaki, aki végig veled lesz, a férjed, barátnő, anyuka, mindenki máshogy gondolja. Túl sokat ténylegesen segíteni nem tudnak, viszont a jelenlétük miatt biztonságban tudod magad érezni, és van aki intézkedik helyetted, és tolmácsolja a kéréseidet :)
2013. nov. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Semmit, elfogadod, hogy ez az életadás rendje és szülsz :) Erre felkészülni úgysem lehet, mert mindenki másképp éli meg, és mindenkinek másképpen fáj. Majd akkor koncentrálj rá, ha már élesben vagy! Nyugi.
2013. nov. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!