Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha minden rendben van, hány...

Ha minden rendben van, hány napig kell bent maradni a kórházban? Milyen dolgokat készítsek össze? Mik azok a dolgok amik mindenképp legyenek nálam?

Figyelt kérdés

2013. nov. 19. 08:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
2-3 napig azért bent szoktak tartani, ha nincs fennforgás akkor is. magánban esetleg tovább. ez nagyon kórházfüggő, mint ahogy az is hogy mit vigyél és mit ne. van olyan kórház ahova nem vihetsz a babának semmit, pelust is adnak, és ruhát is. viszont van olyan is ahova mindent vinned kell. ezt tisztázd le, kérdezd a dokit, vagy a szülésznőt. magadnak viszont mindenképp tegyél be sok-sok alsóneműt ( nagymamabugyi a legkényelmesebb, tudom hogy nem túl bizalomgerjesztő, de hidd el ez a legkényelmesebb), szintúgy sok-sok betétet, a legnagyobb méretűt ajánlanám, mert azzal az sem baj ha nincs annyi cucc. szopismeltartó, textilpelenka, de ez is kórházfüggő. szerintem kérdezz, el fogják mondani mit hozhatsz és mit nem. nekem elmondta a szülésznőm azt is hogy magamnak mit érdemes hozni, volt egy kis könyvem ( nem kismamakönyv), fel volt sorolva benne hogy miket vihetek.
2013. nov. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor majd megkérdem, bár még addig van egy kis időm. :)
2013. nov. 19. 08:50
 3/11 anonim ***** válasza:

1. rosszul írja


Sima szülés esetén 3 éjszakát, császárnál 4-et kell bent maradni (ha minden rendben van).

De ha este szülsz, akkor az a nap már nem számít.

Én pl. szerda este 10-kor szültem hüvelyi úton és vasárnap délelőtt engedtek haza.


Magánkórháznál lehet, hogy elengednek hamarabb is ha szeretnéd.

2013. nov. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Itt egy kórházi lista arról, mit kell vinni, de ez mindenhol változó. Nézd meg annak a kórháznak a honlapján, ahol szülni fogsz, általában elég részletesen le van írva minden.



MIT VIGYÜNK A KÓRHÁZBA?



Szülésre:


Okmányok:


- érvényes fényképes személyi igazolvány


- lakcímkártya


- terhes kiskönyv


- TAJ kártya


A gyermek anyakönyvezéséhez:


- házassági anyakönyvi kivonat (nem szükséges 300 napnál nem régebbit) vagy annak fénymásolatát. Ha az eredeti elveszett, vagy a gyermek vezetéknevét szeretnék megváltoztatni, a szülés előtt új anyakönyvi kivonatot kell kiváltani. Külföldi házassági anyakönyvi kivonatot szükséges lefordíttatni. Magyar állampolgárságú gyermek kizárólag a Magyar Tudományos Akadémia által elfogadott utónevet kaphatja (ezek megtalálhatóak a MTA honlapján)


- apasági nyilatkozat (amennyiben nem házastársak). Apasági nyilatkozat intézése a 20. héttől ajánlott. Amennyiben nem hozzák az anyakönyvi kivonatot vagy az apasági nyilatkozatot, a gyermeket az édesanya családi nevére anyakönyvezik


Labor eredmények:


- HBsAg


- vércsoport


- Wassermann


- hüvelyváladék (36. hét környékén levett)


Apukának:


- ennivaló


- innivaló


- kényelmes papucs



Kórházi táskába:


Személyes tárgyak:


- pár darab hálóing – lehetőség szerint pamut és elöl gombos


- köntös


- zokni


- kényelmes papucs (2db) – egyik zuhanyzáshoz


- pár darab alsónemű – kényelmes, pamut, eldobható (papír v. hálós )


- aranyérre kúp, kenőcs (Reparon)


- úszógumi (aranyér esetére)


- kirepedezett mellbimbóra krém (Garmastan)


- szoptatós melltartó


- bimbóvédő (szükség szerint)


- mellszívó


- betét (normál pl. Tena extra és nagy pl. Tena super – az első 1-2 napra)


Tisztálkodási szerek:


- WC papír


- törülközők


- tusfürdő


Étkezéshez szükséges eszközök


- pohár


- evőeszköz


- szalvéta


- kistányér



Babának:


popsitörlő (2 csomag)


6-7 db. textilpelenka


kis takaró (évszaknak megfelelő vastagságú )


sapka


kis kesztyű (ha hosszú a körme ne karmolja össze magát)


5-6 váltás babaruha (rugdalódzó, kombidressz)


nadrágpelenka napi kb. 5-6 db


itatópohár, kiskanál


A takarót és a sapkát kérjük, már a szülőszobára hozzák magukkal!

2013. nov. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
3-as elmondom neked, hogy már a szülés után is eljöhetsz a gyerekkel együtt, saját felelősségre. persze ezt nem ajánlom. a magánban tovább tartanak bent ( vagy akarnak, mert onnan is eljöhetsz saját felelősségre.), mint az államiban, ott kidobnak amint csak lehet, hogy legyen hely. a magánban jobban odafigyelnek, és nem azon vannak hogy minél előbb húzz onnan.
2013. nov. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
En hetfon fel 9kor szultem csaszarral, es pentek delelott hazajohettunk. Hogy mit vigyel, az korhazfuggo, nekunk meg alkoholt a koldokcsonkra is vinni kellett. (Jo hogy szikejuk volt)
2013. nov. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálunk sima szülés 5 nap, császár 1 hét.
2013. nov. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A 4-es válaszolót egy dologban javítanám: ha nem viszel anyakönyvi kivonatot, akkor is kiderül, hogy férjnél vagy. Az anyakönyvvezető utánanéz. Válófélben voltam amikor a kisfiam született. Évek óta semmi közöm nem volt az exférjemhez, csak a vagyon miatt húzta az időt. Direkt nem vittem anyakönyvi kivonatot, minek, ehhez az emberhez semmi közöm...az édesapa ott volt velem. De ez senkit nem érdekelt, akkor is a volt férjemre került a kicsi, mert a törvény így rendelkezik. Mi meg mehettünk a gyámhatóságra apasági pert indítani.
2013. nov. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsóhoz: szerintem ez elég speciális eset, amit írsz, de amúgy ez is mindenhol változó: van ahol 90 napnál, van ahol 300 napnál nem régebbi kivonatot kérnek, van ahol mindegy... A házasságban fogant gyermeknél vélelem, hogy a férj az apa, ezt valóban csak utólag, gyámhivatalnál lehet intézni, ha előre nem történt meg az apasági nyilatkozat és a férj részéről a lemondás az apai jogairól.

Amit bemásoltam, az az Uzsoki Kórház listája.

2013. nov. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8-as vagyok: volt lemondás, hisz évek óta nem éltünk együtt, volt apasági nyilatkozat, hisz együtt éltünk, nem volt kérdéses ki az apa...mégis a perben lévő volt férj nevére került....sajnos. Hála ez már a múlté, a gyermek már a jelenlegi férjem, az édesapa nevén van, és most várjuk a másodikat...
2013. nov. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!