Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mire kell vigyázzak ha császár...

Mire kell vigyázzak ha császárosként a khban vagyok?

Figyelt kérdés
Van esetleg valami fontos dolog amire oda kell figyeljek?Minnél hamarabb rendbe akarok jönni..Nem tudom a tisztálkodás pl ,hogy megy a seb miatt??A mellemre már vettem bórvizet fertőtleníteni..Gondolom nehezek lesznek a napok de azt súlykolom magamba,hogy kibírom....ha van valakinek valami extra tippje kérem ossza meg velem.Jövő szerdán vágnak-faros a baba.
2008. júl. 9. 12:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én 1 héttel vagyok császár után, és mintha mise történt volna!:) Bár azért érzem a hasam alján, hogy belül meg lett bolygatva, nade nem fáj, már simán tudok mozogni. A terhesbugyimat hordom, mert nagyon jó érzés, ha tartja valami a jasamat alul, mert sokszor olyan érzés, mintha ki akarnának esni a szerveim, de nem vészes :)

Az első 2 nap volt nagyon nehéz, de főleg az első felkelés, miután már a katétert is kivették. De tanácsos mielőbb felkelni, még ha nehéz is,mert minden alkalommal könnyebb lesz! Második nap már csak reggel volt nehéz, estére már belejöttem. Nagyon gyors a javulás, nem kell aggódni! Velem a baba is ott volt az első pillanattól fogva, és nagyon jó volt, hogy kicsit elterelte a figyelmemet az első 2 nap fájdalmairól. De szerintem nem a vágás fájt, hanem a méhösszehúzódással járó görcsölés! A 2. naptól zuhanyozhattam, a kötés vizes lett, de kicsrélik utánna. A varratszedés után meg már be sincs kötve, simán lehet zuhanyozni. Szerintem ez a szenvedés egy nagy 0 volt ahhoz képest, amit egy átlagos normál szüléssel átélnek, legalábbis ahogy a szobatáraknál láttam, de lehet csak én voltam szerencsés. Persze volt egy fittebb anyuka, de ő a 4. gyerekét szülte normál úton:)

2008. júl. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! Itt egy kis ellenpélda, bocsi.

11 hete szültem császárral, az első 2-3 nap elég nehéz, nagyon

nehéz mozogni, kikelni az ágyból, fürüdni stb. Minden este és reggel

kap az ember egy injekciót a popsijába (méhösszehúzó és

fájdalomcsillapító hatása van). A műtét alatt tesznek be katétert (nem

lehet érezni, mert már az epidurál alatt teszik be). A műtét után

felvisznek egy megőrzőbe ahol rád tesznek egy nagy zacskó valamit,

hogy összehúzódjon a méhed, többször megnéznek, menyomkodják a hasad,

megnézik mennyire vérzel.Ja, az epiduráltól nagyon remeg az ember

műtét után, erre is tudnak adni valamit.A fejet csak óvatosan szabad

mozgatni. Aztán fel kell állni (miután kimegy az érzéstelenítő), ami

nagyon-nagyon nehéz és elég fájdalmas, úgy érzed nincs semmi erőd és

szétszakad a hasad. De minden egyes lábra állással könnyebb lesz.Majd

a császáros örzőből el kell menni a baba-mama részlegre, ahol a többi

simán szült anyuka is van. Másnap kiveszik a katétert (nem fáj), el

kell menni pisilni, plusz kakilni is , ha nem megy kapsz egy kis

itókát attól beindul a bélműködés. Aztán kb. 3 hét és az ember rendbe

is jön. Bár visszamardhat egy kis pociérzéketlenség (az alhasnál), meg

olyan érzés mintha fájna a bőröd az alhasadnál. Merthát ez ugye mégis

csak egy hasi műtét...

Sok szerencsét!

2008. júl. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Még annyit fűznék hozzzá,hogy nagyon sokat igyál napi 3-4 litert főleg szénsavmentes ásványvizet és gyümölcslevet.
2008. júl. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Huha,remélem azért nemlesz olyan szörnyű mint az utolsó író irta.Én a szt imrében fogok szülni,ott azt mondták 8óra mulva kell felkellni a baba addig nemlehet velem,majd ha el tudom látni.remélem a katétert kiveszik amikor felkelek ,mert én tuti nem fogok azzal járkálni.És belepuszulok ha egy napig még magamban kell legyen.Mondta a dokim azt a súlyt az valami homokzsák vagy mi a méhösszehúzódásra..

Köszönöm a segíteségeteket sokat jelent..kicsit félek ,de főleg az érzéstelenítőtől-nehogy később legyen valami maradandó bibi..

2008. júl. 9. 20:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én élményem más, én nem epidurális, hanem spinális érzéstelenítést kaptam, ugyanúgy a hátba adják csak nem a csigolyák közé, hanem a csigolyákból kifutó idegvégződésekhez. Ezután nincs fejfájás, remegés, a katétert előtte kaptam, kicsit kellemetlen volt, nem vészes, az első felkelés nehéz, de utána mindig könnyebb lesz, nekem a negyedik napon csak akkor fájt, amikor hatott az oxitocin injekció, ugyanis azt adnak napi hármat, meg napi egy véralvadásgátlót, mi ha kértünk adtak az injekcióba fájdalomcsillapítót, plusz még tablettába is. Másnap reggel kaptunk székletlazító bogyókat, a varratokat hazamenetel előtt vették ki, abszolút nem fájt.
2008. júl. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket:)
2008. júl. 9. 23:59
 7/7 anonim ***** válasza:

Császárral szültem 7 héttel ezelőtt. A felépülés nagyon hamar ment epidurális érzéstelenítést kaptam a műtét utáni remegés reszketés egy kicsit megijesztett, de azt mondták természetes. Gyorsan gyógyultam amig nem szedték ki a kapcsokat óvatosan lépkedtem. Bababarát kórházba voltam a Kislányom elterelte a gondolataimat a fájdalomról, igazából én ahogy olvastam a császárról sokkal nagyobb fájdalomra gondoltam. A műtét utén közvetlenül szedtem homeopátiás gyógyszert staphysagriának hívják napi 2x5 golyó egy hétig a sebgyógyulást segíti elő, egy hétig kell szedni.

Vigyázz arra, hogy az első 3-4 hétben nagyobb súlyokat ne emelj!!

Ne izgulj,gyors gyógyulást!!!

2008. júl. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!